Fatura Baskı

Öte yandan kağıt gramajı, kağıt ebadı gibi hususlarda yer alır. Baskıya gitmeden önce tasarım ekibi çalışmalarını; hem firma prestijini koruyacak hem de maliyenin koşullarına bağlı olarak fatura basımı yapılacak düzeyde tasarım planlanır. Sonrasında fatura basımı için matbaa işçilikleri süreci başlar. Uygulanan işçiliklerle faturada koşulların izin verdiği yere kadar tasarım konsept çalışması yapılır. Ayrıca baskıda tek renk, iki renk, üç renk ve dört renk olmak üzere talebe göre farklı tip fatura baskısı yapılır. Renk detaylarının içinde izin verilen renklerin sınırı baz alınarak özel renk uygulamaları da içerir.

Fatura Basımı

İrsaliye Basımı  

İrsaliye Basımı

Adeti 500₺ ' den başlayan fiyatlarla.
Diğer fiyatları incele
Sürekli Form Fatura Baskısı  

Sürekli Form Fatura Baskısı

500 Adeti 650₺ ' den başlayan fiyatlarla.
Diğer fiyatları incele
Tahsilat Makbuzu Basımı  

Tahsilat Makbuzu Basımı

Adeti 375₺ ' den başlayan fiyatlarla.
Diğer fiyatları incele

2022 Yılı Güncel Fiyatları Fatura Basımı

Matbaa, Fatura Baskıları, Fatura Basımı Nedir?

Fatura; yapılan iş ve işlerin karşılığında ne kadar para ödendiğini gösteren resmi bir belgeye verilen isimdir. Bu fatura basımı ancak maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatını taşıyan yerlerin yapması ile mümkündür ve fatura basımı için bu hizmeti veren gerekli yerlerden bilgi alıp gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu faturalar, maliye bakanlığının yükümlerine göre önemli evrak kategorisinde yer almaktadır. Bu işlemi yapan yerler maliye bakanlığının izni bulunan yerlerdir. Tüm bunların yanı sıra internetten de araştırıp bulabileceğiniz birçok fatura baskı hizmeti veren yerler bulunmaktadır.
 

Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bu işlem yani fatura baskı yukarıda da belirtildiği gibi maliye bakanlığının iznince yapılan işlemlerdir. Haliyle tüm bunların yanı sıra bu işlemde gerekli belgeler de yer almaktadır. Kategorisine ayırmak gerekirse şu şekilde sıralanabilir;

1. Şahıs Firmalar İçin; Kimlik Fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi, İmza Sirküleri Fotokopisi, Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi Fotokopisi, Vekalet gibi belgeler gereklidir. 
2. Şirketler İçin; İmza Sirküleri Fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi, Şirket Müdürü Kimlik Fotokopisi, Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi Fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi ve Vekalet belgeleri gerekmektedir. 
 

Fatura Basım Türleri Nelerdir?

Fatura basım türleri arasında a5 fatura basımıa5 ebat fatura baskı, a5 ebat ciltli fatura baskısı, a5 ebat tutkallı fatura baskısı, a4 ebadında ciltli fatura baskısı, a4 ebadında tutkallı fatura baskısı, perforajlı lazer yazıcıda yazılabilir fatura baskısı, kalın gramaj fatura baskısı, sürekli form fatura baskısı şeklinde kategorilere ayrılabilir. Baskı şekli tek ya da çift yön baskılı yapılmaktadır. Fatura adeti ise 1 asıl kaç kopya baskı renk sayısı ve çeşidine göre değişir, tek renk fatura basım ve iki renk fatura baskısı çeşitleri bunlara bağlıdır. Ebat olarak yukarıda belirtildiği gibi a5 fatura basımı ve a5 ebat fatura baskı çeşitleri vardır. 

A5 Ebat Tek ve Renkli Fatura Basım Fiyatları 

Bu fatura baskı fiyatları ve tek renkli fatura basım fiyatları istenilen ebat, renk ve çift mi tek mi yöne göre belirlenen rakamlara göre belirlenir. Biz bu kategoride ortalama olan fatura baskı fiyat listesi inceleyeceğiz:  A5 ebadında tek ve 2 renkli fatura basımı 5 cilt olan ve 1 asıl 2 suret, 3 suret. A5 ebadında tek ve 2 renkli fatura basımı 10 cilt olan ve 1 asıl 2 suret, 3 suret. A5 ebadında tek renk fatura basım ve iki renk fatura baskısı 20 cilt olan ve 1 asıl 2 suret, 3 suret. 

A5 Ebat 3 ve 4 Renk Fatura Basım Fiyatları

Bu kategoride de yine ortalama olan fatura baskı fiyat listesi olacak. Şu şekilde sıralayabiliriz: A5 ebadında 3 ve 4 renkli fatura basımı 5 cilt olan 1 asıl 2 suret, 3 suret. A5 ebadında 3 ve 4 renkli fatura basımı 10 cilt olan 1 asıl 2 suret, 3 suret. A5 ebadında 3 ve 4 renkli fatura basımı 20 cilt olan 1 asıl 2 suret, 3 suret. 

A4 Ebat 2 Renkli ve Tek Fatura Basım Fiyatları

Bu kategoride tek renkli fatura basım fiyatları ve iki renkli basım fiyatlarını göreceğiz. Şu şekilde sıralanır: A4 ebadında tek ve 2 renk fatura basımı 5 cilt olan ve 1 asıl 2 suret , 3 suret. A4 ebadında tek ve 2 renk fatura basımı 10 cilt olan 1 asıl 2 suret, 3 suret. A4 ebadında tek ve 2 renkli fatura basımı 20 cilt ve 1 asıl 2 suret, 3 suret.
A4 ebadında 3 ve 4 renk fatura baskı fiyatları ise şu şekildedir: A4 ebadında 5 cilt 1 asıl 2 suret, 3 suret.10 cilt 1 asıl 2 suret, 3 suret. A4 ebadında 20 cilt 1 asıl 2 suret, 3 suret ise. 

Diğer Ürünlerin Ortalama Fiyat Listeleri

Dergi baskı fiyatları; 500 adet 20 sayfa.
Kartvizit fiyatları; 1000 adet ve 6x4, 5x2 cm ebatlarında.
Cepli dosya fiyatları; 500 adet yaklaşık 32x33 cm ebadında.
Magnet fiyatları; 100 adet 4,6x 6,8 cm ebadında.
Bloknot fiyatları; 200 tane 10x14 cm ebadında.
Afiş ve poster fiyatları; 200 tane 35 cm x 40 cm ebatlarında.
Zarf fiyatları 500 tane 24 x 10,5 cm ebadında.
Cepli dosya fiyatları; 500 tane 23 cm x 33 cm ebadında.

Baskı Hizmetleri Nelerdir ve Neleri Kapsar?

Bu hizmette fatura baskı tasarımı içerisinde neler yer aldığında bakacağız. Bunların içerisinde; dergi basımı, kartvizit, zarf, bardak altlığı, afişler, kaşeler, magnet, bloknotlar, logo çalışması, taktim, ajanda, antetli kağıt, tasarım hizmetleri gibi birçok fatura baskı tasarımı bulunur ve bunlar fatura tasarımları örnekleri arasında yer almaktadır. Bunlar haricinde; kalem, mouse pad, cepli dosya, çanta, ajanda gibi fatura tasarımları örnekleri de vardır. İnsert, el ilanı, afiş, katalog, maske kutusu, oto paspas, oto kokusu, karton çanta, şeffaf kartvizit, kitap ayracı, torba zarf, imsakiye, masa takvimi, sıvamalı kartvizit, piramit takvimi, gemici takvimi gibi ürünler de fatura tasarımları örnekleri arasındadır.

Bu İşlemde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu konu kapsamında dikkat edilecek bir diğer önemli husus ise fatura basımında dikkat edilmesi gerekenler olarak bilinir. Bu hususlar Vergi Usul Kanunu'nun 230. maddesindeki bulunan ve mecburi olan hususlardır. Bu kanuna göre;
1. Faturanın düzenleniş tarihi, seri numarası ve sıra numarası,
2. Faturanın düzenlenmesini sağlayan kişi, iş adresi, alakası olduğu vergi dairesi ve hesap no,
3. Malın veya işin tutarı, fiyatı ve maliyeti,
4. Satışı yapılan malların irsaliye numarası ve teslimat tarihi olması fatura basımında dikkat
edilmesi gerekenler olarak bilinmektedir.

Fatura Basımı, İrsaliye Baskı Ne Anlama Gelmektedir?

Dikkat çeken bir diğer konu fatura irsaliye baskı konusudur. Bu, satışı yapılan bir ürünü bir yere gönderirken maliye tarafından onaylanan ve malın teslim edilmesiyle ilgili kesilen fatura çeşididir. 3 şekilde kesilmektedir: ilki alıcı kişiye ya da firmaya kesilir. Ürünün taşıyıcısı olan ve taşıyıcılığını yapana kesilir, üçüncüsü ise ya satıcıda kalır ya da kişide kalır. Bu fatura irsaliye baskı içerisinde gerekli olan hususlar da bulunmaktadır:
1. Satışı yapanın ismi, unvanı, vergi dairesi ve hesap numarası,
2. Alıcı kişinin ismi, unvanı, vergi dairesi ve hesap numarası,
3. İrsaliye kesimi olan tarih,
4. Gönderisi yapılan ürünün miktar ve fiyatı faturada bulunması gereken unsurlardır.

Fatura basımı birçok kritere bağlı olarak yapılır. Özel ve talep tasarımları belirlenen tasarım sınırı dışına çıkamaz. Bu durum esas alınarak tasarımı gerçekleştirilir. Genel olarak A4 ve A5 ebadında kağıt çeşidine göre genel gramaj esas alınır. Fatura baskıları ebatları genel ölçülerin dışında biraz daha küçük veya biraz daha büyük olarak da yer alır. 1.Hamur kağıt cinsiyle ortalama 70-110 gramajında örnek baskı A4 ve A5 ebadına uygun olarak yer alır. Bunun gibi örnek tasarımlar ile belirli gramajda baskı yapılır. Kağıt cinsi talebe göre değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda bu unsur fiyata da etkiyen unsur olarak yer alır.

Fatura, İrsaliye Basımı İçin Yükümlülükler

* Vergi Levhası Fotokopisi

* Son ayın KDV beyannamesi tahakkuk fişi

* Yoklama Tutanağı Fotokopisi (Yeni Açılanlarda)

* İmza sirküleri

* Kimlik fotokopisi

* Firma Kaşesi

Matbaanın maliye ile anlaşmasında yükümlü olduğu durum; iş aldığı firmalar için yukarıda yer alan evrakları talep etmesi gerektiğidir. Yasaya göre belirtilen bu durum için ilave olarak fatura irsaliye baskısı sadece İstanbul firmaları içindir

Faturada Yer Alması Gereken Bilgiler

2014'ün ilk gününden itibaren yasal düzenleme getirilen fatura basımı hakkındaki konu ise; ''Faturalarda yer alması gereken bilgiler mutlaka yer almalıdır.'' şeklindedir. Bu kapsamda baskıda ve tasarımda metin düzenlemesi yapılırken;

1. Sicil numarası

2. Ticari ünvanı

3. Web adresi(Firmanın web adresi oluşturma zorunluluğu var ise şayet)

4. Firma merkezinin adres ve iletişim bilgileri

bilgileri faturada yer alması gereken bilgilerdir. 

Fatura Basımında Farklı Türler Tasarlanır

Basım için firmaların kullandığı fatura tipleri esas alınarak baskısı yapılır. Fatura tipleri ile amaca uygun hizmet eden faturalar;

• Gider Faturası Basımı 

Bu fatura türünde mutlaka adres bilgisi, iletişim bilgisi, firma ismi, vergi numarası yer alırken, firma logosu da yer alabilir. Farklı renk baskıya girebilen bu fatura tipi siyah,beyaz olarak da talep edilmektedir. Talep eden kesimse çoğunlukla ticaretle uğraşan kişilerdir. Genelde A5 ve A4 ebadında kağıt seçimi idealdir. Ancak talebe göre değişiklik söz konusudur.

• Hizmet Faturası Basımı

İrsaliyeli faturalara benzer kullanım amacı taşır. Fatura üzerinde yer alan bilgiler ise yine aynı şekilde hizmet faturası basımında da yer alır. Ekstra açıklamalar da aynı şekilde hizmet faturasına dahil edilerek özellik kazandırılır.

İrsaliyeli Fatura Basımı

Sevk irsaliyesi ve fatura detayı birlikte yer alır bu fatura tipinde. Fatura üzerindeyse mutlaka adres bilgisi, iletişim bilgisi, firma ismi, logosu, vergi numarası ve vergi dairesi yer alır. A4,A5 kağıt ebadı tercih edilir. Basım esnasında ekstra açıklamalar ile özellik kazandırılır faturaya. Bunlar genelde ürün bilgisi, vade süresi şeklinde yer alır.

Makbuz Basımları 

Firmaların çek ödemeleri ve tediye gibi evraklarını işlediği makbuz olarak yer alır. Aynı şekilde firmaya ait bilgilerse diğer fatura tipleri gibi faturada yer alır. Tek renk, iki renk, üç renk ve dört renk olmak üzre baskı uygulanabilir.

tür faturalar olarak yer alır. Bu faturalar ise aynı şekilde maliye tarafından yeterlilik belgesi alan matbaa tarafından yapılır. Sebebi ise bu fatura tiplerinin de resmi evraklar arasına girmesinden kaynaklıdır.

Firma Prestiji İçin Fatura, İrsaliye Tasarım

Firmalar için mali gerekliliği bulunan faturalar aynı zamanda prestije de etki etmektedir. Firmayı kendi sektöründe bir adım ileriye taşıyabilecek unsur olan prestij; fatura basımında da etkisini gösterir. Firmanıza bu kapsamda hedef prestiji kazandırmak için faturada; uygulanabilir tasarımlar, renk baskıları gibi detaylar kullanarak canlılık kazandırabilirsiniz. Bu sayede fatura işlevini sürdürürken farklı amaçlara da hizmet eder.

Fatura, İrsaliye, Hizmet Faturası ve Gider Faturası Siparişi İçin İstenen Bilgiler

Fatura, irsaliye, hizmet faturası ve gider faturası gibi fatura çeşitleri (resmi evraklar) maliyeden izin alındığı taktirde müşteriden siparişi alınır. Maliye ile anlaşma sağlanarak yeterlilik belgesi kazanıp anlaşmalı matbaa olarak hizmet sürdürülmektedir. Bu resmi evraklar için belirlenen tasarımların dışında şaşalı tasarım uygulanmaz. Bu sebepten siparişte ideal -kaliteli tasarım hedeflenir. Sipariş içinse talep edilen bilgiler;

- (1 Asıl 2 Suret - 1 Asıl 3 Suret) Cilt Bilgisi,

- Kağıt gramajı hakkında bilgi,

- Tasarım çalışmasında nelerin yapılıp yapılmayacağı ilişkin bilgi,

- Hangi tip fatura baskısı istendiği bilgisi (Hizmet faturası, gider faturası, irsaliyeli fatura)

şeklinde bilgiler olarak yer alır. Bu bilgiler neticesinde baskısı yapılacak fatura adet(cilt) halinde en yakın süre zarfında teslim edilir.

Ek olarak fatura bastıran firmarın kartvizit ihtiyaçları da doğmakta. En güncel kartvizit fiyatları için sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bu ürün hakkında henüz bir yorum yapılmamış.
Bu ürün hakkında henüz bir soru sorulmamış.

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 


Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp