Bloknot Baskı

Bloknot Baskı Fiyatları Nasıldır?

Bloknot baskı fiyatları farklı pek çok kriterden etkilenmektedir. Bloknot basım fiyatları baskı aşamasında kullanılan kağıdın ağırlığına, kağıt kalitesine, tutkal tipine, rengine ve gerekli zımba sayısına göre belirlenir. Ayrıca bloknot fiyatları açısından, bloknot çeşitleri sipariş ettiğinizde yapmanız gereken ilk şey kaç tane bloknot baskısı istediğinizi, bloknotun boyutunu, cilt tipini ve renk bilgilerini belirlemektir. Bloknot basım fiyatları için diğer önemli faktör ise tabi ki sayfa sayısıdır. Görüldüğü üzere bloknot basım fiyatları tercih edilen ürün özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Tutkallı Bloknot Baskı Çeşitleri

Tutkallı bloknot baskı ürünleri, kendinden yapışkanlı defterlerdir. Peki ama tutkallı bloknot baskı nedir? Bu ilginç bir konudur. Kağıt yapraklarını birleştirmek, tutkalla yapıştırmak ve bir defter oluşturmak anlamına gelir. Tutkallı bloknot baskı işleminde kağıt olarak 80-110 gramlık 1. sınıf selüloz kağıt kullanılmaktadır. Arkada 300 gr ilave Amerikan Bristol kağıdı kullanılmıştır. Yapıştırılmış not defterleri isteğe bağlı olduğundan, kaplamalı kağıt iç kağıt olarak kullanılabilir.

Ayrıca ürünlerin iç kağıdına logo basıldığı gibi çizgili, kare veya milimetre baskı da yapılmaktadır. Tutkallı bloknot baskı ile 4 renkte ürün çıkar. Yapıştırılmış bloknotlara baskı yaparken özel renkler kullanabilir, hologram basabilir veya vernik uygulayabilirsiniz. Genellikle 50 ile 100 sayfa içerir. Müşteri isteğine göre çeşitli ebat ve ölçülerde yapılabilmektedir. Yapıştırılmış defterler üzerinde grafik tasarımlarla birlikte çalışılarak görsel baskı da yapılabilir. Tutkallı bloknot baskı fiyatları diğer çeşitlere göre değişebilir.

Bloknot


2022 Yılı Güncel Fiyatları Bloknot Baskısı

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz spiralli, tutkallı bloknot için 4-5 iş günüdür.
Üretim süremiz küp bloknot için 6-7 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

Bloknot Baskısı Hakkında Merak Edilenler

Bloknotlar, şirketlerin iş ortaklarına, çalışanlarına veya müşterilerine promosyon olarak dağıttığı ve kişilerin işyeri veya ofis gibi alanlarda not almak için kullandıkları küçük defterlerdir. Şirket logoları genellikle bloknot tasarımları içinde yer aldığından bu önemli bir baskı malzemesidir. Kullanım amacına, amacına ve boyutuna göre farklı standartlarda yapılabilmektedir. Genellikle promosyon, iş promosyonu, promosyon ürünü olarak tercih edilmektedir. Çünkü bloknot fiyatları oldukça hesaplıdır. Şimdi bloknot baskı nedir ona bakalım.

Bloknot Baskı Nedir?

Bloknot baskı nedir, bloknot baskıları nelerdir? Küp, yuvarlak veya zarf gibi birçok farklı bloknot baskısı vardır. Küp bloknot baskı genellikle üretim aşamasında tercih edilmektedir. Bloknot baskı çeşitleri arasında; spiralli bloknot baskı, üstten tutkallı bloknot baskı, küp bloknot baskı, üstte delikli bloknot baskı gibi alternatifler bulunuyor. Bloknot baskısı hizmetinde firma logosu veya amblemi kullanılabilir. Ayrıca bloknotların iç kısımlarına sloganlar ve ürün görselleri yerleştirilebilir. Bloknot baskısı yapımında en önemli nokta, bloknot tasarımları kolay yazılabilecek şekilde olması gerektiğidir.

Bloknot baskı nedir, hangi boyutlarda basılır? Bloknot üretim aşamaları sırasında 14 cm - 10,5 cm, 14 cm - 21 cm, 21 cm - 29,7 cm ölçülerinde üretilebildiği gibi müşteri talebine göre farklı ölçülerde de üretilebilmektedir. Bloknot baskı aşamasında, kağıt seçerken genellikle ilk kağıt hamurunun kullanılması tercih edilir. 80 ile 120 gram arası kağıtlar tercih edilebilmekte, kurumsal ve temsili bloknotlarda daha kaliteli ve daha kalın kağıtlar kullanılmaktadır. Bloknotlar genellikle kapağa dört renkte yazdırılır. Baskıdan sonra bloknotlara vernik, kabartma veya folyo ile de basılabilir.

Bloknot baskı nedir, bloknot baskıları nelerdir? Bir bloknot üzerinde firma adının ve logosunun bulunması, bloknotun tüm gün masada olması bloknotların bir firma için etkili bir reklam mecrası olduğunu ve müşteriler için promosyon malzemesi olarak kullanılabileceğini göstermektedir. Kullanımı oldukça kolay olan ve firmaya özel alternatifler olarak üretilebilen bu basılabilir malzemeler, firmanızın markasını öne çıkarmak için de oldukça önemlidir.

Bloknot Üretim Aşamaları Nasıl Yapılır?

Bloknot üretim aşamaları nasıldır? Bloknotlar her yerde rahatlıkla kullanılabilen not kağıtlarıdır ve günlük hayatta kullanıcı deneyimini oldukça kolaylaştırdığı için boyutları değişkenlik gösterir. Bloknotlara basılan şirket logosu ile ilgili iş sorunları nedeniyle, bunlar uzun süredir kurumsal reklamcılıkta çok başarılı ürünler olmuştur. Bloknot üretim aşamaları sırasında çeşitli ebatlarda baskı yapılabildiği gibi müşteri isteklerine göre özel baskılar da yapılabilmektedir. Bloknot fiyatları baskı boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Bloknotlar genellikle aşağıdaki boyutlar kullanılır:

A5 (14,8-21 cm), A4 (21-29,7 cm), A6 (14,8-10,5 cm). Bloknot kapağı baskısı için selofan kaplama gerektiğinde vernik ve folyo uygulanabilir. 80-120 gram ağırlığındaki ilk selüloz kağıt, bloknotların iç sayfalarında kullanılıyor. Tamponların baskı sürecindeki en önemli detaylardan biri nerede ve hangi endüstride kullanıldığıdır. Bu noktayı açıklığa kavuşturmak için endüstride veya ticarette kullanılan bloknotların iç sayfalarında genellikle küp bloknot baskı tercih edilir.

Sekreter, ofis gibi alanlarda kullanılan bloknotların içleri yatay çizgilerle veya boş olarak yazdırılır. Günlük ve iş hayatında kullanımı kolay bloknot tasarımları ve baskılarına sahip olabilir, unutmak istemediğimiz önemli şeyleri not edebilir, çalıştığınız sektöre uygun bir şekilde firmanızı tanıtmak için hatırlatma kağıdı olarak kullanabilirsiniz. Bloknotların basım aşamasında şirket logonuzu ve şirketinizin ürün ve hizmetlerini anlatan sloganı bloknota koyduğunuz için bloknotlar uzun süre her alanda şirketinizin reklamını yapabilir.

Bloknot Baskı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Bloknot tasarımları, tercihinize bağlıdır. Ancak, baskı boyutu, baskı için markalama malzemelerini vurgulayan diğer baskı ürünlerindeki standart form boyutlarını temel alır. Bloknot baskıları, boyutunda milimetre veya santimetre gibi küçük farklılıklar yazıcının kullandığı baskı teknolojisine göre değişse de kullanılan boyutlar standarttır. Baskı aşamasında tipik olarak üç farklı baskı boyutu kullanılır: A4, A5 ve A6. Bu baskı boyutlarının notebooklarda tercih edilmesinin nedeni, taşıması ve kullanımı kolay olmasıdır.

Bloknotların baskı boyutunun yanı sıra, bloknot için kullanılan kağıdın kalitesi de oldukça önemlidir. Tüm yazıcılarda notebooklar için tercih edilen kağıt kalitesi temel olarak ağırlık ve kalite olarak aynıdır. Matbaalar 80 gram ağırlığında birinci sınıf kağıt kullanmakta, bloknotları basmak için kağıt kalitesi 70, 80 gr civarında, 1 hamur ve 90 gramlık şekiller kullanılmaktadır. Bloknot baskıları tek kullanımlık olsa da kurumsal tanıtıma çok uygun olduğundan markalı malzemelerdir. Buna göre bloknot çeşitleri kullanılan kağıdın kalite standardı da belli bir seviyede olmalıdır.

Bloknotlar her alanda kullanılabildiğinden, müşteri ihtiyaçlarına göre reklam bloknotları farklı şekilde basılabilir. Bloknot basım fiyatları makuldür. Bu baskı çeşitlerinde tercih edilen ürün içeriği genellikle belirleyici özelliktir. Bloknot üzerine alternatif baskı seçimi yapılırken daha mantıklı ve etkileyici modellerin seçilmesi, bloknotların daha uzun süre kullanılmasını sağladığı gibi, kısa sürede firmanın istenilen reklam etkinliğini de sağlamaktadır.

Küp bloknot çeşitleri, spiral bloknotlar, yapıştırılmış bloknotlar veya ters çevrilmiş bloknot çeşitleri, firmaların kurumsal kimliklerini vurgulamak ve marka prestijini vurgulamak için promosyon ürünleri olarak tercih ettikleri alternatiflerden bazılarıdır. Bloknot çeşitleri firmanın kişisel tercihine göre firma logosu ve bilgileri basılabilmektedir. Kitapçıktaki sayfa sayısı için farklı gereksinimler varsa, gerekli sayfa sayısına uygun baskı sayısı hesaplanır ve buna göre üretim aşamasına geçilir.

Bloknot Baskı Kalitesinin Önemi

Basılı ürünlerden biri olan bloknotlar, hem kurumsal kimlik hem de şirket reklamı için en iyi reklam ürünü olarak kabul edilir ve bloknot baskı kalitesi de çok önemli bir kriterdir. Promosyon ürünü bloknot fiyatları düşük olduğu için tercih edilse de firmaların marka prestijini ön plana çıkarabilmeleri için ürün grupları arasında değişmeyen bazı kriterlerin sağlanması gerekmektedir. Bu ürünler tampon baskı ürünleri olduğu için baskı işleminin bu kriterleri karşılaması gerekmektedir.

Bloknot üretim aşamaları sırasında baskı yapılırken kalite, kağıdın ağırlığı ve baskı ve üretim aşamalarındaki işçiliğe göre belirlenir. Baskı işleminde kalitesiz kağıt kullanılıyorsa, teknik detaylara dikkat edilmeden iş yapılırsa, formlar kolayca dağılır ve bloknot dağılır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak, basılı ürünlerinizi daha uzun süre kullanabilmek ve markanızın değerini düşürmemek için bloknot basarken kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullandığınızdan emin olmalısınız. Bloknot çeşitleri tasarlamak ve yazdırmak için deneyimli profesyonel yazıcılar veya yayıncılarla çalışmak, işinizi daha etkin bir şekilde tanıtma avantajını sağlar. Peki, ama bloknot baskı fiyatları nasıldır?

Spiralli Bloknot Baskı Çeşitleri

Spiralli bloknotlar, genel iş kullanımına uygun, not almanıza veya gittiğiniz her yere yanınızda götürmenize olanak sağladığı için oldukça popüler olan ürünlerdir. Genel olarak spiralli bloknot nedir? Spiralli bloknot baskı çoğu kişinin istediği gibi, üst veya alt karton kutu arasında bir spiral içinde kağıt yapraklarını birleştirerek yapılırlar. Kullanılan spiraller beyaz veya siyah olabilir. Kağıt üretimi için küp bloknot baskı gibi çeşitlerde milimetre veya normal kağıt da kullanılırken, taban için 300 ile 350 g ağırlığında Amerikan Bristol kağıdı kullanılmaktadır.

Spiralli bloknot baskı, üst kısımdaki çeşitli stok kartlarından yapılabilir. Dahili kağıt, 80 ile 90 gram arasında 1. sınıf kağıt hamuru kullanır ve tipik olarak 50, 60 veya 100 yapraktan yapılır. Ayrıca sayfa sayısı isteğe göre arttırılabilir. Önce ön kapağa basılır, istenirse iç kısma logo yapıştırılabilir. Aplik, hologram, selofan, lake ve kabartma gibi spiralli bloknot baskı türleri de kullanılmaktadır. Ayrıca spiralli bloknot baskı fiyatları diğer bloknot çeşitlerine göre farklılık gösterebilir.Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp