Spiralli Bloknot Baskı Kalitesi Neden Önemli?

Spiralli bloknot, kurumsal kimlik oluşturmada yaygın olarak kullanılan baskılı bir üründür. Bu nedenle, şirketin basılı malzeme ile kalite ve prestij göstermek istediğini açıkça ortaya koyuyor. Aslında kurumsal kimlik ürünlerinde maliyet kriteri kalite hedefinden sonra gelmektedir. Spiralli bloknot üretim kalitesini belirleyen temel prensipler, kağıt formunun doğası, ağırlığı ve kapak baskısı için tercih edilen örgü türüdür.

Örneğin, piyasada bulunan kağıt mendil veya asetattan yapılmış bir kapak, ürünün ömrünü kısaltabilirken, isteğe bağlı olarak yapıştırılmış karton parçalarından yapılmış bir kapak, önemli ölçüde daha iyi bir kalite izlenimi verir. Spiralli bloknot tasarımları içinde benzer durum geçerlidir ve üretim aşamasında eklenecek her ayrıntı spiralli bloknot baskı fiyatları açısından ek artış demektir.

Spiralli Bloknot Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özel spiralli bloknot tasarımları üretilirken, fiyat, diğer malzemelerde olduğu gibi defterin özelliklerine bağlıdır. Miktar, kağıt ağırlığı, zarf türü ve boyutları spiralli bloknot fiyatları belirlemede önemli faktörlerdir. Kullanılan tel maliyeti etkilese de bu değişken üretimi etkilemez. Miktar konusu (yüksek-düşük miktar vb.) çok önemlidir. Kağıdın ağırlığı, miktarı ve özellikleri (yapışkanlı tampon baskı, küp tampon vb.) belirleyicidir. Bu temel kriterlere ek olarak, baskı sonrası talep edilecek spesifik süreçler (tekrar baskı dışındaki işler) maliyetler üzerinde doğrudan etkisi olan spiralli bloknot fiyatları ile ilgili belirleyicilerdir.

Spiralli Bloknot

2021 Yılı Güncel Fiyatları Spiralli Bloknot

Spiralli A6 Bloknot 10 x 14 cm boyutunda

10 cm x 14 cm boyutunda
Yapraklar: 80 gr 1.Hamur, tek renk
50 yapraklı çizgili veya kareli , Tel Spiralli
Kapak 350 gr A.bristol + selefon

Spiralli A6 Bloknot 10 x 14 cm boyutunda
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 İç Tek Renk 1480TL +KDV
250 İç Tek Renk 2070TL +KDV
500 İç Tek Renk 3060TL +KDV
1000 İç Tek Renk 4480TL +KDV
500 Renkli 3340TL +KDV
1000 Renkli 5160TL +KDV
Spiralli A5 Bloknot 14 x 20 cm boyutunda

14 x 20 cm boyutunda
Yapraklar: 80 gr 1.Hamur, tek renk
50 yapraklı çizgili veya kareli , Tel Spiralli
Kapak 350 gr A.bristol + selefon

Spiralli A5 Bloknot 14 x 20 cm boyutunda
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 İç Tek Renk 1970TL +KDV
250 İç Tek Renk 2760TL +KDV
500 İç Tek Renk 3560TL +KDV
1000 İç Tek Renk 5730TL +KDV
500 Renkli 4150TL +KDV
1000 Renkli 6150TL +KDV
Spiralli A4 Bloknot 20 x 28 cm boyutunda

20 cm x 28 cm boyutunda
Yapraklar: 80 gr 1.Hamur, tek renk
50 yapraklı çizgili veya kareli , Tel Spiralli
Kapak 350 gr A.bristol + selefon

Spiralli A4 Bloknot 20 x 28 cm boyutunda
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
100 İç Tek Renk 2060TL +KDV
250 İç Tek Renk 3570TL +KDV
500 İç Tek Renk 5390TL +KDV
1000 İç Tek Renk 9170TL +KDV
500 Renkli 5770TL +KDV
1000 Renkli 9670TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz spiralli için 6-7 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Spiralli Bloknot Defter Baskı Nedir?

Spiralli bloknotlar, baskılı not alınan defterdir. Kullanımı pratik ve oldukça basit olan, not almayı kolaylaştıran bir defter çeşididir. Promosyon olan spiralli bloknot baskısı, prestij açısından iş hayatında yaygın kullanılmaktadır. Promosyon spiralli bloknot baskı fiyatları oldukça hesaplı ürünlerdir. Kullanım alanı geniştir; firma çalışanlarından, öğrencilere, öğrencilerden öğretmenlere kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir. Sıklıkla tercih edilmesinde cazip spiralli bloknot fiyatları hiç şüphesiz etkili olmaktadır. Peki ama spiralli bloknot baskı nedir ve fiyatları nelerdir?

Spiralli Bloknot Baskı

Spiralli bloknot baskı nedir sorusundan sonra 2. sırasda en çok merak edilen konu maliyet olmaktadır. Birçok baskı işlemine kolaylıkla uygulanabilen spiralli bloknot baskısı, hem işletmelerin hem de kişisel ihtiyaçlarının talep ettiği viral reklamlarda önemli bir yer tutmaktadır. Az sayıda olması ve spiralli bloknot baskı fiyatları maliyetinin düşük olması nedeniyle tercih edilmektedir. Spiralli bloknot basım, sayfa sayısından tel rengine, kapak sac kalınlığına ve yeniden baskı işlemine kadar çeşitlilik göstermektedir. İyi ama spiralli bloknot baskı nedir, ürün ne gibi özelliklere sahiptir, nelere dikkat edilmelidir? İşte spiralli bloknot defter basımı hakkında bilmeniz gerekenler.


Spiralli Bloknot Fiyatları

Başta markalı ürünler ve promosyon ürünleri olmak üzere birçok kategoride değerlendirilebilen spiralli bloknot fiyatları, özellikle son yıllarda bireylerin ve işletmelerin yazılı basın ihtiyaçları ile birlikte popülaritesini artırmaktadır. Uygun spiralli bloknot fiyatları bu ilgiyi daha fazla artırmaktadır. Yapışkanlı bloknotlar ve küp bloknotlar kadar popüler olan spirallli bloknot tasarımları, farklı ürün özellikleri, farklı baskı süreçleri ve baskının türüne bağlı olarak matbaanın müşteri isteklerine verdiği yanıt nedeniyle promosyon ürün gruplarından giderek daha fazla talep görmektedir. Şimdi spiralli bloknot baskı nedir yakından göz atalım. Spiralli Bloknot Baskı Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Spiralli bloknot tasarımları çok çeşitli özelliklere sahip olduğundan (küp şeklinde bloknotlar, yapıştırılmış bloknotlar, 50 yapraklık A5 spiral bloknotlar, düz renk baskılı spiral bloknotlar, ek kağıt miktarı ve seçenekleri vb.) maliyet, tasarımda kullanılan renklerin doygunluğundan (renkli baskı), kağıdın yoğunluğundan, boyutundan parça adedine kadar birçok değişkene ve ayrıca ürünün özelliklerine bağlı olarak belirlenebilir. Bu nedenle, spiralli bloknot defter basımı yapılırken ürün özellikleri en önemli kriterdir.

Spiralli bloknot defter basımı çizgili, astarsız veya dikdörtgen kağıt olmasının nedeni, not defterine ihtiyaç duyulan sektörden kaynaklanmaktadır. Genellikle A6, A5 ve A4 olarak basılan spiralli bloknot, promosyon ürün gamının bir parçası olsa da, kurumsal kimlik için genellikle basılı malzeme malzemelere tercih edilir. Bu nedenle kabul edilebilir kaliteli (A5 spiralli bloknot, tam renkli bloknot, 50 yapraklık bloknot, monokrom bloknot, yapışkanlı bloknot, küp bloknot vb. dahil) Spiralli bloknot defter basımı yapılırkende önemli bir kriterdir.

Kurumsal kimlik çalışmalarında logo istenilen prestiji, doğru mesajı ve kaliteli dokuyu sağlarken, tüm logo kompozisyonu için benimseyebileceğimiz malzeme ve baskı kalitesi de belirleyici rol oynamaktadır. Açıkçası, görsel bütünlük için gereken ilk şey spiralli bloknot baskısı olmaktadır. Üstü kraft kağıt veya sert plastikten yapılabilen spiral tabanın kalitesi, tüm ürün gamı ​​için tercih edilen malzemenin niteliğine göre de belirlenebilir.

Spiralli Bloknot Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

-Spiralli bloknot baskısı yapılırken müşterilerin ihtiyaçlarına göre sektöre, ihtiyaca ve kullanım amacına göre boyutları değiştirilebilir.
-Çok çeşitli spiralli bloknot tasarımları sunmasına rağmen genellikle A4, A5 ve A6 tercih edilmektedir. Bu bedenler müşteri isteklerine göre küçük farklılıklar için uygundur ancak triko limiti aşılırsa bu gereksinimler doğrudan spiralli bloknot fiyatları'na eklenir.
-Standart ölçü farklılığı, sadece promosyon spiralli bloknot üretim kategorisinde değil, kurumsal kimlik malzemelerinde de spiralli bloknot basım derecelendirilmesini etkiler.
-Spiralli bloknot üretim boyutların çeşitliliği, kağıdın türü ve ağırlığıyla da ilgilidir. Ancak genel olarak 80 gram tabaka tercih edilir. İç sayfalarda 80 gram (kesilmiş) kağıt kullanılırken, zarf farklı türde ve daha kalın kağıtlara basılmaktadır. Kraft kağıt, sert plastik veya alçıpan vb. Daha kalın kaplamalar tercih edilse de bu çeşitlilik en önemli maliyet faktörlerinden biridir ve spiralli bloknot fiyatları'nı ciddi şekilde etkiler.

Spiralli Bloknot Baskı Aşaması ve Sonrası

Spiralli bloknot baskı nedir? Bunun cevabını en iyi şekilde verebilmek için spiralli bloknot defter basımı aşamalarına göz atmak en faydalı şey olacaktır. Spiralli bloknot defter basımı aşaması, baskı makinelerinde yaygın olarak kullanılan form katlama tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Plaka katlama tekniği, mevcut bir yayılımdan en iyi şekilde yararlanmak ve baskı sürecini kolayca son aşamasına getirmek için kullanılan yaygın bir tekniktir. Belirli bir yoğunluğa sahip kağıt formlar, belirtilen boyuta katlanır ve birbiri ardına preslenmiş formda istiflenir.

Spiralli bloknot basım sürecinde, preslemeden sonra kapak üst kısımdan spiral oluşturacak şekilde kapatılır. Kapak genellikle tek taraflıdır. Spiral defter fiyatları kullanılan kağıt cinsine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kraft kağıtta beyaz vb. Boşluk olmadığından ve defter kraft kağıdının (yaprak) rengini aldığından tasarım mat ve cansız bir görünüm alır. Aynısı şeffaf plastik kapaklı modeller için de geçerlidir. Ancak nesneler veya metinler, CMYK + Beyaz işlemi veya gerekirse kabartma veya yaldız kullanılarak vurgulanabilir.

Spiralli bloknot basım sürecinin devamında asetat vb. Benzer şekilde plastik malzemeden yapılan kapaklar için daha sade tasarımlar tercih edilirken, standart veya karton rulo kağıt formlarına daha açık renklerde baskı tercih edilmektedir. Yeniden basılan zarflar iç sayfalarla birleştirilir ve spiral bir makineye yerleştirilir. Her bir ürün mekanik cilt üzerine kapak sayfaları ve iç sayfalar aynı yükseklikte zımbalanıp kıvırılarak hazırlanır. Tüm bu süreç spiralli bloknot baskı fiyatları için belirleyicidir.


Spiralli Bloknot Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

Spiralli bloknot baskı nedir'in cevabında ekstra işçiliklerin payı büyüktür. Spiralli bloknot baskısı sonrası eklenen işçilik, genellikle zarfın bir kısmı için gereken baskı veya tasarım oyunlarıyla birlikte gelir. Bu spiralli bloknot üretim istekleri genellikle lake kabartma, yaldız, trigromi gibi renk ve tasarım oyunlarıyla ilişkilendirilse de, ek olarak istenen nitelikler özel bıçak işaretlerini içerir.

Bunlar spiralli bloknot fiyatları'nı etkileyen faktörlerdir. Söz konusu tasarım oyunlarının yanı sıra defterlerin spiral baskısında oldukça popüler olan özel bıçak izi, ürünün dikdörtgen şeklinde değil, istenilen özel bir obje şeklinde kesilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Ancak bu talepler genellikle firmanızın kurumsal kimliğinin istendiği durumlarda başvurulan teknik detaylardır. Promosyon ürünlerinde bu vb. durumlarda bu gereksinimler spiralli bloknot üretim maliyetini artırdığı için bu tercih edilmez.

Ayrıca spiralli bloknot tercih etmediğiniz durumlarda tutkallı bloknot bölümünü inceleyerek diğer bloknot ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir, bilgi alabilirsiniz. Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp