Bloknot Baskı

Farklı boyut ve ölçülerde ile alınabilen bloknot çeşitleri, 1. kalite hamur kağıt kullanarak üretimden geçmektedir. Genel olarak 80 gr’dan başlamak süreci 120 gr’a kadar çıkan bloknot ürünleri bulunmaktadır. Ancak daha prestijli bloknot çeşitleri konusunda kalın kuşe kağıt ürünleri ele alınabilmektedir. Ayrıca genel olarak kapaklarda 4 renk uygulaması talep edilir. Gofre, varak ve lak da tercih edilen bloknot baskı yöntemler arasında yer alıyor.
 

Her Yerde Rahatlıkla Kullanılan Kaliteli Bloknot Çeşitleri

Başta iş yerleri olmak üzere günlük yaşamda pek çok farklı yerde kullanılan bloknotlar, firmamız bünyesinde özel tasarım ile ele alınmaktadır. Bu konuda küp, spiralli ya da tutkallı seçeneklerinin yanı sırttan dikişli koparmalı bloknot ürünleri de kullanılabilmektedir. Hayatı kolaylaştıran ve etkin bir reklam unsuru olarak kullanılan bloknotlar, yoga ve firma ismi üzerinden uzun süreli en uygun maliyetlerle tanıtım imkanı verir.

 

Farklı Özelliklere Sahip Bloknot Ürünleri

Tasarım açısından kişisel isteklere bağlı olarak beklentileri karşılayacak pek çok değişik bloknot ürünü bulunmaktadır. Örneğin küp bloknot çeşitleri gün içerisinde masada sabit duran, özellikle iş hayatında telefon yanında tutulan ürünlerdir. Böylece firmaların logosu ve bireysel isim açısından uzun süreli tanıtım olanağı sağlar. Spiralli bloknotlar ise kolay not alma ve her yere taşıma olanağı nedeniyle öne çıkmaktadır.

Kağıtların bir araya getirilerek tutkal ile yapıştırmasıyla kullanılan tasarımlara ise tutkallı bloknotlar denir. Kapaklı muhafaza kutusu üzerinden kullanılan tasarımlar da sırttan dikişli koparmalı bloknotlar olarak kullanılmaktadır. Pek çok değişik tasarım altında bloknot ciltleme üzerinden gerçekleştirilen bu ürünler, fonksiyonel kullanım ve reklam konusunda en çok tercih edilen seçenekler içerisinde yer almaktadır.

Kuşe Kağıt ya da Amerikan Bristol kağıt üzerinden ele alınarak tasarımları gerçekleştirilen bu modeller, firmamız bünyesinde çok uygun fiyatlarla sunuluyor. Titiz bir işçilik ve grafik tasarım üzerinden ele alınan bloknotlar, kullanacağınız alana bağlı olarak her açıdan ayrıcalık sunmaktadır.

 

Çok Uygun Bloknot Fiyatları

Kişisel isteklerinize ve firmanızın tarzına bağlı olarak değişik bloknot çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz.

- Küp bloknot modelleri,

- Spiralli bloknot çeşitleri,

- Tutkallı bloknotlar,

- Sırttan dikişli koparmalı bloknot ürünleri,

Amacınıza uygun şekilde hem rahat bir kullanım imkanı sağlayan hem de etkin reklam unsuru olarak öne çıkan bloknotları, uygun fiyatlarla firmamız bünyesinde temin edebilirsiniz. Değişik ebat ve şekillerde ciltleme gerçekleştirdiğimiz bloknot modellerini, gün içerisinde not almak için kullanabilir ya da promosyon amaçlı da değerlendirebilirsiniz.

Önemli olan uzun süreli kullanabileceğiniz kaliteli ürünlere sahip olmanızdır. Bunu gerçekleştirebilmeniz için etkin çözüm yöntemlerimizle, en kaliteli bloknot ürünlerini sizlere sunmaktan memnuniyet duyarız.

 

Bloknot


2021 Yılı Güncel Fiyatları Bloknot Baskısı

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz spiralli, tutkallı bloknot için 4-5 iş günüdür.
Üretim süremiz küp bloknot için 6-7 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

Bloknot Baskı

Günümüzde pek çok farklı sektörlerde bloknot kullanılmaktadır. Bu nedenle bloknot basımı yaygın olarak yapılmaktadır.

Bloknot Nedir?

Bloknot genel anlamda ofislerde, çalışan bireylerin not alacakları ve ya promosyon olarak müşterilere dağıtılmakta olan, küçük defterlere denilmektedir. Tasarım olarak genel anlamda, firma logosu taşıdığı için önemli baskılı bir materyallerden olmaktadır.

Genelde bloknot baskı, kapaklı, küp biçimide ve ya yuvarlak gibi sınırsız bir çeşitlendirme ile beraber basılabilir. Basım işleminde ise en çok küp bloknotlar seçilerek bastırılmaktadır. Bloknotlarda ciltleme gibi yapıştırma, yandan dikişli ve de kapaklı perforajlı olarak yapılabilmektedir.

Günümüzde kapaklarda ve ya kağıtlarda, firmaların amblem ve logoları kullanılabildiği gibi genelde iç sayfalarda ürün resimleri ya da sloganları da kullanılmaktadır. Önemli olan durum tasarımda yazı yazma rahatlığı olacak bir şekilde tasarlanması olmaktadır.

Bloknot Baskı Nedir?

Yaygın bir şekilde kullanılan bloknotlarda bloknot baskı nedir? detaylı olarak açıklanmaktadır.. Bloknotlar iş hayatında ve ya her yerde rahat bir şekilde kullanılan, günlük hayatı da kolaylaştıran not alma ya da hatırlatma kağıtlarıdır. Bloknotlar üstüne basılanmış olan firma amblem ve ya iştigal konuları ile beraber uzun süre bir tanıtım yapan, iyi bir reklam araçları olmaktadır. Ayrıca bloknotlarda üzerinde isminizi ve logonuzu taşıyıp gün içinde de masalarda sürekli duracak olması, promosyon bloknotların her zaman etkili bir reklam araçları olduğunu göstermektedir. Böylece bloknot baskı nedir? açıklanmıştır.

Bloknot Baskı Nasıl Yapılır?

Bloknot günlük yaşamda kullanıcılarının işini çok kolaylaştırdığı gibi, ebatlarına göre de farklılık göstermekte olan not alma kağıtları olmaktadır. Özel ve ya sıra dışı yapılan ve de kullanımı kolay olan bu renkli baskılı materyal ürünler kurumsal kimliğinizi de yansıttığı için çok önemlidir. Ayrıca 80 gr’dan başlayarak 120 gr’a kadar da geniş kağıt kullanıldığı gibi, oldukça prestijli bir bloknot üzerinde daha kalın ve de kaliteli kağıt olan kuşe kağıtta kullanılmaktadır. Bloknotlarda en çok, kapakta dört renk uygulaması istenilmekte olup varak, gofre ya da lak da uygulanmaktadır. Ebat olarak bloknot basımı A4 boyutu olan 21 cm ile 29,7 cm arası, A5 boyutu olan 14 cm ile 21 cm arası, A6 boyutu olan ise 14 cm ile 10,5 cm aralığı olabildiği gibi, çok çeşitli boyutlarda da yapılabilmektedir. Buna ek olarak bloknot baskı sistemlerinde kağıt olarak genel manada 1. hamur kağıt kullanılmaktadır. Bloknot baskılarında müşterilerin genel olarak talebine göre özel baskı şekilleri yapılabileceği gibi farklı çeşitli ebatlarda da baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir.  

Bloknot Baskı Boyutu İle Kağıt Kalitesi

Basılacak olan bloknot baskı boyutu genelde tercih edilen bloknotlara göre çok farklılık göstermektedir. Ancak bloknot baskı amacı ile kurumsal kimlik materyallerini her zaman ön plana çıkarmakta olan diğer baskı ürünlerinde yer alan standart form boyları dikkate alınarak baskı boyutu belirlenmektedir. Ayrıca bloknot baskı boyutunda yer alan milimetrik ve ya santimetre cinsinden küçük bir takım farklılıklar matbaanın basım tekniğine göre değişiklik gösterse dahi kullanılan ölçüler genelde standart olarak kabul edilmektedir. Bloknotlar baskı aşamasında genel manada a4, a5 ve de a6 olmak üzere toplamda üç farklı baskı ölçüsünde kullanılmaktadır. Bloknotlar adına bu baskı ölçüsünün tercih edilme sebebi taşınması kolay olması ve de kullanım kolaylığı sağlaması olmaktadır.

Bloknot baskı boyutlarının yanı sıra birde bloknotlar için kullanılmakta olan kağıt kalitesi de oldukça önemli olmaktadır. Bloknotlar için sıklıkla tercih edilen kağıt kalitesi bütün matbaalarda birbirine benzer olan gramaj ve de kalite tercih edilmektedir. Matbaalarda kullanılmakta olan kağıt kalitesi 1. kalite hamur ile 80 gr ağırlık şeklinde olmaktadır. Bloknot baskıların sektördeki kağıt kalitesi yaklaşık olarak 70 gr ve 80 gr olup 1.hamur ve de 90 gramlık formalar tercih edilmektedir. Bloknot baskı materyalleri kullan- at ürünler içinde yer alsa dahi firmaların tanıtım reklamlarını çok iyi yaptıklarından dolayı da kurumsal kimlik materyallerinin arasında yer almaktadırlar. Buna ek olarak bloknotlarda kullanılmakta olan kağıtların kalite standardı her zaman için belirli bir kalite düzeyinde olmalıdır.

Bloknot Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Kullanılmakta olan çok çeşitli bloknot baskı çeşitleri yer almaktadır.
Bunlar; küp bloknot baskı, spiralli bloknot baskı, tutkallı bloknot baskı, kapaklı ve de sırttan dikişli  bloknot baskı olarak çeşitleri yer almaktadır. 

Sınırsız şekil tasarımı açısından ele alınan bu bloknot baskıları adına günümüzde daha sık küp modeller tercih edilmektedir. Ayrıca bloknot baskı çeşitleri cilt konusunda ise genel manada yapıştırmalı, ferforajlı, yandan dikişli ya da kapaklı ferforajlı model yapıları altında tasarım ele alınabilmektedir. Genel üretimi gerçekleştirilen tasarımlarda bloknotlar hem sayfalar adına hem de kapak üzerindeki logo da  kullanılabilmektedir. 

Her ne kadar çok fazla tasarım üzerinden bloknot baskı çeşitleri bulunsa dahi; kullanışlı yapısı ile görseli açısından da küp bloknotların basımı daha çok tercih edilmektedir. İsteğe bağlı şekilde bu yapılar değişkenlik göstermekte olup sonuç olarak önemli olanın rahat bir yazım tekniği sağlayacak kaliteli ürünlerin hazırlanması olmaktadır.

Küp Bloknot Baskı Çeşitleri

Günümüz koşullarında küp bloknot baskı nedir? çok merak edilmektedir. En yaygın kullanılan masalarda sabit durup, genelde iş hayatında ve ya evlerde telefon yanında kullanılan not alma kağıtları olmaktadır. Uzun bir süre sabit olarak durduğu nedeni ile logo ve ismi çok iyi tanıtmaktadır.
Kullanımı yüksek olan küp bloknotlar üzerinde öncelikle kağıdın yerleşecek olduğu kutu imal edilmektedir. Bu kutu genel manada tok durması amacı ile yaklaşık olarak 300 gr'lık bir Amerikan Bristol kağıt maddesinden yapılmaktadır. Küp bloknot baskı üzerine toplam 4 renk ofset baskı ile birlikte parlak selefon atılmaktadır. Bloknotun içerisine yerleştirilen not kağıtları genel olarak 75 gr ve de 120 gr arasındaki 1. kalite hamur kağıt olarak kullanılmaktadır.
Dış kutu genel olarak 8 x 8 x 5 cm'lik ölçüsünde ve de içine yaklaşık olarak da 500 yaprak kağıt almaktadır. Küp bloknotlar üzerinde farklı kutu tasarım çalışması da yapılmaktadır. Ayrıca ahşap, deri ve ya suni deri gibi çeşitli malzemeler ile üretilebilmektedir. Küp bloknot baskılarında var olan ölçülerin dışında birde özel ölçü imalatı yapılmaktadır. Küp bloknotlar üzerinde dış kutu için ayrı ve iç kağıtlar için ayrı tasarımlar yapılabilir. Küp bloknotların, dış kutusu 4 renk çalışılır iken iç kağıtlara tek bir renk baskı yapılabilir. Genelde iç sayfalarda herhangi bir baskı olmaz. Ancak dış kutuda gofre, lak, selefon, varak baskı ve de hologram baskı uygulamaları yer almakta olup küp bloknot baskı nedir? sorularının cevabı bulunmuştur.

Spiralli Bloknot Baskı Çeşitleri

Spiralli bloknotlar genel olarak iş hayatında kullanım açısından bir kolaylık sağlayan ürünler olup not alma ve ya her yere taşınabilme özelliğiyle oldukça fazla da tercih edilmektedir.
Genel manada, spiralli bloknot baskı nedir? pek çok kişi tarafından merak edilip alt ve ya üst kartonun arasında yer alan kağıtların spiral ile bir araya getirilmesiyle yapılırlar. Kullanılmakta olan spiraller, beyaz ve ya siyah olarak tercih edilebilirler. Kağıtlarda da kareli, milimetrik ve ya düz kağıtlar kullanılmakta olup alt kartonda yaklaşık olarak 300 gr ile 350 gr olan Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır.

Spiralli bloknotlar üst kısımlarda farklı karton seçimleri yapılabilir. İç kağıtlarda 1. kalite hamur yani 80 gr ile 90 gr arasında kullanılmakta olup genelde 50, 60 ya da 100 sayfa arası yapılır. Ayrıca isteğe göre olarak sayfa sayıları da arttırılabilir. İlk olarak ön kapak baskıları yapılır ve istenilir ise iç sayfalara logo çalışmaları yapılabilir. Genel anlamda spiralli bloknot baskı nedir? sorusunun cevabı açıklanıp detay olarak ise üst kapak 4 renkli baskılı, iç sayfalar ise tek renk baskılı olacak şekilde imal edilmektedir. Çok nadir olarak, alt kapak baskıları yapılmaktadır. Spiralli bloknot baskısında hologram baskı, selefon, lak ve de gofre uygulamaları yapılmaktadır.

Tutkallı Bloknot Baskı Çeşitleri

Bloknot çeşitletinden birisi de tutkallı bloknotlar olmaktadır. Bu tutkallı bloknot baskı nedir? merak edilen bir konudur. Kağıtların bir araya getirilerek tutkal ile yapıştırılarak, not defteri şekline gelmesi ile üretilmektedir. Tutkallı bloknot ürünlerde kağıt olarak 80 gr ile 110 gr arasında yer alan 1. kalite hamur iç kağıt olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, arka yüzeyde ise 300 gr olan bir Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır. Tutkallı bloknot ürünler isteğe bağlı olacak şekilde iç kağıtlar da bir kuşe kağıt kullanılabilmektedir.

Bu tutkallı bloknot baskı nedir? açıklamasında ayrıca ürünlerin iç kağıtlarında, çizgili, kareli ya da milimetrik baskı ile birlikte logo baskısı yapılmaktadır. Buna ek olarak tutkallı bloknotlar ürünlerde, 4 renk ofset baskı yapılmaktadır. Tutkallı bloknot baskıda özel renk yapılabildiği gibi birde hologram baskı ve ya lak uygulaması da yapılabilmektedir. Genel olarak 50 sayfa ile 100 sayfa arasında yapılmaktadır. Çeşitli ebat ve ya ölçülerde de, müşterilerin isteğine göre yapılabilmektedir. Tutkallı bloknotlarda grafik tasarım ile beraber çalışmalar yapılarak görsel baskısı da yapılabilir.

Sırttan Dikişli Koparmalı ve Kapaklı Bloknot Çeşitleri

Çok yaygın olarak tercih edilmekte olan kapaklı bloknot baskı nedir? üstten yapıştırmalı bloknot baskısı nedir? açıklaması yapılırken ilk olarak kapaklı muhafaza kutusu yapılmaktadır. Bu kutuda, 300 gr' lık krome karton ya da 350 gr' lık Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır. Kapak üzerine toplamda 4 renk baskı ve de selefon uygulaması yapılmaktadır. Üründeki iç kağıtlar, 1. hamur kullanılarak 75 gr ile 90 gr aralığında basılmakta olup baskıda, istenilir ise dia ve ya resim uygulaması da yapılabilir. Genel olarak çok renkli ve de firma amblemi de uygulandığı zaman görselliği yüksek olan bir bloknot türü olmaktadır. Kapağı sayesinde, içinde yer alan kağıtlar dağılmaz ve de muhafaza içinde kalır. İsteğe bağlı olarak ise kapaksız olarak da iyi bir şekilde imal edilebilir. Böyle bir durumda ise daha ince bir karton kullanılmaktadır. Ayrıca kapaklı bloknot baskı nedir? üstten yapıştırmalı bloknot baskısı nedir? pek çok kişi için merak konusudur. Sırttan dikişli koparmalı kağıtlarda olan perforajlar sayesinde, kağıt yazıldıktan sonra rahat bir şekilde koparılabilir. Baskı yapıldıktan sonrasında sayfalar, sırttan dikiş atılıp bir araya getirilir ve 50 sayfa ile 100 sayfa ve ya daha da kalın yapılabilmektedir. 

Bloknot Fiyatları Nasıl Alınır?

Günümüzde bloknot baskı fiyatları genel olarak büyüklüğüne, kâğıt kalitesine, baskı ayrıntılarına ve ya kapak özelliğine göre değişmektedir. Bloknot basım fiyatları genel olarak firmanın istediği özelliklere ve ya baskıyı yapacak olan firmalara göre de bloknot baskı fiyat listesi değişmektedir. Tüm çeşitlerdeki bloknot baskılar için en kaliteli bir hizmeti cazip fiyatlar ile birlikte satın alabilirsiniz. Ayrıca bloknot baskı fiyatları konusunda özel fiyat teklifi almak amacı ile de aşağıdaki bilgileri söylemek yeterli olmaktadır.
Bloknot ebatı (Özel bir ebat ise belirtilmeli),
Dikey ya da yatay durumu,
İç sayfalarında yer alan baskıların var ise kaç renk olacağı,
Baskı adeti,
Sayfaların iç yaprak sayısı (genel anlamda standart 50 yaprak olmaktadır),

Genel olarak bloknot baskı fiyatları belirlenirken baskı aşaması sırasında kullanılan kâğıdın gramajları, kâğıdın kalitesi, bloknot çeşitleri, bloknot renkleri ve de kaç adet bloknot baskının talep edildiği bloknot baskı fiyat listesi göz önünde bulundurulmaktadır. 

Bloknot Baskı Siparişi İçin Gereken Bilgiler Nelerdir?

Pek çok sayıda firma tarafından talep edilmekte olan küp bloknot baskı, spiralli bloknot baskı, tutkallı bloknot baskı, kapaklı ve de sırttan dikişli bloknot baskı olarak çeşitleri arasıdan bloknot baskı siparişi nasıl verebilirim? konusu için sipariş verilirken bir takım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bloknot baskı siparişi için gereken bilgiler aşağıdaki gibidir. Bunlar;

Bloknot adet bilgisi,
Bloknot yaprak bilgisi,
Bloknot ebat bilgisi,
Bloknot yapraklarında kullanılacak olan kağıdın gramajı,
Bloknot kapakları kısmında kullanılacak olan kağıdın gramajı,
Laminasyon mat selefon ya da parlak selefon,
Gofre (kabartma) olup olmayacağı,
Lak uygulamasının da olup olmayacağı,
Tüm bu bilgiler doğrultusunda baskı matbaa olarak en son sistem baskı makineleri ile birlikte bir bloknot baskıları gerçekleştirilmekte ve bloknot baskı siparişi nasıl verebilirim? sorusuna cevap olmaktadır.

 

Bloknot Basımı

Küçük defter olarak işyerlerinde hem not almak hem de promosyon amaçlı kullanılan ürünleri bloknot denir. Özellikle firma logosunu üzerinde barındırdığından dolayı, bloknot basımı farklı sektörlerdeki şirketler için büyük öneme sahiptir. Pek çok çeşit altında üretimi gerçekleştirilen tasarımlar, firmanın amacına uygun olarak ele alınabilmektedir.

- Kapaklı bloknotlar

- Küp bloknot çeşitleri

- Yuvarlak bloknot tasarımlar,

 

Bu gibi daha sınırsız şekil tasarımları açısından ele alınan bloknot baskıları için, günümüzde daha çok küp modeller tercih edilmektedir. Cilt konusunda ise yapıştırmalı, ferforajlı, yandan dikişli ve kapaklı ferforajlı model yapısı altında tasarımlar ele alınabilmektedir. Üretimi gerçekleştirilen tasarımlarda hem sayfalar için hem de kapak üzerinde logo kullanılabilmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak farklı sloganlar ve resimler de kullanmak mümkün.

 

Kaliteli Tasarım ile Bloknot Basımı

Her ne kadar sınırsız bir tasarım üzerinden bloknot çeşitleri ele alınsa dahi; kullanışlı yapısıyla ve görseli açısından küp bloknot basımı daha fazla tercih edilmektedir. Tabii isteğe bağlı olarak bu yapılar değişkenlik gösterir. Sonuçta önemli olan rahat bir yazım imkanı sağlayacak kaliteli ürünlerin hazırlanmasıdır.

 

Etkin Bir Reklam Aracı İçin Bloknot Basımları

Firmanın logosu ve şirket sahibi isminin yer aldığı bloknot çeşitleri, etkili bir reklam aracı olarak bir adım öne çıkıyor. Diğer yandan kurumsal kimliği öne çıkaran, markalaşma yönünde etkin olanaklar tanıyan spiralli bloknot basımı ile diğer pek çok bloknot çeşitleri, kullanımı kolay ve sıra dışı tasarımlarla ele alınabilmektedir.

Diğer yandan şık bir görünüm sunan ve kullanışlı yapısıyla tutkallı bloknot basımı da profesyonel bir anlayışla üretimden geçer. Bu konuda kullanılan malzeme ve tasarımına bağlı olarak farklı fiyatlar üzerinden seçim yapabilirsiniz.

 

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp