Kaliteli Malzeme Yapısı ile Özel Afiş ve Poster Baskılar

Amaca uygun olarak farklı yerlerde kullanılacak afiş ve poster baskı tasarımları için önemli olan kalitedir. Bu yüzden yüksek bir kalite ortaya çıkardığından dolayı ofset baskı bir adım öne çıkmaktadır. Her aşamasını profesyonel bir anlayışla ele aldığımız poster baskı ve afiş konusunda bize güvenebilirsiniz. Özel tasarım, titiz işçilik, net bir görüntü ve ilgi çekici baskılar eşliğinde en iyi hizmeti sizler için sağlamaktan memnuniyet duyarız. Üstelik kaliteli ürünleri çok yüksek sayılarda olsa dahi en uygun fiyatlar üzerinden sunmaktayız.

Afiş


2021 Yılı Güncel Fiyatları Afiş Baskısı

35 x 50 cm 130 gr Parlak Kuşe
35 x 50 cm 130 gr Parlak Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 35 x 50 cm 550TL +KDV
250 35 x 50 cm 650TL +KDV
500 35 x 50 cm 800TL +KDV
1000 35 x 50 cm 1475TL +KDV
50 x 70 cm 130 gr Parlak Kuşe
50 x 70 cm 130 gr Parlak Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 50 x 70 cm 660TL +KDV
250 50 x 70 cm 830TL +KDV
500 50 x 70 cm 1250TL +KDV
1000 50 x 70 cm 1750TL +KDV
70 x 100 cm 130 gr Parlak Kuşe
70 x 100 cm 130 gr Parlak Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 70 x 100 cm 1080TL +KDV
250 70 x 100 cm 1300TL +KDV
500 70 x 100 cm 1900TL +KDV
1000 70 x 100 cm 2950TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 2-3 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

Afiş Poster Baskı

İç ve dış mekanlarda kullanım imkanı sağlayan baskı türü olarak afiş, ürün ve hizmetle beraber yeniliklerin tanıtımı konusunda oldukça etkilidir. Özellikle radyo, TV ve basın ilanları açısından en iyi desteği sağlayan baskı türleri arasında yer almaktadır. Afişin diğer tanıtım ürünlerine göre değişik bir tarzı vardır. Örneğin ele alınan metinler okumak değil daha çok dikkat çekici amaçlı şekilde yerleştirilir.

Bu yüzden mutlaka afiş basım konusuna dikkat çekici, kolaylıkla fark edilecek sloganlar ele alınır. Hemen dikkate üzerine toplayan görseller ile desteklendiği zaman afiş baskı, en hızlı ve güvenilir tanıtım ürünlerin arasına girer. Böylece kısa süre içerisinde daha geniş bir müşteri yelpazesine ürün ile hizmetin ulaşımı sağlanır.

 

Farklı Türleri ile Afişler

Kullanım alanlarına ve kategorisine bağlı olarak afişler ayrım gösterir.

- Kültürel afişler,

- Sosyal afişler,

- Reklam afişleri,

Reklam afiş çeşitleri genelde belli bir ürün ve hizmetin tanıtımını yapmak için kullanılır. Sosyal afişlerse halkı aydınlatmak ve bilgi vermek amaçlı üretimden geçmektedir. Sinema, tiyatro, seminer ve benzeri organizasyonları tanıtmak ve duyurmak için ise kültürel afişler değerlendirilir.

Ayrıca bu tanıtım ürünlerini iç ve dış mekan olarak da ayırmak mümkün. Dış bölümde daha dayanıklı ve kaliteli poster basımı değerlendirilir. İç mekanlarda ise kağıt baskı kullanılarak, kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaşma imkânı elde edilir. Amaca uygun şekilde kişisel isteklere bağlı olarak farklı poster baskı ve kağıt baskılar değerlendirilebilir.

 

Kullanım Amacıyla Yapısına Bağlı Olarak Afiş ve Poster Baskılar

Tasarımı gerçekleştirilen afiş ve poster baskı ürünlerinin nerede kullanılacağının belirlenmesiyle beraber; tüketici verilecek mesaj üzerinden çalışmalar yürütülmektedir. Tabi iç ve dış mekana bağlı olarak kullanılacak olan malzeme yapı değişkenlik gösterir. Bunlar arasında kağıt, vinil, bez afişler ya da branda baskılar kullanılabilmektedir.

Daha sonra konusunda tecrübe sahibi olan grafik tasarımcılar, insanların ilgisini çekecek ve baktığında hemen anlayacak afiş modellerinin çalışmalarına ele alır. Bu konuda malzeme yapısı ve sayısına uygun şekilde, ofset baskılar çok daha ekonomik çözümler sağlamaktadır. Tabii eğer baskı sayısı az isteniyorsa bu konuda dijital afiş basımçeşitlerini ele almak çok daha doğrudur. Ancak dijital baskı afiş çalışmalarında afiş baskı işlemleri için, ofset baskı kalitesi yakalanamaz. Nitekim ofset baskı ile metin ve resim netliği çok daha kaliteli bir olanak tanır.

 

Kalitesine Bağlı Olarak Afişler

Genelde ofset baskı tasarımı 4 renk üzerinden ele alınırken, dijital baskılar üç renk ile tasarımdan geçmektedir. Tabii bu da afişler konusunda kalitesinde değişkenlik yaratır. Ofset baskı açısından basıma girecek olan materyal, işlem sırasında fire verilmemesi için kağıda yerleştirilmektedir. Böylece hem kaliteli afiş poster basımı elde edilir hem de maliyet açısından çok daha uygun seçenekler sağlanır.

Genel olarak afiş baskılarda daha çok kuşe kağıtları ele alınmaktadır. Burada ele alınacak olan ölçüler firmanın isteğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer arzu edilirse özel çalışmalara uygun olarak varak, lak ve selofan çalışmalar ile baskı tasarımları yapılabilmektedir.

Afiş Poster Basımı Fiyatları

Günümüzde afiş poster tasarım yaygın olarak pek çok sayıda kişi tarafından farklı alanlarda kullanılan çok işlevli ürünler olmaktadır.

Afiş Poster Baskıları Nedir?

Genel olarak afiş poster baskı bir ürünün, hizmetin tanıtımında ve ya yeniliklerin hızlı şekilde anlatılması adına, dış ve ya iç mekanlar kullanılan baskı türleri olmaktadır. Afişler TV, radyo ve ya basın ilanlarında iyi destek vermekte olan afiş basım reklam ürünleridir. Genel olarak afişlerde tasarım tarzları çok farklıdır. Afişler yazılan metinler okunmak amaçlı olarak değil, fark edilmek amaçlı olarak hazırlanmaktadır. Bu sebeple kolayca mesajını vermekte olan ve de fark edilen sloganlar da kullanılmaktadır. Etkileyici ya da şok edici görseller ile desteklendiğinde, afiş basım konusunda ortaya çok iyi reklam ürünü çıkmaktadır. Bu bağlamda afiş fiyatları çok değişiklik göstermektedir.

Afiş Çeşitleri Nelerdir?

Afişler genel olarak çok çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Bu afiş poster tasarım ürünleri reklam afişleri, sosyal afişler ya da kültürel afişler olarak ayrılır. Reklam afişleri, genel manada bir ürün ve ya hizmeti pazarlamak amacı ile yapılırken sosyal afişler, bilgi vermek ve ya halkı aydınlatmak için yapılır. Buna ek olarak kültürel afişler ise tiyatro, sinema ve ya seminer gibi etkinlikleri halka tanıtma ve ya duyurma amaçlı olarak basılmaktadır. İç mekan için yapılan afişleri ve ya dış mekan afiş tasarım olarak da ayrımlar yapılabilmektedir. Dış mekan için kullanılan afişlerde, genellikle hava şartlarına dayanımlı olan kaliteli afiş basım malzemeleri, iç mekanlarda ise kağıt kullanılmaktadır.

Günümüzde pek çok sayıda kişi poster tasarımı hazırlama programları kendileri kullanarak muhteşem poster tasarımları oluşturmaktadır. Tabi ki bu şekilde hazırlanan poster basımı fiyatları daha uygun olmaktadır. Genelde tüketiciye verilecek olan mesajlar belirlendikten sonrasında müşteriden poster basımı neden istendiği bilgisi de alınmaktadır. Bu bağlamda poster tasarımı hazırlama programları ile isteyen kişiler kendileri de hazırlayıp tasarlayabilirler. Dış ortamda kullanacak ise, kullanılacak olan afiş baskı ve tasarımı materyaller değişmektedir. Ayrıca kağıt baskı, branda baskı, vinil baskı ve bez afiş gibi olmaktadır. Bu bilgilerin hepsi alındıktan sonrasında grafik tasarımcı, dikkat çekici afiş tasarım yapmalıdır. Afiş tasarım sonrası baskısında, basılacak olan genel malzemenin sayısı yüksek miktarlarda ise en ekonomik çözüm ofset baskı olmaktadır. Basım yapılacak olan malzemenin sayısı eğer az ise dijital bir baskı yapmak daha da iyi bir afiş poster baskı tasarım meydana getirir.

Afiş Poster Baskı Tasarımı Nasıl Hazırlanır?

Yaygın kullanılan afiş poster nasıl hazırlanmalı? Son zamanlarda en çok merak edilen konudur. Bu hem firmanın hem de organizasyonun kaçınılmaz bir eylemi haline de gelmiştir. En basit afiş tasarımları şablonlarını oluştururken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları bir şekilde açıklanmaktadır. Bu ayrıntılar sayesinde de çok kısa süre içerisinde daha sade ve de daha kurumsal bir standarda sahip olan bir afiş poster baskı tasarım şablonu elde etmiş olunur. 

Afiş Poster Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle kaliteli afiş basım afiş bastırma işlemi öncesinde, kullanılacak olan afişi nerede ve de ne şekilde değerlendireceğiniz önemlidir. Bu afişler içerisinde de güçlü bir kullanım sağlayabilmek adına renk paleti, yazı puntosu ya da fotoğraf seçimi gerçekleştirirken dikkat etmek gereklidir. Bu ayrıntılar düşünüldüğü zaman renkli afiş poster baskı yapmak mümkün olur. Kaliteli bir afiş tasarımları yapmak için gereken en önemli ayrıntılar bu üç segmenti de bir araya getirdiğiniz zaman ne kadar estetik durduğu ya da sonucunda hedeflediğiniz görüntüye ne kadar yaklaştığı ile ilgilidir. Afiş hazırlarken ayrıca iyi bir slogan bulmak da oldukça önemlidir. İnsanların dikkatini uzaktan bile olsa çekebilecek şekilde afiş tasarım örnekleri şeklinde bir ürün çıkartmayı yaptıktan sonrasında da simetrik ve ya asimetrik yerleştirme ile afiş poster nasıl hazırlanmalı? sorusunun cevabını tamamlayabilirsiniz.

Afiş ve Poster Tasarımı Adımları Nelerdir?

Afiş tasarımını adımları aslında çok basittir. İlk olarak kaliteli afiş basımı hedef olarak görülür. Afiş ile ilgili ve ya çalışmayla ilgili bir adım atılması gerekir. Mümkün olabildiğince de çok fazla kişiye yansıtılabilecek şema oluşturmak önemlidir. Daha sonra doğru bir slogan seçimi ve de renk paletleri tercihleri ortaya çıkmalıdır. Tercihe göre siyah ve ya beyaz gibi ters renkleri de kullanarak oldukça akılda kalıcı olan tasarımlar yapabilmek mümkündür. Ayrıca renkli afiş poster baskı da afiş poster tercihleri arasında yer alır.

Firmamızdan afiş tasarım örnekleri basım adına genel anlamda yazılması gerekli görülen genel adres bilgileri, logolar, fabrika sloganları, telefon ve ya amblemler gibi bazı özel tercihli istekleriniz olabilir. Bu kapsamda da her daim sizler ve ya firmanız adına tamamen özel olacak şekilde tasarlatılan dosya ile de birlikte düzgün afiş ve poster tasarım örnekleri düzenlenmesine de dikkat edilmelidir. Ayrıca poster basımı ürünlerinin de adetleri genel olarak ürünlerin maliyetlerini etkilemekte olan bir faktör olarak siparişlerde dikkat edilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra afiş ve poster baskı tasarım işleminin en son halini de kontrol etmek gereklidir. En son hali afiş basımında kontrol edilmiş olan afiş ve poster ürünler gönül rahatlığı ile baskı işlemine gönderilir.

Afiş ve Poster Baskı İçin İşçilikler

Afiş ve ya posterlerinizin dayanıklı olması ve solmaması için üzerine de selefon yaptırabilir. Ayrıca tercihe göre kaliteli afiş tasarımı için UV lak uygulaması da yapılabilir. Genel olarak afiş ve poster baskında olması gerekli işçilikler selefon (tercihe bağlı parlak ve ya mat), lak ve de gofre, varak baskı
şeklinde yer almaktadır. Müşterilerimiz adına yapılan kaliteli afiş basımı işleminden sonrasında oldukça profesyonel ekip ile kalite ve ya görüntüyü de artırmak amacı ile ek olarak detaylı işçilikler de kullanılabilir. Bu ek olarak yapılan ekstra işçilikler her zaman afiş basım matbaa fiyatı belirlemektedir. Afiş ve ya poster baskı genel olarak selefon kullanımı çok yüksek oranda tercih edilen baskı ürünleridir. Yapılan ek işçiliklere göre poster baskı fiyatları da verilmektedir. Ayrıca da ürün tasarımlarında da müşterilerin tercihine bağlı olarak istenir ise kabartma işlemleri de yapılmaktadır. Böylece de ürünler kapsamında kaliteli afiş tasarımı da yapılmış olur. 

Afiş ve Poster Baskı Siparişi Verilirken İstenilen Bilgiler Nelerdir?

Genel olarak istenilen bilgiler; kağıt cinsi ve ya gramajı, renk bilgisi, afişin üzerinde yer alan selefon olup olmadığı, afişin ya da posterin ebadı ve de afiş ya da poster adedi şeklinde yer alır. Bu sipariş bilgileri kapsamında afiş poster baskı ve afiş poster baskı fiyatları nelerdir? Detaylı olarak da öğrenilmiş olur.

Afiş ve Poster Baskısı Püf Noktaları

Genel manada maliyet açısından da bakıldığı zamanlarda az adet olan renkli afiş baskı basımlarda dijital baskı da önerilir, fakat ofset baskıların basım kalitesini her zaman dijital baskı yakalayamaz. Bu nedenle ofset baskı tekniği, diğer afiş baskılarında çok daha başarılı olan afiş ve poster basım neticeleri vermektedir. Ayrıca ofset baskılarda, resimler ya da yazıların netliği de diğerlerine kıyas ile çok iyidir. Ofset baskı toplamda 4 ana renkte basım yapmakta iken diğer seçenek olan dijital baskı 3 renkte renkli afiş baskı yapmaktadır. Ofset baskı adına baskıya girecek olan renkli ya da renksiz afiş poster baskı materyali, afişin baskı sırasında da fire vermemesi amacı ile kağıda yerleştirilir. Bu durum artı olarak da maliyetleri düşürür.

Genelde afiş baskı işleminde ince kuşe kağıtlara baskılar yapılmaktadır. Ayrıca mat kuşe afiş poster baskı işlemi de vardır. 110 gr kuşe kağıt, 1. hamur kağıtlar ya da seçilen herhangi bir kağıt üzerine baskı yapılabilmek mümkündür. Kullanılan ölçüler de firmanın isteğine bağlıdır. Genel olarak renksiz afiş poster baskı 350 x 500 mm’den başlar ve 700 x 1000 mm’ye afiş basım ölçüleri çıkabilir. Buna ek olarak mat kuşe afiş poster baskı daha büyük olan boyutlarda da vardır. Özel çalışmalarda bazen selefon, lak ve ya varak baskı istenir. Afiş ve ya poster baskılarında önemli olan her daim baskı kalitesi ve de afiş basım ölçüleri olmaktadır.

Afiş ve Poster Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde genel olarak ışıksız panolarda afiş baskı ve tasarımı olarak kullanılır. Bu ürünler Tanıtım, seminerler, duyuru ilanlarında afiş ve ya poster baskıyı kullanabilirsiniz. Genelde istediğiniz bir resmi ya da yapmak istediğiniz bir reklamı poster siparişi vererek da farklı  alanlarda  kullanmak mümkündür. Poster baskılar yakın mesafeden de görüneceği için baskılar iç mekan olarak genelde tercih edilir. Ayrıca yeni yıl, bayramlar ya da açılış yıldönümü duyuruları gibi bazı özel günlerde de kaliteli afiş baskı ile duyuru yapılabilir.

Afiş ve Poster Baskı Fiyatları Nasıldır?
 
Sayfamızda yer alan afiş basımı fiyatları olarak bakıldığı zaman ürünlerin her biri birbirinden farklı şekilde olduğu gözlenmektedir. Günümüzde afiş poster baskı ve afiş poster baskı fiyatları nelerdir? Bu bağlamda da baskı fiyatları genellikle rengine, büyüklüğüne, boyutuna, baskısına ve ya içeriğinde yer almakta olan slogan, logo ya da adres gibi tasarımlara yani yer alacağı bilgilere göre de değişiklikler göstermektedir. Bu sebep ile bu çok fazla bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler duyuru panoları gibi yerlere asılmaktadır. Buna uyumlu bir şekilde afiş baskı fiyatları satın alım hizmeti tercihleri de yapılmalıdır. Ayrıca afiş basımında genelde toplu olan alımlarda da birtakımı indirim ya da kampanya gibi uygulamalarını kapsamaktadır. Tüm bu özellikler kapsamında afiş baskı fiyatları da çok fazla farklılıklar göstermektedir. Ayrıca afiş modellerinde tercih edilen baskı çeşidine göre de afiş fiyatları değişmektedir. 

Afiş ve ya Poster Baskı Siparişi Nasıl Verilir?

Günümüzde afiş ve poster baskı ürünleri sipariş verilmesi sırasında afiş basımı fiyatları da çok önemli olmaktadır. Aynı zaman da poster baskı fiyatları da son zamanlarda sayfamızda olmayan diğer özelliklerde bulunan baskılar içinde sipariş verilebilir. Firmamız her daim alanında uzman olan kadrosu ile hep en iyi şekilde basım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Tasarladığımız ve ürettiğimiz ürünlerin işçiliğine göre poster basımı fiyatları da değişiklik göstermektedir. Baskı ürünleri müşteri memnuniyetleri kapsamında pek çok kişi tarafından rağbet gördüğü bilinmektedir. Afiş ve poster ürünleri genel olarak sipariş verildiği zaman afiş basım matbaa fiyatı da göz önünde olmalıdır. Afiş ve ya poster basımında öncelikle ürünün istenilen ve ya kullanılacak olan ebat bilgileri gereklidir. Ardından baskıya uygun afiş tasarlamak en önemli konudur. Ürünün kaç adet yaprak olacağı da bilinmesi gereken konudur. Afiş ve ya poster yapımları amacı ile kullanılacak hamurun gramajlarının miktarları belirlenmelidir.

Afişlere alternatif olan daha ufak elde taşınabilen el ilanı broşür fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 

Afiş ya da poster yapımı için kullanılacak toplam gramaj ve de kağıt cinsine de karar verilmelidir. Sipariş verilecek ürünün kabartma olup olmayacağı hemen tespit edilmelidir. Sipariş verilecek olan afiş ya da poster üzerinde varak baskı olup olmadığı tespit edilmelidir.

Sipariş verilecek ürünlerin selefon çeşitlerine de onay verilmelidir. Afiş ve poster selefon çeşitleri iki adettir. Bu selefon çeşitleri; parlak selefon ve mat selefon şeklinde olur. Tüm bu sipariş seçenekleri kapsamında baskıya uygun afiş tasarlamak firmamız tarafından son derece uygun olan detaylı olarak belirlenerek sonrasında alıcı müşterilerin seçeneklerine sunulmalıdır.Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp