Antetli Kağıt Seçimi ve Tasarımlar

Kağıt gramajlarında, antetli kağıt baskısı için; 80 ila 90 gramdan, 110 grama kadar seçenekler bulunur. Ayrıca, çok daha kalın kağıtlar da kullanılabilmektedir. Mümkün olduğunca, normal değerlerdeki antetli kağıt seçimi yapmak; kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

Antetli kağıt basım işlemlerinde, firmaların kullanım kolaylığı açısından; tasarımlar, sade ve az renkli olmalıdır. Bu şekildeki daha sade tasarımlar, tavsiye edilmektedir. Böylece, üzerine baskı alıp yazdırdığınız metinler ve de kalem ile yazdığınız yazılar; çok daha net okunacaktır. 

Diplomat zarf baskısı yapılacak zarf için farklı türde uygulama gerçekleştirilir. Perforeli ve yapışkanlı zarflar için baskı yapılacağı zaman firmanızın ihtiyacına veya tercihinize göre renk baskısı tercihinde bulunabilirsiniz. Bu uygulama yöntemleri içerisinde sıkça rastlanan renk baskısı 4 renk yönünde olmaktadır. Firmanın kurumsal kimliğini zarf üzerinde taşımayı istemesi sebep olmaktadır. Ürünün kalitesini katbekat artıran zarf ofset baskı ile görsel bölgelerin çizimi sağlanır. Bu sebepten zarf ofset baskı yöntemi kaliteli olmaktadır.

Antetli Kağıt


2021 Yılı Güncel Fiyatları Antetli Kağıt Baskısı

Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur TEK RENK
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur TEK RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 21 x 29,7 cm 160TL +KDV
1000 21 x 29,7 cm 195TL +KDV
2000 21 x 29,7 cm 275TL +KDV
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur İKİ RENK
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur İKİ RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 21 x 29,7 cm 215TL +KDV
1000 21 x 29,7 cm 250TL +KDV
2000 21 x 29,7 cm 330TL +KDV
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur RENKLİ
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur RENKLİ
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 21 x 29,7 cm 285TL +KDV
1000 21 x 29,7 cm 335TL +KDV
2000 21 x 29,7 cm 390TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

Antetli Kağıt Baskısı Nedir?

Fransızca dil kökünden türeyen antet, kağıt ve benzeri materyal üzerine baskı yapılmış adres veya başlık manasına gelir. Antetli kağıtlar da bu yapıya benzer şekilde ilgili kişi ve kurum hakkında bilgiler içerir. Kamu ya da özel olması fark etmeksizin tüm kurum ve kuruluşların kendine özel bir antetli kağıt baskısı vardır. Kurum içi ve kurumlar arası yazışmalarda, belgelendirmelerde ve hatta maillerde antetlerin yer aldığı görülür.  Bu bakımdan antetli kağıt basımı sıklıkla ihtiyaç duyulan bir iştir.

Antet Nedir?

Antet kağıt basımıyla alakalı detaylara geçmeden önce antet nedir sorusunun cevabını öğrenmek gerekir. Bu bağlamda antet, söz konusu kişi ve firmayla alakalı temel bilgilerin paylaşıldığı bir yapıdır. Burada; firma logosu, amblemi, iletişim bilgileri ve eğer gerekliyse ödeme bilgilerine yer verilir. Kısacası antet, firmanın kendini tanıttığı bir kağıt olarak kabul edilir. Bu noktada, antetli kağıt basımıyla alakalı daha kurumsal bir kimliğe bürünmek için yapılan iştir sonucuna ulaşılabilir.  

Antetli Kağıt Kullanmanın Önemi Nedir?

Aynı sektörde iş yapan firmalar doğal olarak bir rekabet ortamının içerisine girmiş sayılırlar. Bu rekabetin kazananı olmak içinse yöneticilerin farklı yollara başvurduğu gözlemlenebilir. Şık kartvizit ve antetli kağıt tasarım örnekleri bu konuda izlenen gelişmelerin başında yer alır. Antetli kağıtlar, küçük birer detay olarak görülse de aslında kurumsal kimliği göstermenin bir yoludur. Bunun için de antetli kağıt basımında oldukça titiz davranılması gerekir.

Antetli kağıtlar, kurumu temsil eden birincil ögelerdir. Bu somut temsil sayesinde şirketin doğal bir reklamı yapılmış olur, yapılan iş ve firma ismi de geniş kitleler tarafından bilindik bir hal alır. Bir diğer deyişle firma antetli kağıt sayesinde müşteri nezdinde bir kimlik kazanır.

Antetli Kağıt İmza Görevi Üstlenir mi?

Antetli kağıtlar için ıslak imzayla benzer görevi üstlenir denemez. Ancak antetli kağıt tasarımları ne kadar iyi olursa, bu ögenin dekoratif bir imza gibi görülmesi olasıdır. Çünkü antetli kağıtlar, bir süre sonra ait olduğu kurumla ve yapılan iş ile bütünleşir. Sonuç olarak da firma kendi anteti ile tanınır bir hale gelir.

Antetli kağıt kullanılarak yapılan bir yazışma, diğer yazışmalara nazaran daha resmi bir anlam taşır. Bu bakımdan şirket imajı desteklenmiş olur. Kısacası, antetli kağıt her bakımdan şirketin daha ciddi ve güvenilir görünmesini sağlar. Bu sebeple antet tasarımı ve antetli kağıt baskı hakkında yeterince ilgili olunması gerekir. Peki, antetli kağıt baskı nedir? Bunu daha detaylı bir başlık olarak inceleyebiliriz.

Antetli Kağıt Baskı Nedir?

Firması için ilk kez antet tasarlayanlar antetli kağıt baskı nedir? sorusunu sorabilirler. Aslında bu baskı türünün; broşür, kartvizit, katalog ya da diğer basımlardan hiçbir farkı yoktur. Hatta, a4 ebat antetli kağıt iş yaşamında en sık kullanılan materyallerden biridir. Dolayısıyla antetli kağıt baskı da en fazla yapılan basım işlerinden biridir.

Antetli Kağıt Baskı Nasıl Yapılır?

Antetli kağıt baskı, kişi ve kurumların istekleri doğrultusunda tasarlanıp basım işinin yapılmasıyla son bulur. Bunun için ilk adım olarak şirket için bir logo çalışması yapılır. Bunun için grafik çalışmaları yürütülür. Ancak hali hazırda logo ve amblem varsa antetli kağıt basımı doğrudan bu ögeler kullanılarak da yapılabilir. Bu durumda orijinal dosya içerisindeki logo ve amblemler bilgisayara taratılır ve tasarım için hazır hale getirilir.

Antetli kağıt baskı süreci kartvizit baskısına benzer şekilde ilerler. Buna göre, antetli kağıt basımında tek renkten başlayıp dört renge kadar uzanan bir skala vardır. Ancak dört renkli baskı yapabilmek için özel bir makineye ihtiyaç duyulur. Bu sebeple renk sayısı arttıkça antetli kağıt baskı fiyatları da bir miktar artmaktadır. Baskıya sokulacak antetli kağıt türü ise genellikle kuşe kağıt olarak tercih edilir. Ancak 1. hamur kağıtlar da antetli kağıt için tercih edilen bir diğer seçenektir
 
Antetli Kağıt Baskı İçin Hangi Ölçüler Kullanılır?

Şirketlerin kurum içi ve kurum dışı işlerde en sık kullandığı kağıt boyutu a4 olarak kabul edilir. Bu sebeple de a4 antetli kağıt baskı en fazla talep gören baskı çeşididir. Kuşe kağıt ve a4 ebat antetli kağıt genellikle hali hazırda var olan dosyalarla uyum sağlar. Buna ek olarak fax ve fotokopi gibi işlerde de yine bu boyut kağıtlar ön plandadır. Ancak tüm baskı türlerinde olduğu gibi antetli kağıt ölçüleri firmanın isteği doğrultusunda ayarlanabilen bir yapıdadır. Buna göre şirketler için antetli kağıt tamamen tasarım doğrultusunda geliştirilen bir iştir.

Antetli Kağıt Ne Şekilde Tasarlanmalıdır?

Tasarım çalışmaları, kaliteli antetli kağıt basımı işinin ilk adımıdır. Antet tasarımı sayesinde müşteri ve şirket arasındaki ilk etkileşim oluşturulur. Bu noktada antet ve şirket amblemlerinin basit olması gerekir. Karmaşık tasarımlar etkileşim sağlanan insanları yorabilir ve akılda kalma süresinin kısalmasına neden olabilir. Tasarım için doğru grafik yazılımları kullanmak da son derece önemli bir ayrıntıdır. Bu bağlamda, İnternet üzerinden erişim sağlanan çoğu araç antetli kağıt için gerekli olan kaliteyi sağlayamamaktadır. Bu noktada Illustrator ve bununla aynı düzeydeki yazılımlara yönelmekte fayda vardır.

Detaylara odaklanmak, her türlü baskı açısından ürünün ön plana çıkmasını sağlar. Buna göre, “antetli kağıt tasarımı nasıl hazırlanmalı?” sorusunun ilk cevabı detaylı bir şekilde olarak verilir. Kağıdın kimler için kullanılacağı bu detayların başında yer alan bir konudur. Kurumun müşteri portföyünü düşünmek ve bu kişilerin nelerden etkileneceğini tahmin etmekte yarar vardır.
Özel efektler, parlaklık ve kontrast ayarları, antetli kağıt türü ne olursa olsun ürünü kişiselleştirmeye yardımcı olur. Bunlar sayesinde a4 antetli kağıt baskı daha profesyonel bir görüntüye kavuşabilir.

Antetli Kağıt Tasarlanırken Hangi Renkler Kullanılmalı?

Antetli kağıt tasarımı, şirket ihtiyaçları ve müşteri portföyü doğrultusunda yapılır. Bu noktada her türlü renk ve efektten faydalanma ve tasarımı bir adım daha ileri taşıma imkanı bulunur. Ancak farklı renkleri aynı anda kullanmak ve çok renkli bir baskı almak, her zaman işe yarayan bir durum değildir. Aksine a4 kağıt üzerine işleyen renkler kişinin tasarımsal açıdan yorulmasına neden olabilir. Bu da hedef kitlesi üzerinde tam tersi bir etki yaratarak olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Basit ve az renkli tasarımlar, antet açısından gerekli etkiyi bırakacaktır. Bu tarz bir yaklaşımla, yani sade ve şık bir tasarım ile akılda kalmak da daha kolay olur. Bu noktada antetli kağıt tasarım örnekleri incelenebilir ve bunlardan ilk adım için bir fikir alınabilir. Sonuç olarak antetli kağıt tasarımı nasıl hazırlanmalı? Sorusunun birden fazla cevabı vardır. Tasarımda önemli olan şirket gereksiniminin ve hedef kitlesinin detaylarına yönelik hareket etmektir.

Antetli Kağıt Hazırlanırken Kullanılabilecek Ekstra Seçenekler Nelerdir?

Logo, amblem, tasarım ve antetli kağıt ölçüleri tamamen bireysel bazda yapılır. Bunun için de firmalar özellikle kağıt konusunda türlü seçeneklere sahiptir. Özel kesim, varak yıldızlı baskı, lak ve hologram; bu noktada antetli kağıda ekstra bir dokunuş yapılmasını sağlar. Kurum ve kuruluşlar söz konusu seçenekler sayesinde daha belirgin ve karakterize bir antet sahibi olabilirler. Spesifik antetli bir kağıt ile çalışmanın kuruma sağladığı çok sayıda avantaj vardır.

Antetli Kağıt Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Antetli kağıt, kurum ile hedef kite arasında temel bilgilerin paylaşılmasına yarayan bir materyaldir. Ancak bu materyaller ait olduğu kurumlara türlü avantajlar sağlamasıyla tanınırlar. Bu avantajların başında kurumsal kimlik ve profesyonel ilk görünüş gelmektedir. Antetli kağıt, kendi firmasıyla bütünleşen bir yapıdadır. Bu bağlamda en az kaşe ve ıslak imza kadar önem arz eder. Dolayısıyla herhangi bir işe teklif verirken, teklif isterken ya da buna benzer resmi işlerde antetli kağıt kullanmak zorunluluktur. Bu özel materyaller sayesinde işler daha ciddi bir prosedüre göre sürdürülür.

Antetli kağıdın bir diğer avantajı da kaliteli bir duruş elde etmeye yardımcı olmasıdır. Bu bağlamda firmanın imzası gibi görünen antetler, iyi tasarlandıklarında, kaliteli bir hava elde edilmesine yardımcı olur. Üstelik antetler hem dijital hem de gerçek ortamlarda firma adını duyurmaya yardımcı olurlar. Bu bakımdan bir reklam aracı olarak kullanılmaları da mümkündür. Tüm bu avantajlar göz önüne alındığında antetli kağıt tasarımları oldukça özveriyle yapılması gereken bir iştir.

Antetli Kağıt Örnekleri

İlk kez antet tasarımı yapılacak bir kurumunuz varsa, hali hazırda bulunan antetli kağıt örneklerini incelemeniz iyi bir fikirdir. Bu örneklerden yola çıkarak aklınızdaki tasarıma bir adım daha yaklaşmanız mümkündür. Ancak antet tasarımında örneklerle birebir aynı çizgileri kullanmaktan uzak durmanız gerekir. Her kurumun kendiyle bütünleşen bir anteti olması gerekir. Piyasaya yayılmış benzer antetleri kullanmak, antetli kağıdın avantajlarından bir bölümünü kaybetmenize neden olabilir.

Antetli Kağıt Siparişi Nasıl Yapılır?

Antetli kağıt siparişi verilmeden önce belli başlı hazırlıkların yapılması gerekir. Buna göre, kaliteli antetli kağıt basımı için önceden hazırlanmış bir logo ya da ambleme ihtiyaç duyulur. Sonrasında bunların dijital ortamda paylaşılması gerekir. Logo tamamlandıktan sonraysa; baskıda kullanılacak kağıt boyutu, kağıt türü ve renkler konusunda bilgilendirme yapılması gerekir.

Antetli kağıt ebatları genellikle A4 kağıda denk gelecek şekilde tercih edilmektedir. Aksi bir durum söz konusu olmadığında bu boyutta antetli kağıt baskı siparişi verilmesi tavsiye edilir. A4 boyutundaki antetli kağıtları ofis dosyalarınızda, yazıcılarınızda ya da resmi işlerde kullanmanız daha rahat olacaktır. Bundan sonra istediğiniz antetli kağıt adedini de belirterek sipariş oluşturmanız mümkündür. Sipariş detaylarına antette yer alacak temel bilgileri de ilave etmeniz gerekir.

Antetli Kağıt Üzerinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Antetli kağıt, firmayla hedef kitle arasında basit bir iletişim kurulmasını sağlar. Burada yer alan bilgilerle firmanın ufak bir tanıtımı yapılır ve kurumsal kimliği hakkında bazı bilgiler verilir. Bu noktada, şirketler için antetli kağıt basımından önce paylaşmanız gereken başlıca bilgileri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.
Firmayı temsil eden imge, simge, amblem ya da logo.
Şirkete ait güncel adres, eğer farklı bayiler varsa adresler.
Telefon, fak ve elektronik posta gibi iletişim adresleri.
İhtiyaç dahilinde ödeme bilgileri.
Antetli Kağıt Baskı Fiyatları

Antetli kağıt baskısı, farklı tasarımlara göre şekillenen bir iştir. Bu sebeple de antetli baskısı fiyatları geniş bir aralığa sahiptir. Bu fiyatlar baskı yapılacak ürünün kağıt ya da zarf olmasına göre de değişebilmektedir. Ancak güncel ürün gruplarımız arasında antetli kağıt fiyatları: A4 boyutunda tek renk ve çok renkli baskılar için belirlenmiş ve paylaşılmış durumdadır.  

Antetli Zarf Fiyatları Nedir?

Antet baskı için sık sorulan sorular baskı nasıl yapılır ve antetli kağıt baskısı fiyatları ne kadar şeklindedir. Bu noktada antetli kağıt baskı fiyatları pek çok faktörden etkilenmektedir. Baskı yapılan ürünün zarf olması durumunda bu değerlerde bir miktar artış görülür. Yine baskı sırasında kaç renk kullanıldığı da antetli baskısı fiyatları üzerinde artışa neden olabilmektedir.

Antetli zarflar, kağıtlardan farklı olarak taşıdıkları dosyayı muhafaza ederler. Buna göre antetli zarfların basımında; farklı kağıt ölçüleri, renk seçenekleri ve baskı türlerinden faydalanmak mümkündür. Bu noktada firma bilgileri ve baskının nasıl olmasını gerektiğini sipariş vererek tarafımıza bildirmeniz yeterli olmaktadır. Tüm bilgiler eksiksiz olduğu takdirde basım işi hızlıca başlar ve antetli kağıtlarınız kısa bir sürede elinize ulaşır.

Antetli Kağıtlar Ve Tasarımı 

Antetli kağıtlar, firmaların diğer firmalarla yazışmalarında ve anlaşmalarında kullandıkları kağıtlardır. Üstünde logo ve firma iletişim bilgilerinin yer aldığı, baskılı ürünlerdir. Firmaların, günlük çalışma hayatlarında en fazla kullandıkları baskılı materyallerden birisidir. 

Antetli kağıtlar, en az firmanın markası kadar önemlidir. Çünkü hem firmayı temsil ederler; hem de potansiyel müşterilere, firma hakkındaki ilk izlenimi oluştururlar. Unutulmamalıdır ki; antetli kağıtlarınız, şirketin; pazarlama, satış ve hatta iletişim stratejileri hakkında insanlara fikir verir. Kötü tasarımlı bir antetli kağıt, insanların sizin yapmakta olduğunuz işinizde de yetkin olmadığınızı düşünmelerine sebebiyet verebilmektedir. 

Antetli Kağıtların Basım İşlemleri 

Antetli kağıtlar, aynı kartvizitler gibi; tek renkten, dört renk seçeneğine kadar basılabilmektedir. Renk sayısı arttıkça, baskı maliyeti ve antetli kağıt baskı fiyatları da artmaktadır.

Öncelikle, yapılan grafik çalışmasıyla; antetli kağıt basım işlemleri için, firmanın logosu veya amblemi yoksa; tasarlanmaktadır. Tasarım var ise, orijinal diasından bilgisayarda taratılarak; tasarıma hazır bir hâle getirilir. Genelde, antetli kağıt basımı sırasında; kuşe, A4 veya 1. hamur kağıtlar tercih edilebilmektedir. A4 ebadında seçilmesinin nedeniyse, genelde var olan dosyalara; fax, fotokopi gibi kullanılan kağıt ölçülerine uyum sağlamasıdır.

Antetli kağıt baskısı için; özel kesimler ya da hologram baskılar, gofre veya varak uygulamaları yapılabilmektedir. Bu özel tasarım uygulamaları, antetli kağıt baskı fiyatları üzerinde etki etmekte ve özel fiyatlandırmalar yapılmaktadır. 

Antetli kağıtlar, firmaların kurumsal yapıları için; oldukça değerlidir. Basılı evrakların tamamı, piyasadaki firma imajını tazeler ve de geliştirir. Kaliteli antetli kağıt basımı ve iyi bir basımeviyle çalışmak, sizlere daima artı bir değer katacaktır.

 

Antetli Kağıtların Basımı ve Tasarımında Nelere Dikkat Edilir? 

Başarılı bir antetli kağıt tasarımı, markanın başarısına önemli katkılar sağlar. Standart boş bir kağıtla gönderilecek mesaj ile; yaratıcı, şık bir antetli kağıtla gönderilen mesaj farklı olacaktır. Geleneksel bir antetli kağıdın tasarımında, sayfanın üst kısmında şirket logosu yer almaktadır. Logo, kağıdın tam odak noktasındadır. Altta ise, firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır. 

 

Antetli kağıtlar için yapılacak tasarımlarda, ayrıntıları doğru şekilde kullanmak; son derece önemlidir. Bir antetli kağıdın tasarımında; 

- Doğru kağıdın seçimi önemlidir.

- Antetli kağıtlar için kullanılacak kağıdın renginden, ağırlığına ve boyutuna kadar tüm detayların; kurumsal kimliğinizi yansıtması gerekir. 

- Çok karmaşık yapılan tasarımlar, karşı tarafın kafasını karıştırabilmektedir. Bu sebeple, şık ve farklı olmasının yanında, basit olması da önemlidir. 

- Antetli kağıt hazırlama süreçlerinde, doğru bilgilerin yer almasına özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü her ayrıntıyı, antetli kağıda eklemek; gereksiz yer kullanımına ve karmaşaya neden olacaktır. 

- Her ortamda kullanılabilecek tasarımlar yapmaya, dikkat etmelisiniz. Antetli kağıtlarınızı, dijital ortamda da kullanabileceğiniz için; tasarımların buna uygun olması gerekebilmektedir. 

- Sadece logo değil; şirketin simgesel fontları ve rengi gibi detaylarda, antetli kağıdınızda bir bütün halinde kullanılmalıdır. 

- Tasarımlarda, doğru bir konumlandırma olmalıdır. Doğru konumlandırılmış ve doğru renkler kullanılmış antetli kağıt, herkes için dikkat çekici unsur olacaktır. Fakat bunun tersi durumlar ise, firmanın ciddiyetini ve profesyonelliğini bozabilecek durumlar teşkil edebilmektedir.Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp