Laklı Kartvizit

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 7-8 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

2024 Yılı Güncel Fiyatları Laklı Kartvizit
Kabartma Laklı Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Kabartma Laklı Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 500TL +KDV
2000 830TL +KDV
3000 1240TL +KDV
5000 1860TL +KDV

Basım işlemlerinde lak yöntemi parlak sonuçlar için çok sık uygulanan bir yöntemdir. Çünkü lak uygulanan nokta hafif bir kabarma ile hacim ve parlaklık kazanmaktadır. Günümüzde birçok matbaa ürününde laklama işlemi sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Standart yapılı kartvizit ürünlerinde de bu işlem ile kabartma laklı kartvizit elde edilmektedir.

Kabartmalı kartvizit kağıt üzerinde bir noktada lak işlemi ile kabartma yapılması sayesinde elde edilmektedir. Bu işlem için tek veya çift yönde baskı yapılması mümkündür. Kartvizit teknik olarak 350 gr kuşe kağıt üzerine basılmaktadır. Bunun yanında kullanılan standart kartvizit ölçüleri 8,3 x 5,1 cm olarak kullanılmaktadır. Bu standart kartvizit çeşidinde kabartma yapılabildiği gibi aslında farklı kartvizitlerde de lak uygulanabilmektedir.

Çok önemli bir kurumsal kimlik ürünü olan kartvizitlerde lak önemli bir artı sağlamaktadır. Bir diğer ismi kabartma olan bu işlemde örneğin kartvizit üzerinde logo kabartma yapılabilmektedir. Bu sayede baskılı kabartmalı kartvizit kurumsal kimliği daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Günümüzde her firma ve kullanıcı için kabartmalı kartvizit üretilmesi de mümkündür. Üstelik bu kartvizit çeşidi yüksek adetlerde çok uygun bir tercih oluşturmaktadır.

Lak işlemi kartvizit üzerinde bir kabartma elde edilmesi için uygulanmaktadır. Ancak bu kabartma ile birlikte kart üzerinde aynı zamanda önemli bir parlaklık da elde edilmektedir. Üstelik kabartma laklı kartvizit her zaman dış faktörlere karşı daha dayanıklıdır. Çünkü kabartma sayesinde elde edilen parlak görünüm aynı zamanda dayanıklılık kazanmaktadır. Yani kabartmalı kartvizit, diğer standart kartvizitlere göre güneş, nem ya da çizilmeye karşı daha güçlüdür.

Laklı Kartvizit Örnekleri

Standart kartvizitlerin daha üstünde bir çeşit olarak kabartmalı kartvizit bugün değişen örnekler ile kullanılmaktadır. En standart örnek beyaz 350 gr kuşa kağıt üzerinde görülebilir. Ancak kabartma laklı kartvizit tekdüze bir kartvizit üretmek için kullanılan bir yöntem değildir. Yani birçok farklı kartvizit çeşidinde değişen işlemler ile birlikte lak kullanmak mümkündür.

Baskılı kabartmalı kartvizit uygulamada değişen kağıt boyutlarında da kullanılabilmektedir. Özel kesim kartvizitlerde dahi lak işlemi ile kabartma yapılabilmektedir. Bu nedenle firmamızdan çok özel örnekler ile taleplerde bulunmanız mümkündür. Bu taleplerinizi ayrıntılı bir şekilde siparişlerinizde belirtmeniz her zaman önemlidir. Hatta siparişler dışında bu tip örnekler için iletişime geçerek baskılı kabartmalı kartvizit için daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Neden Laklı Kartvizit?

Kartvizitlerde standardın dışında bir görüntü elde edilmesi, bazı kişiler ve sektörler için çok önemlidir. Küçük bir esnaf işletmesi için sade bir kartvizit her zaman yeterli olabilir. Fakat kurumsal yapılarda ve yüksek mevkilerde kartvizit bir kurumsal kimlik meselesidir. Bu nedenle bu tip noktalarda kabartma laklı kartvizit gibi seçimler avantaj sağlar. Çünkü kabartmalı kartvizit bir işletme için tıpkı prestij oluşturan promosyon ürünleri kadar önemli bir üründür. Örneğin, firmamızdan talep edebileceğiniz karton çanta ürünleri kadar profesyonel bir yapıya sahiptir.

Lak işlemi günümüzdeki sistemlerde Sadece kuşe kağıt üzerinde kullanılmaktadır. Bu anlamda birçok kişi lak işleminin sadece kağıdın tamamında uygulanacağını düşünmektedir. Fakat kabartmalı parlak kartvizit üretimi için işlem aslında kağıdın tek bir bölgesinde dahi uygulanabilmektedir. Örneğin, kartvizitin sol üst köşesinde logo için lak işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede kartvizit üzerinde logo daha parlak ve göz alıcı bir şekilde bulunacaktır. Bu durumda yapılan işlem kısmi lak olarak adlandırılmaktadır.

Kartvizitlerde lak işlemi uygulanması, kullanıcı için önemli avantajlar sağlamaktadır. Elbette öncelikle basılmış materyalde parlak ve çekici bir görüntü elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte daha önce bahsettiğimiz şekilde kartvizitin daha dayanıklı olmasına katkı sunmaktadır. Çünkü kabartmalı kartvizit üzerinde yapılan işlem UV (ultraviyole) lak gibi bir isme de sahiptir. Bu yöntem selefon veya vernik gibi kaplamalara göre çok daha büyük bir parlaklık sağlamaktadır. İdeal 350 gr kuşe kağıtta elde edilen kalite en yüksek oranı ortaya koymaktadır. Çünkü daha kalın kağıtlarda ve katlama kağıtlarda kalite düşüşü görülebilir.

Kabartmalı kartvizit için uygulanan bu yöntem aslında günümüzde birçok promosyon ürününde görülebilmektedir. Örnek olarak firmamız kurumsal amaçlı spiralli bloknot ürünlerinde de bu işlemi uygulamaktadır. Sade bir spiralli defter kapağında lak ile logo kabartması ayrı bir prestij oluşturmaktadır. Kuşe kağıt malzeme üzerinde yapılan lak, ürünün etkisini daha güçlü bir hale getirmektedir. Özellikle de elden ele dolaşan kartvizit gibi ürünlerde büyük bir katkı sağlamaktadır.

Kabartmalı Kartvizit

Prestijli bir tercih olan baskılı kabartmalı kartvizit bugün birçok kurumun öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Çünkü bazı kurumlar kurum çalışanlarının her birinin kurumsal yapıda bir kartvizit tasarımı kullanmasını istemektedir. Bu kurumsal tasarım üzerinde kullanıcının bilgileri yer alarak, kartvizitin basım işlemleri yapılmaktadır. Bu tip kabartmalı kartvizit ürünlerinde de genellikle kurum logosunun kabartılması talep edilmektedir. Çünkü çok ideal spiralli bloknot fiyatları gibi bu kartvizitlerde fiyat avantajı elde edilebilmektedir.

Baskılı kabartmalı kartvizit sayesinde özellikle büyüyen iş dünyasında elde edilen avantajlar her zaman yüksektir. Önemli bir pozisyonda bulunduğunuzda bu tip bir kartvizit ile kendinizi daha güçlü bir şekilde tanıtabilirsiniz. Doktorlar, mühendisler, avukatlar ve yüksek konumdaki birçok yönetici tarafından bu kartvizitler tercih edilmektedir. Özellikle markalaşma sürecinde birçok kurum kabartmalı parlak kartvizit talep etmektedir.

En Çekici 8 Parlak Kartvizit Örnekleri

Kartvizit tasarımları için iyi örnekler göz önünde bulundurmanız size her zaman katkı sağlayacaktır. Bu nedenle sizin için en çekici özelliklere sahip olan 8 farklı örneği bu noktada sıralamak istedik. Çünkü bu sayede siz de kabartmalı parlak kartvizit için kafanızda çok daha doğru fikirler oluşturabilirsiniz. Talep edeceğiniz kartvizitin yapısını ve görsel özelliklerini daha profesyonel bir şekilde belirleyebilirsiniz.

tasarım gelecek.

Kabartmalı parlak kartvizit lak uygulaması sayesinde dayanıklı olduğu kadar çekici bir tercih oluşturmaktadır. Akılda kalıcı olması, profesyonel görünmesi ve size kalite kazandırması her zaman önemlidir. Bu nedenle örneklerdeki gibi sadece prestij amaçlı dahi bir kabartmalı kartvizit talebinde dahi bulunabilirsiniz. Üstelik çok uygun fiyatlar ile istediğiniz adetlerde siparişlerinizi kolayca bu örnekleri inceleyerek daha rahat verebilirsiniz.

Yorum Ekle
Yıldız:


Bu ürün hakkında henüz bir soru sorulmamış.

Üye Ol

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp
Hemen Ara WhatsApp