Şu an Zarf > Torba Zarf bölümünü inceliyorsunuz.

Torba Zarf

2022 Yılı Güncel Fiyatları Torba Zarf
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - Tek Renk Baskılı Torba Zarf
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - Tek Renk Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 610TL +KDV
1000 810TL +KDV
2000 1270TL +KDV
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - İki Renk Baskılı Torba Zarf
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - İki Renk Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 710TL +KDV
1000 910TL +KDV
2000 1430TL +KDV
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - Renkli Baskılı Torba Zarf
17 x 25 cm 110 gr. 1. Hamur - Renkli Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 820TL +KDV
1000 1100TL +KDV
2000 1750TL +KDV
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - Tek Renk Baskılı Torba Zarf
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - Tek Renk Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 765TL +KDV
1000 1100TL +KDV
2000 1850TL +KDV
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - İki Renk Baskılı Torba Zarf
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - İki Renk Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 1000TL +KDV
1000 1250TL +KDV
2000 2000TL +KDV
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - Renkli Baskılı Torba Zarf
24 x 32 cm 110 gr. 1. Hamur - Renkli Baskılı Torba Zarf
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 1100TL +KDV
1000 1450TL +KDV
2000 2200TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz torba için 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Kaliteli Torba Zarf Basımı

Kurumsallaşmanın ve kurumsal kimliğin giderek önem kazandığı günümüzde, firmalar kimliklerini her alanda yansıtabilmek istiyor. Bu durum hem firmanın görünürlüğünü arttırıyor hem akılda kalmasını sağlıyor hem de bir nevi saygınlık kazandırıyor.
 
Hatırı sayılır bir firma olmak için artık sadece kartvizit ve tabela yeterli değil. Günümüzde teknoloji hızla ilerliyor ve devamlı olarak yenileniyor. Firmaların buna adapte olması ve kendilerini sürekli olarak yenilemesi ve geliştirmesi gerekiyor.
 
Söz konusu reklamcılık olduğunda, firmanın kurumsal kimliğini yansıtabilmesi için pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler firmaların markalaşma yolunda saygınlık kazanmasını, müşteri kitlelerine ulaşmasını ve kazancını arttırmasını sağlar. Bunun için firmanın olabilecek her yerde kendi adı ve logosunu tanıtması, göz önüne bulundurması gerekmektedir.
 
Bir firmanın reklamları olabildiğince özgün, yerinde ve ayırt edici özelliklere sahip olmalıdır. Sosyal mecralar haricinde, promosyonlar, yazışma kağıtları ve hatta zarflara kadar pek çok alanda firma reklamını yapabilmektedir. Firmanın özellikle kalitesini gösteren ve saygınlık kazanmasını sağlayan nokta ise yazışmalarda kullandığı evraklar ve bu evrakların muhafaza edildiği zarflardır.
 

Torba Zarf Basımı

İş hayatında kurumsallığı ön plana çıkaran basılı evraklar, her zaman firmanın profesyonelliğini, saygınlığını ve kalitesini göstermektedir. Bu basılı evraklar içerisinde en dikkat çekici olanı ise hiç şüphesiz kullanılan zarflardır. Firmanın kullandığı zarflar hem kaliteli hem özgün hem de uzun ömürlü olmalıdır. Böylece gerektiği gibi firmanın reklamını yapabilmektedir.
 
Torba zarf, bir firmanın kullandığı reklam araçlarından biridir. Yalnızca firmanın reklamını yapmakla kalmadığı gibi aynı zamanda firmaya saygınlık kazandırır. Çünkü saygın bir firmanın yazışma kağıtları ve bu yazışma kağıtlarını koyduğu zarflarda kendi isim ve logosunu taşımaktadır. Firmaya ayrı bir prestij getiren promosyon ürünlerinden biri olan torba zarf, kurumsallaşmanın vazgeçilmez ürünlerinden biridir.
 
Günümüzde gerek bireysel gerekse kurumsal evrakları dijital ortam üzerinde barındırsak da hala çok çeşitli evrakları elimizin altında bulundurmaktayız. Bu evrakların saklaması, tasnifi ya da gönderiminde en büyük yardımcımız zarflardır. Pek çok farklı zarf çeşidi olmasına rağmen, firmaların en çok tercih ettiği zarflar torba zarf türüdür. Genel olarak beyaz ya da sarı renklerde tercih edilen bu zarflar penceresizdir.
 
Torba zarf basımı söz konusu olduğunda, bazı kurallara dikkat etmek gerekmektedir. Sonuç itibariyle firmanın kullandığı bu zarflar kurumsal kimliğini de yansıtmaktadır. Tıpkı antetli kağıtlarda olduğu gibi torba zarfların üzerinde mutlaka firmanın adı, logosu ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Bu bilgileri içeren zarfların gönderildiği kişiler kendilerini özel hisseder ve saygı gördüğünü düşünür. Böylece firmaya da saygı göstermeye başlar.
 
Diğer yandan bu bilgilerin zarf üzerinde olması firmanın kurumsallığı açısından oldukça önemli bir husustur. Herhangi bir gönderim söz konusu olduğunda, kişinin eline geçen zarfın nereden geldiği de bir o kadar önem taşır. Ayrıca baskılı torba zarflar, firmanın dışında firma reklamını yapmanın en ideal yollarından biridir.
 

Torba Zarf Özellikleri

Torba zarf baskı kalitesi de en az üzerindeki bilgiler kadar önemlidir. Firma ne kadar kaliteli zarflar tercih ederse, bir o kadar saygınlık görecektir. Söz konusu zarfın kalitesi olduğunda ise yine en ideal zarf seçimi torba zarflardır. Torba zarflar özellikleri ile diğer zarflara göre daha kullanışlı ve kapsamlıdır. Torba zarfların ölçüleri ise genel evrakların boyutlarına göre tasarlanmaktadır. Genel evrak boyutları her zaman A4 kağıdı ölçülerindedir. A4 torba zarf fiyatları ise standarttır.
 
Bir evrakın katlanmaması ve zarar görmemesi için tercih edilen torba zarflar, boyutlarından dolayı evrakı katlamaya gerek duymadan barındırabilir. Torbayı andıran görüntüsü ile pek çok evrakın aynı anda kusursuzca gönderimini sağlar. Raporları muhafaza etmek, evrakların kategorilere ayrılması, belgeler arasında yer alan nesnelerin de saklanması ayrıca masaüstü gereçlerin dağınıklığı düzeltmek gibi torba zarfların pek çok farklı kullanım alanı da mevcuttur.
 
Ağzı silikon yapışkanla kolayca kapanabilen bu torba zarfları, genellikle A5, A4 ve A3 boyutunda ya da istediğiniz ölçülerde tasarlayabilirsiniz. Torba zarf fiyatları ise belirlenen ölçülere, tasarıma ya da ayrıntılarına göre değişse dahi, uygun fiyat seçenekleri sayesinde gerek kurumsal kimliğiniz için gerekse firma reklamı için ideal bir ürün olacaktır.
 
Yalnızca bir kağıttan ibaret olmayan torba zarfların özellikleri de arttırılabilir. İçerisine hava kabarcığı ya da hava yastığı eklenerek işlevsellik kazandırılabilir.  Bu tip zarflar, kırılabilir eşyaların taşınmasında eşsiz bir rol oynadığı gibi taşınma ve korunma kolaylığı sağlayacaktır. Bununla birlikte ofis ya da ev içerisinde bazı eşyalarında muhafaza esilmesini sağlamaktadır.  Bu tip torba zarf basımı fiyatları değişiklik göstermektedir.
 
Torba Zarf Tasarımı
 
Torba zarf baskısı söz konusu olduğunda en önemli ayrıntılardan biri yapılan tasarımdır. Zarflar, kurumsal bir firmanın evraklarının yıpranmadan düzgün bir şekilde taşınması, saklanması için koruyu bir araçtır. Bu yüzden dayanıklılık ön planda tutulmalı ve masraftan kaçınılmamalıdır. Unutmamak gerekiyor ki bu zarflar hem firmanın profesyonelliğini arttırırken hem de bir reklam aracı olacaktır.
 
Firmanın imajını yansıtan tüm basılı materyallerde kalite elden bırakılmamalıdır. Torba zarf tasarım örnekleri ise bu bağlamda değişiklik gösterebilir. Seçilen renk, firmanın adı, logosu ve diğer bilgilerin yeri tam konumunda olmalı, odak nokta belirlenmeli ve abartıdan kaçınılmalıdır. Daha önce torba zarf tasarlayan firmalardan örnekler incelenebilir fakat bu durumda özgün bir tasarım ortaya çıkarmak zorlayıcı olacaktır. Birbirinden farklı eşsiz torba zarf tasarım örnekleri için bu sektörde hizmet veren kaliteli bir firma tercih edilmesi gerekmektedir.
 
Firmalar daha gösterişli tasarımlarda torba zarf basımı tercih edebilir. Kabartmalı, yaldızlı ya da farklı kesimlerde torba zarf seçenekleri ile firma, kalitesini daha net bir şekilde ortaya koyabilmektedir. Tasarım ne kadar özel, özverili ve eşsiz olursa bir o kadar dikkat çekecek, firmanın reklamını en iyi biçimde yansıtacaktır.
 
Tek renk torba zarf baskı temel olarak dört farklı renk seçeneğinde tercih edilmektedir. Bunlar; griye çalan Kraft, beyaz, sarı tonlarında olan Formula ve son olarak kahverengine yakın Çaycuma renkleridir. Fakat tabi ki tasarımın rengi firmanın belirlediği renklerde olmalıdır. Genellikle tek renk torba zarf baskı türü seçilse de en çok dikkat çeken renkler siyah, açık tonlarda mavi ve tasarımın eşsizliğini çizgilerle harmanlayan 2 renk torba zarf baskı çeşitleridir.
 
Renklerin kullanımı firmanın potansiyeline göre değişmektedir. Genelde gri tonlarındaki Kraft renk seçimleri firmanın saygınlığını ve prestijini arttırır. Beyaz ya da renkli zarf seçenekleri ise genç ve dinamik bir hava kazandırır. Kahve tonlarındaki zarf seçenekleri ağır bir hava sergilerken, sarı tonları ise klasik bir hava vermektedir.
 
Bunun yanı sıra firmanın farklılığını ve asaletini yansıtan siyah renkler, altın yaldızlı yazılarla bir araya geldiğinde dikkat çekici bir özellik kazanmaktadır. Kahve ve sarı tonlarındaki zarflarda yine aynı tonların koyu ya da açık renkleri kullanılırken, pek çok farklı renkte siyah ya da gümüş yaldızlara yer verilmektedir.
 
Tasarımda İki Renk Kullanımı
 
Torba zarf baskısı, farklı renklerde ve farklı tasarımlarda yapılmaktadır. Fakat en çok dikkat çeken 2 renk torba zarf baskı çeşitleridir. Birbirine zıt ya da birbiriyle uyun gösteren renklerde tasarlanan torba zarflar ayrı bir havaya sahiptir. Ayrıca seçilen renklerin firmayı ve logosunu yansıtan renkler olması kurumsallığın en iyi şekilde yansımasını sağlar. İki renk torba zarf basımı fiyat seçenekleri değişiklik gösterse de ödediğiniz ücretin karşılığını alacağınız garantidir.
 
Herhangi bir şeyin dikkat çekmesini sağlayan en önemli etken renkleridir. Ne denli dikkati celp eden iki renk torba zarf basımı tercih edilirse bir o kadar insanların ilgisini çekecektir. Bu sayede merak uyandıracak ve firmanın reklamını en iyi şekilde yapmasını sağlayacaktır. Firma kendi renklerini seçmekte özgürdür, fakat yine de profesyonel bir dokunuşla dizayn edilen örnek tasarım seçenekleri ufkunuzun gelişmesini sağlar.
 
Torba Zarf Ebat ve Ölçüleri
 
Torba zarflar, genel evrakların boyutları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bir A4 kağıdının sığabileceği A4 torba zarf baskı, 24 x 32 ölçülerinde üretilir. Elbette farklı ebatlarda da üretim yapılabilmektedir. A4 torba zarf fiyatları tasarımsız hali ile genellikle standarttır. Ebatlar büyüdükçe fiyat artışı söz konusu olabilir.
 
A4 torba zarf baskı haricinde tercih edilen ölçekler A3 ve A5 ölçülerindedir. Kağıtların ağrılığı 110 gr olabileceği gibi 100 gr ve 90 gr olarak da belirlenebilir. Yaygın şekilde kullanılan diğer ölçekler ise;
12cm x 25cm, 16cm x 23 cm, 17cm x 25cm, 21cm x 28cm, 24cm x 32 cm, 26 cm x 35 cm, 60 cm x 22,5cm, 33cm x 45 cm ve 40cm x 30cm, şeklindedir.
 
Torba Zar Baskı Türleri
 
Torba zarf basımı özen isteyen bir iştir. Genellikle düz baskı yapılmaktadır. Fakat gofre gibi farklı baskı yöntemleri ile de özelleştirilebilir. Gofre baskı kabartma baskı anlamına gelmektedir. Bu türdeki baskılar uygulanacak olan yüzeye boyut kazandırır. Söz konusu gofre baskı olduğunda torba zarf fiyatları değişiklik gösterebilir.
 
Yine en çok tercih edilen torba zarf baskı türlerinden biri de tipo baskı sistemidir. Bu tip baskılar tamamen metal bir klişe yardımıyla yapılmaktadır. Zarfın üzerindeki yazılarda hafif bir çukur oluşturarak farklı bir boyut verilir. Özellikle varak yaldızlı zarflara kişilik kazandırır. Her ne kadar torba zarf basımı fiyatları değişse de kurumsal kimliğin ön plana çıkması ve kalitesini yansıtması için kullanılan baskının türü önemlidir.
 
Torba Zarf Kullanım Alanları
 
Torba zarfların genelde evraklarda, yazışmalarda ya da önemli belgelerde kullanılmasının yanı sıra tasarım özelliklerine göre kişisel ihtiyaçlarda da kullanılabilir. Belgelerin dosyalanması, saklanması, raporlanması ya da herhangi bir ofis eşyasının muhafaza edilmesinde de kullanılabilmektedir.
 
Torba zarfın basımı ne kadar kaliteli olursa kullanım alanları da bir o kadar artacaktır. Pek çok farklı tasarımda basımı gerçekleştirilebilen bu zarflar evrakların kargolanması haricinde, hava yastığı ya da hava kabarcıkları ile zenginleştirilirse eşyaların gönderiminde de etkili olacaktır. Hava yastığı ya da hava kabarcığı gibi ayrıntılar, kargolanan eşyaların kırılmasını, çizilmesini ya da zarar görmesini engeller.
 
Bununla birlikte firma olarak herhangi bir evrak ya da eşya kargo firmasının adıyla değil, firmanın adını, logosunu taşıyan kurumsal bir özveri ile gönderimi sağlanır. Yine bu ayrıcalık firmanın adının duyulmasına, saygınlık kazanmasına ve müşteri potansiyelini geliştirmesine yardımcı olur.
 
Torba Zarf Baskı Fiyatları
 
Baskılı torba zarf fiyatları ölçülerine, tasarımına, kullanılan kağıdın kalitesine, üzerinde yapılacak özelliklere ve baskı türüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat söz konusu firmanın kalitesi olduğundan bu reklam ve saygınlık yatırımlarında masraftan kaçınmamak gerekmektedir. Torba zarfın kalitesi ne kadar iyiyse, firmanızın da o kadar iyi olduğu izlenimi her zaman olacaktır.
 
Basımın kalitesi ve firma için yaptırılan zarfların ne denli dayanıklı olması kullanım alanlarının yayılmasını sağlamaktadır. Böylece pek çok kişi çöpe atmak yerine farklı ihtiyaçlar doğrultusunda da bu zarfları kullanabilir. Kullanılan zarflar sürekli olarak göz önünde olacaktır. İster istemez diğer kişilerinde dikkatini çekecek ve firmaya olan ilginin artmasını sağlayacaktır.
 
Diğer yandan tasarlanan zarfın kalitesi hayranlık uyandıracak ve firma bu zarflar sayesinde ulaştığı kişilerin saygınlığını da kazanacaktır. Merak uyandırmasından dolayı kişiler ihtiyaçları doğrultusunda ilk olarak firmanın zarfından adınızı hatırlayacak ve potansiyel müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır.  Tüm bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda baskılı torba zarf fiyatları ve seçeneklerinin ne denli uygun maliyetlerde olduğunu fark edeceksiniz.

Zarf dünyasında en çok kullanılan ve sağlam özelliği ile pratik taşıma imkanı taşıyan torba zarflar, iş hayatının bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Baskılı veya baskısız kategoride hazırlanan bu ürünün kapak kısmı yapışkanlıdır. Islandığı zaman yapışan klasik zarf kapağına sahip ürün, resmi dairelerde, özel sektörde ve posta hizmetlerinde tercih edilen bir tasarımdır. Evrak postalama işlemlerinde en çok kullanılan ürün torba zarf ürünüdür.

Resmi kurumlara gönderilen beyannameler, özel evraklar ve özel bildiriler, torba zarflarla gönderilmektedir. Bu torba zarfın en önemli özelliği, içindeki evrağın bükülmesini önlemesidir. Bu şekilde evrak bükülmeden zarfa konmaktadır. Torba zarflarda önemli evraklar zarar görmeden taşınabilir.  

Bu kategoride gerçekleşen basım işlemlerinin genel özellikleri şu şekildedir:

1- Baskılı torba zarf basımı, 110 gr 1. hamur veya kraft kağıttır. Gramaj olarak normal kağıttan fazla olan torba zarf baskı kağıtları, pratik kullanım özelliğine sahiptir.

2- 500,1000 ve 2000 adet basılmaktadır. Baskı sayısı ile birim fiyatı çarpıldığında ödenecek fiyat ortaya çıkmaktadır.

3- Adet arttıkça fiyat düşmektedir. Matbaa dünyasında torba zarf baskı fiyatları, baskı sayısı arttıkça düşer.

4- 13 x 17, 17 x 25, 22.9 x 32.4, 24 x 32, 26 x 35.32 x 42, 12 x 25, 21 x 28, 37 x 37 cm ebatlarında üretilmektedir. Bütün bu ebatlar farklı kategorilerde kullanılmaktadır. Matbaa dünyasında bu ebatlardaki zarflar temin edilebilir.

5- Zarf baskı işlemleri üç gün gibi kısa bir sürede bitmektedir. Pratik ödeme ve kargo seçenekleriyle torba zarf baskı işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

6- Perforej, varak ve gofre gibi uygulamalar baskılara uygulanmaktadır. Bu baskı teknikleri, müşterinin isteğine uygun şekilde uygulanmaktadır.

Şu anda en çok tercih edilen ebat 25 x 35 cm boyutlarındaki torba zarf ürünüdür.

6- Sipariş işlemlerinin ardından kargo işlemlerini gerçekleştirdikten sonra en kısa sürede ürün adresinize gelmektedir.

Profesyonel özelliklere sahip bu zarflar, Cd ve Dvd gibi hassas kayıt bantlarının zarar görmesini engellemektedir. Dik durduğu için içindeki evrağı uzun süre muhafaza edebilir. Kağıt pencere özelliğine sahip bu tasarım, kartondan yapıştırmalı özelliğe sahiptir. Ayrıca kurumsal özelliğe sahip firmalar için logo tasarımları zarfa uygulanabilir. Adres, iletişim bilgileri de eklenebilir. Dört renge kadar ofset basım işlemi gerçekleştirilmektedir.

Profesyonel Baskı İyi Bir Tanıtımdır

Firmanın tanıtımında etkili olan özel baskı teknikleri, firmanın reklamını pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çukurlu ve engebeli bir görüntü veren ve kabartma özelliğine sahip baskı tekniği, tanıtım amaçlı baskı işlemlerinde tercih edilen bir tekniktir. Kabartmalı teknik, düz baskıya nazaran daha dikkat çekicidir. Tercih edilen renklerle birlikte etkileyici bir görünüm meydana gelmektedir.

Ayrıca Lak baskı tekniği, UV lak, gofre ve varak baskı teknikleri, görsel açıdan oldukça estetiktir. Ayrıca selefon baskı da görsel açıdan güzel bir görüntü meydana getirmektedir.

Profesyonel baskı teknikleri, tanıtım konusunda oldukça başarılı ve etkili çözüm seçeneği sunmaktadır. Firma tanıtım işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren özel baskılı torba zarflar, evrak taşıma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Torba zarf basım fiyat seçenekleri, baskı özelliği ve adet kategorisinde farklılık göstermektedir. Basım işleminde dört renk kullanılmaktadır.

Torba Zarf Baskı

Ön kısmında gönderen firmanın logosu ve ismi, özel baskı yöntemleriyle hazırlanmaktadır. İki renk veya renkli basım işlemleri, firma için kolaylık sağlamaktadır. Gönderen kısmında firma adını yazmak için zaman kaybetmeye gerek kalmamaktadır. Seri bir şekilde gönderim yapabilmek için özel baskılı torba zarf basımı tercih edilmelidir.Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp