Şeffaf Kartvizit

2021 Yılı Güncel Fiyatları Şeffaf Kartvizit

Şeffaf Kartvizit TEK RENK 500 micron PVC 8,3 x 5,1 cm - Kenarları Oval
Şeffaf Kartvizit TEK RENK 500 micron PVC 8,3 x 5,1 cm - Kenarları Oval
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 300TL +KDV
1000 500TL +KDV
2000 820TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 5-6 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Şeffaf Kartvizitin Teknik Özellikleri Ve Avantajları

Kartvizit, kişi ve kurumlara ait temel bilgileri barındırılan ufak kartlara verilen isimdir. Özellikle hizmet talebinde bulunan kişiyle ya da resmi tanıtımlar sırasında paylaşılırlar. Küçük ebatlara sahip olmaları sebebiyle cüzdan veya ceket cebinde rahatlıkla taşınabilirler. Bu bakımdan müşterilerle ilk etkileşim sırasında bir kimlik vazifesi üstlenirler. Hal böyle olunca kartvizit baskısı da sıklıkla araştırılan bir konu olarak karşımıza çıkar.

Kartvizit Baskısı Nasıl Yapılır?

Kartvizit, genellikle küçük ebatlarda baskısı yapılan bir materyal türüdür. Bu bakımdan ilk etapta kolay bir iş olarak algılanır. Oysa kartvizit baskısının diğer basım işlerinden hiçbir farkı yoktur. Broşür, antetli kağıt, katalog ya da afişler nasıl bir süreçten geçiyorsa kartvizit baskı da aynı süreçlerden geçer. Bu noktada sipariş sahibinin istekleri doğrultusunda bazı tasarım çalışmalarına yer verilir. Bu çalışmalarda öncelikle hangi kartvizit çeşidinin kullanılacağına karar vermeniz gerekir.

Sık Tercih Edilen Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit baskı, kağıt türü ve uygulama metoduna bağlı olarak çok sayıda çeşide ayrılır. Buna göre kartvizitlerin; ekonomik kartvizit, kabartma laklı kartvizit, sıvama, tuale, plastik ve şeffaf kartvizit olarak listelenmesi mümkündür. Kartvizitin hangi çeşide uyarlanarak basılacağı tamamen kişisel tercihlere bağlı bir durumdur. Kendinize en uygun kartvizit çeşidini seçmeden önce, halihazırda örnek olarak bulunan kartlara göz atmanız tavsiye edilir.

Ekonomik kartvizit, basım maliyetinin kriter olarak kabul edildiği durumda tercih edilir. Bu noktada basit tasarımlarla kolay sayılabilecek ürünler ortaya çıkarılır. Tuale kartvizitler, 4 renk ofset baskı metoduyla hazırlanır. Bu sebeple ekonomik kartvizitlere nazaran daha ilgi çekici formlarda üretilebilirler. Bu tip kartlar laminasyon yapımına da oldukça elverişlidir.

Kartvizit çeşitlerinin tümü, kendine özel bir alıcı portföyüne sahiptir. Bu bakımdan tüm kartvizitler sahiplerini temsil edecek şekilde tasarlanıp, baskıya gönderilir. Ancak kartvizitler arasında son dönemin en popüler seçeneği şeffaf kartvizit olarak kabul edilmektedir.
 

Şeffaf Kartvizit Özellikleri Nelerdir?

Kartvizit iş yaşamında uzun yıllardır varlık süren ve eskimeyen bir paylaşım yoludur. Dolayısıyla da hem kamu hem de özel sektör kurum çalışanlarının tümü bu küçük kartları taşımaktadır. Sektör içerisinde rekabet halinde olan kişiler içinse her türlü detay olduğu gibi kartvizit tasarımları da oldukça önem arz etmektedir.

Şeffaf kartvizitler, yeni sayılabilecek bir ürün olup kendi kimliğini ön plana çıkarmak isteyenler için en uygun seçeneklerden biridir. Buna göre, şeffaf kartvizit baskı sırasında genellikle PVC olarak tanınan plastik malzemeler kullanılmaktadır. Bu özel malzeme sayesinde tek renk şeffaf kartvizit baskı yapılmakta ve bilgiler saydam şekilde okunabilmektedir.
 

Şeffaf Kartvizit En Çok Hangi Sektörde Kullanılıyor?

Yeni yeni popülerleşen PVC kartlarla alakalı en sık sorulan soru “şeffaf kartvizit nedir?” şeklindedir. Buna göre, şeffaf kartvizit adından da anlaşılacağı üzere saydam bir görüntü imkanı sunan küçük kartlardır. Bu kartların görselliğin ön planda olduğu sektör çalışanları tarafından daha fazla ilgi gördüğü de dikkat çekici bir konudur. Pastacılık ve fotoğrafçılık sektörleri şeffaf kartvizit baskı talebinin en yoğun alındığı alanlardır. Ancak siz de dikkat çekici bir tanıtım kartı isterseniz şeffaf kartvizit basımı için sipariş verebilirsiniz.

Şeffaf Kartvizitlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Şeffaf kartvizit teknik özellikleri; PVC kalınlığı, kartvizit ölçüsü ve şeffaf kart köşe kesimi olarak sıralanmaktadır. Buna göre şeffaf kartvizit baskısı için kullanılan PVC, piyasada yer alan diğer plastiklerden daha kalın bir yapıdadır. Bu da şeffaf kart için oldukça avantajlı bir durumdur. Şeffaf kartvizit ölçüsü genellikle standart sayılan ebatlara uygun şekilde yapılır. Buna göre şeffaf kart baskısı yoğunlukla 8.2 x 5.1 santimetre boyutları için yapılır. Şeffaf kartvizit tasarım için kullanılan PVC, sert sayılabilecek bir materyal türüdür. Bu sebeple kartvizit için seçenek olarak bazı kesim modelleri sunulmaktadır.

Şeffaf Kartvizit Modelleri

PVC hem sert hem de keskin bir materyal olmasından ötürü şeffaf kart baskı genellikle oval biçimde yapılır. Bu bakımdan ilgili ürünler oval kesim şeffaf kartvizit olarak satışa sunulur. Ancak bu kesim türünden hoşlanmıyorsanız kartınızı düz kesim şeffaf kartvizit olarak tasarlamanız da mümkündür. Bu nokta da oval kesim şeffaf kartvizit bakımından daha estetik kabul edilmektedir. Bu modeller sayesinde olası bir kesiğin de önüne geçilebilmektedir. Ancak düz kesim şeffaf kartvizit modelleri de dikkatli kullanıldıkları takdirde tasarımsal açıdan ön plana çıkmanıza yardımcı olan ürünlerdir.

Şeffaf Kartvizit Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Şeffaf kartvizit sahibi olmanın çok sayıda avantajı bulunur. Buna göre bu ürünlerin ilk avantajı prestijli bir duruşa sahip olmanıza yardımcı olmasıdır. Alışılmışın dışına çıkmak, her daim akılda kalmayı kolaylaştıran bir eylemdir. Bu nedenle şeffaf kart sayesinde müşteri nezdinde daha kalıcı olmak mümkündür. Özellikle teknoloji ve görsel iletişimle alakalı bir işle meşgulseniz mutlaka bu kartların avantajlarından faydalanmalısınız.

Geleneksel kartvizitler, benzer tasarım dokunuşlarına sahiptir. Zayıf noktaları da birbirine benzer nitelikler taşır. Buna göre; kırılabilir, yırtılabilir ve ıslanabilirler. Oysa şeffaf kart baskı bu durumlar açısından oldukça dayanımlıdır. Şeffaf kartvizitlerin böyle hasarlar alma olasılığı çok daha düşüktür. Bu sebeple şeffaf kartvizit baskı fiyatları diğer ürünlerden bir miktar fazladır. Ancak uzun bir kullanım ömrüne sahip olması sebebiyle tam anlamıyla bir fiyat performans ürünü olarak kabul edilirler.
 

Şeffaf Kartvizit Renk Seçenekleri Nelerdir?

Kartvizit tasarım ve baskı işleri sipariş sahibinin isteklerine göre ilerleyen bir sürece sahiptir. Bu bakımdan kartvizitte yer alacak bilgilerden baskıda kullanılacak renklere kadar tüm şeffaf kartvizit basımı detayların seçilmesi mümkündür. Bu noktada şeffaf kartvizit nedir? Ve şeffaf kartvizit renkleri nelerdir? sorularıyla sıkça karşılaşılır. Şeffaf kartvizit baskısı diğer baskılardan farklı bir işlem değildir. Yani tek renk şeffaf kartvizit baskı yapılabileceği gibi renkli şeffaf kartvizit baskı da yapılabilmektedir.

Tek renk ya da çok renkli baskı işlemlerinde birbirinden ayrı baskı makineleri kullanılır. Dolayısıyla renkli şeffaf kartvizit baskılarında bir miktar daha fazla ödeme yapılması gerekebilir.

Şeffaf Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalı?

Şeffaf kartvizit tasarımı nasıl olmalı sorusu her kart sahibi açısından farklı cevaplara sahip olabilir. Bu noktada şeffaf kartvizit tasarım yaparken size yardımcı olabilecek bazı ipuçları vardır. Buna göre şeffaf kartvizit tamamen saydam ya da buzlu bir görünüme sahip olabilir. Örneğin kartınızın %75’ini saydam geri kalanının ise buzlu bir görünümde tasarlamanız mümkündür.

Şeffaf kartvizitler, tek taraflı kullanılabilirler. Bu sebeple de kartın ön yüzünün olabildiğince efektif kullanılması gerekir. Burada geometrik ve hareketli desenlere yer açarak, kartınızın çekiciliğini artırmanız mümkündür. Bu tip tasarımlar eğlenceli işler yapan kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Şeffaf kartvizitte tasarım yapmanın bir yolu da yazı ve kartı yer değiştirmektir. Buna göre bilgilerinizi paylaşacağınız yazıyı tamamen şeffaf yaparken, kartın tabanında buzlu bir yüzeye yer vermeniz mümkündür. Bununla benzer şekilde tamamen şeffaf olan karta metalik tonlarda yazı yazmanız da mümkündür.

Kartvizit tasarımıyla alakalı verilebilecek sayısız ipucu bulunur. Bu noktada tasarım aşamasına geçerken mevcut şeffaf kartvizit örneklerini incelemek gerekebilir. Ancak hazırdaki kartvizitleri kullanmak yerine bireysel bir tasarım yapmak yenilikçi bir hareketin işaretidir. Kısacası şeffaf kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler kartın saydamlığı ve görsel detaylardır.

Şeffaf Kartvizitte Yer Alması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Şeffaf kartvizit, diğer kartvizitlerle aynı amaç doğrultusunda kullanılır. Yani şeffaf kartvizit üzerinde bulunması gereken bilgiler temelde kişinin kendini tanıtmasını sağlar. Buna göre şeffaf kartvizitte yer alabilecek başlıca bilgiler aşağıda gibidir.
Bireysel kartlar için isim ve soy isim, kurumsal kartlar için şirket adı ve firma logosu.
Aktif şekilde ikamet edilen adres.
Ulaşılabilir bir telefon numarası.
Diğer bilgiler (web sitesi, e-mail adresi, fax adresi ve gerekliyse ödeme bilgileri).
Şeffaf Kartvizit Siparişi Nasıl Verilir?

Şeffaf kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda titiz davranmak, sipariş konusunda herhangi bir aksaklık yaşanmamasını sağlar. Buna göre sipariş oluşturulurken mümkün olduğunca net cümleler kurularak istekler detaylandırılmalıdır. Bunun yanı sıra kişisel ve kurumsal bazda paylaşılmak istenen tüm bilgiler maddeler halinde iletilmelidir.

Kartvizit baskısında; logo, amblem ya da farklı görsellere sık sık yer verildiği görülmektedir. Buna göre herhangi bir görsel kullanılacaksa sipariş içerisinde bunun da bilgisi verilmelidir. Buna ek olarak şeffaf kartvizitinizde yer almasını istediğiniz tüm görselleri siparişle birlikte paylaşmanız gerekir. Bu görsellerin çözünürlüğünün yüksek olması, baskı sonrasında daha kaliteli bir ürün elde edilmesine yardımcı olur.

Siparişin son aşamasında kartvizit tasarımının son kez gözden geçirilmesi gerekir. Tasarımın fazlaca karmaşık olduğu durumlarda biraz sadeleştirme yapılması tavsiye edilir. Aksi takdirde hedef kitleniz bu küçük kartlardan negatif yönde etkilenebilir. Tasarımdan da emin olduktan sonra, baskıya kaç adet şeffaf kartvizit sokulacağına karar verilmelidir.

Kısacası kartvizit baskı siparişi oldukça basit birkaç adımdan oluşur. Kart tasarımını hazırlamanız ve burada yer alacak bilgileri bizlerle paylaşmanız sipariş açısından yeterli olmaktadır. Bu noktada herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde şeffaf kartvizitler doğrudan baskıya iletilir ve olabildiğince kısa sürede işlem tamamlanır.  

Mini Şeffaf Kartvizitler

Şeffaf kartvizitler, son zamanların yükselen trendlerinden biri haline gelmiştir. Bu konuda şeffaf kartvizitin avantajları da oldukça ön plana çıkmaktadır. Şeffaf kartvizitler genellikle standart ölçülerde üretilirler. Ancak kısa bir süredir mini şeffaf kartvizit tasarımları da ilgi görmeye başlamış durumdadır. Siz de temel bilgilerimi paylaşmak ancak etkili bir imaj çizmek istiyorum derseniz bu modellerden faydalanabilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Fiyatları Nasıl?

Baskı sektörü yükselen kur değerlerinden etkilenen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla son zamanlarda şeffaf kartvizit baskı fiyatları da bir miktar artmış durumdadır. Ancak şeffaf kart baskı fiyatları kendi içinde de bazı faktörlerden etkilenmektedir. Bu bağlamda; kart tasarımında kullanılan renk skalası, PVC türü ve basım yapılacak kart adedi şeffaf kartvizit basımı fiyatları üzerinde artışa neden olabilmektedir.

Sipariş verilen tasarımın sade bir yapıda olması daha makul şeffaf kart baskı fiyatları ödenmesini sağlar. Bu noktada kart üzerinde logo ve amblem gibi görsellerin bulunması tasarımın karmaşıklaşmasına neden olur. Dolayısıyla baskı için gerekli tutar da bir miktar artar. Ancak şeffaf kartvizitin avantajları oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Buna göre şeffaf kartlarla ön plana çıkarken bir taraftan da uzun bir kullanım ömrü elde edilir. Dolayısıyla şeffaf kartvizit basımı fiyatları, üründen alınan performans sayesinde tolere edilebilecek seviyelerde kabul edilir.

Şeffaf Kartvizit Tasarımında Yenilikçi Dokunuşlar

Şeffaf kartvizit tasarımında hem kart kalınlığı hem de yazı tipi belirlenebilmektedir. Bu bağlamda, şeffaf kart tasarımda kullanılan PVC sıradan plastiklerden daha dayanıklı bir yapıta sahiptir. Ancak istek doğrultusunda şeffaf kart basımı pleksi malzeme üzerine de yapılabilmektedir. Genellikle reklam sektöründe kullanılan pleksi dayanımı ile tanınan bir üründür. Ancak plaksi materyallerin PVC modellere nispetle daha pahalı bir yapısı vardır.

Şeffaf kartvizitler kabartma laklı olarak da tasarlanabilirler. Bu dokunuşla kendinizi ve firmanızı daha modern bir biçimde temsil etmeniz mümkündür. Geleneksel kartvizitlerde de kullanılabilen kabartma lakı, kart üzerindeki yazıların kabartılarak yazılmasını sağlar. Bu işlem ile birlikte hem kartvizit dokunuşu hem de kartın dış görünüşü daha etkili bir tasarıma dönüştürülmüş olur. Ancak hem PVC modelin pleksi olarak değiştirilmesi hem de şeffaf kartvizit yazılarının kabartma laklı olması ekstra işlem demektir. Dolayısıyla yapılan her bir işlem için kartvizit maliyeti de artış göstermektedir.
 

Şeffaf Kartvizit Baskı Fiyatları

Yarı saydam ve opak bir görünüme sahip olan şeffaf kartvizit, markaların satış stratejilerine yardımcı olmaktadır. Yenilikçi ve yaratıcı bir tarzda tasarlanan şeffaf kartvizit baskı hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Satış ve pazarlama alanlarında daha başarılı olunmasını sağlayan şeffaf kartvizit baskı birtakım değişimlerden geçmektedir. Yeni trende uygun olan şeffaf kartvizit baskı ile farklılık yakalanmaktadır.

Kişiler ve firmalar kendi kartvizitini tasarlamak istemekte olup bu yüzden şeffaf kartvizit basım fiyatları merak etmektedir. İsteğe göre tasarlanan şeffaf kartvizit basım fiyatları değişiklik göstermektedir. Geleneksel kartvizitlere oranla daha yenilikçi olmakla birlikte şeffaf kartvizit basım fiyatları sanıldığı gibi yüksek değildir. Kısa sürede hazırlanan ve tasarlanan plastik kartvizit basım müşterilerin taleplerini karşılamaktadır.
 

Şeffaf Kartvizit Baskı

Perakende sektöründe son derece ihtiyaç duyulan plastik kartvizit basım farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Maliyeti uygun olan plastik kartvizit basım kalitesinden dolayı uzun süreli kullanım ömrü sağlamaktadır. Dayanıklılık ve estetiksel özellikleri ile ön plana çıkan plastik pvc kartvizit baskı kurumsal bir kimlik sunmaktadır.

Etkin bir tasarım ile kalıcı hale gelen plastik pvc kartvizit baskı markayı anlatan bir sloganla daha kalıcı olmaktadır. Çeşitli farklı ölçülerde olan plastik pvc kartvizit baskı özellikle iletişim sektöründe tercih edilmektedir. Özel tasarım olan şeffaf kart baskı fiyatları daha yüksek olmakla birlikte daha iyi bir izlenim sunmaktadır.

Şeffaf Kartvizit Baskı Fiyatları

Uzun vadeli kullanım sağlayan şeffaf kart baskı fiyatları yüksek değildir. En iyi başarılı çözüm ortağı olan şeffaf kart baskı fiyatları makul bir ücrettir. Uzun yıllardır baskı tecrübesi sayesinde şeffaf kartvizit çeşitleri oldukça fazladır. Numuler görüldükten sonra şeffaf kartvizit çeşitleri arasından karar vermek mümkündür. Farklı malzemelerden ve kaliteden yapılan şeffaf kartvizit çeşitleri ilgi çekicidir. 
 

Şeffaf Kartvizit Baskı

 

Yüksek kalitede olan şeffaf kartvizit baskısı daha fazla erişilebilirlik sağlamaktadır. Artan müşteri sadakati, şeffaf kartvizit baskısı ile korunmaktadır. Modern baskı uygulamaları sayesinde, şeffaf kartvizit baskısı kullanımında artış yaşanmaktadır. Basit ve düz geleneksel kartvizit yerine şeffaf kartvizitler tercih edilmektedir. Yaratıcı görünümüyle daha kaliteli duran şeffaf kartvizit, PVC denilen plastik malzemeden üretilmektedir. PVC'den üretilen şeffaf kartvizit, kağıt kartvizite oranla daha dayanıklıdır.

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp