Şu an Zarf > Diplomat Zarf bölümünü inceliyorsunuz.

Diplomat Zarf

2022 Yılı Güncel Fiyatları Diplomat Zarf
Diplomat Zarf Tek Renk
Diplomat  Zarf Tek Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 290TL +KDV
1000 360TL +KDV
2000 740TL +KDV
Diplomat Zarf İki Renk
Diplomat  Zarf İki Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 340TL +KDV
1000 440TL +KDV
2000 640TL +KDV
Diplomat Zarf Dört Renk
Diplomat Zarf Dört Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 460TL +KDV
1000 560TL +KDV
2000 890TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz diplomat zarf için 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Diplomat Zarf Basımı

Bir firmanın imajını yansıtabilmek için kullandığı birçok yöntem bulunur. Bunlardan en çok bilineni ise diplomat zarflar olarak öne çıkar. Diplomat zarflar genellikle kurumlar arası ya da müşterilerle olan iletişim için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Kullanım alanı oldukça geniş olan diplomatlar ayrıca beraberinde birçok faydayı da getirir. Özellikle etkili reklam çalışması yürütme, kolay bir pazarlama aracı olması ve imaja olan olumlu etkileri ile birçok kişinin ilk tercihidir. Bu yazıda diplomat zarflar hakkında merak ettiğiniz bütün sorulara cevap bulabilirsiniz.

Diplomat Zarf Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere diplomat zarf normal zarf tiplerine göre farklı bir tasarıma sahiptir. Genellikle firmanın ya da kurumun ismini üzerinde taşıyan zarf çeşidi olması ile de bilinir. Diplomat zarf iki farklı türe sahip olup bunlar pencereli ve penceresiz olmak üzere ikiye ayrılır. Neredeyse her türlü kullanım amacına uygun olan diplomat zarflar basımı oldukça kolay uygun maliyetli imaj çalışmaları arasında bulunur.

Diplomat Zarf Çeşitleri

Beraberinde birçok kullanım faydasını getiren diplomat zarflar iki çeşide ayrılır. Pencereli diplomat zarf ve penceresiz diplomat zarf olarak ikiye ayrılan bu baskı ürünleri farklı kullanım alanlarına sahiptir. Pencereli diplomat zarf genellikle postaya verilecek fatura, evrak ve benzeri şeyler için kullanılır. Penceresiz diplomat zarf ise daha çok kurumlar arası iletişim için tercih edilir.

Pencereli Diplomat Zarfların Kullanım Alanları

Pencereli diplomat zarflar kullanımıyla birlikte birçok kolaylığı beraberinde getirir. Bunlardan ilki alıcı adresini kolay bir şekilde dahil etmektir. Bu da tasarımı hazırladıktan sonra alıcı adresini zarfın üzerine yazma veya etiketle belirtme sorunundan sizleri kurtarır. Kolay bir şekilde çıktısını alacağınız evrakı zarfın içerisine ekleyerek postayı hazır hale getirebilirsiniz. Gönderen bilgileri zarfın üzerinde yer aldığı için kolay bir şekilde hazırlama imkanına sahip olabilirsiniz. Sağladığı bu kolaylıklar nedeniyle de pencereli diplomat zarflar genellikle kurumlar ya da şirketler arası iletişimin yoğun olduğu alanlarda kullanılır.

Penceresiz Diplomat Zarfların Kullanım Alanları

Penceresiz diplomat zarflar yapıları gereği daha sade bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle içerisinde bulunan evrakın gizliliğini sağlamak daha kolay olur. Genellikle mahremiyet gerektiren evrakları gönderirken yaygın olarak tercih edilir. Özellikle kurum veya firma içerisinde yapılan yazışmalarda penceresiz diplomat zarflar yoğun olarak kullanılır.

Diplomat Zarfların Özellikleri

Yapıları gereği diplomat zarflar beraberinde imaj getiren araçlar içerisinde bulunur. Üzerinde şirket ya da kurum logosu bulunan bu iletişim araçları ayrıca etkili bir reklam yöntemidir. Normal zarfların aksine dolaşım esnasında firma ya da kurumun reklamını yapmak için yaygın olarak tercih edilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan diplomat zarflar aynı zamanda kolaylıkla tasarlanabilen ürünler arasında bulunur.
 

Diplomat Zarf Tasarımı

Teknolojinin gelişmesi ile neredeyse her alanda olduğu gibi diplomat zarflar da yeni görünümlere kavuşmuştur. Her türlü zevki uygun olarak tasarlanabilen bu etkili reklam araçları sizlere geniş bir seçim aralığı sunar. Tasarımlarını kendi başınıza yapabileceğiniz gibi firmanızın yetenekli grafik uzmanlarına güvenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kuruluşunuzu ve sizi en iyi şekilde temsil edebilecek tasarıma karar vermek olacaktır. Gerisini uzman ekibinizin eline bırakarak mükemmel sonuçlar elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Diplomat Zarf Tasarımı Nasıl Hazırlanır?

Firmanızı ve kurumunuzu en iyi şekilde temsil edecek tasarımı hazırlarken öncelikle belirli bir temaya karar vermeniz gerekir. Hazırlanacak olan diplomat zarfın kurumunuzun imajını en iyi şekilde yansıtabilecek bir tasarıma sahip olması önemlidir. Gören kişiler üzerinde olumlu etki bırakması için markanız ile bağdaştırılan renk seçiminin de sizlere faydası dokunacaktır. Zarfın üzerinde yer alacak logonun yüksek çözünürlükte olması ve kolayca okunabilmesi de hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunur.

Diplomat Zarfları Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diplomat zarf kullanım alanları oldukça geniş olduğundan hazırlarken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunur. Bunlardan ilki kullanım amacına uygun olabilmesi için doğru bir görünüme sahip olmasıdır. Nitekim diplomat zarflar olumlu bir imaj oluşturma ve etkili bir izlenim bırakma amaçlarıyla kullanıldığı için kurumsal bir görünüme sahip olmalıdır.  Ayrıca kaliteli bir kağıt üzerine baskı yapılması da size her zaman olumlu olarak geri dönecektir.

Diplomat Zarfların Basımı

Diplomat zarf basımı profesyonellik isteyen ve alanında yetkin kişiler tarafından yapılması gereken uygulamalar arasındadır. Bu nedenle sizin adınıza diplomat zarf basımı yapacak firmaya oldukça özen göstermeniz gerekir. Sadece uygun maliyetli diye önünüze çıkan ilk firma ile anlaşmak yerine alanında uzman kişilere güvenmek olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Zarf basımı aşamasında teknolojiyi etkin olarak kullanan firmalar da başarılı sonuçlar elde etmenize olanak tanır.
 
Diplomat Zarflarda Adet Seçimi

Doğru miktarda sipariş vermek daha uygun maliyetlerle satın almanıza olanak sağladığı için diplomat zarf almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Bu konuda belirleyici olan unsur ise günlük, haftalık veya aylık olarak ne kadar kullandığınız olacaktır. Diplomat zarf basımı fiyatları adet ile doğrudan ilişkili olduğu için ihtiyaçlarınıza karşılık gelecek toplu siparişlerle daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Ayrıca diplomat zarf fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterdiğinden daha kaliteli ürünlere toplu siparişlerde uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Hangi Diplomat Zarf Tipi Tercih Edilmeli?

Basım adetine karar verdikten sonra yapmanız gereken şey kullanım amacınıza en iyi şekilde hizmet edecek türe karar vermek olacaktır. Diplomat pencereli zarf genellikle kurumlar arası iletişimde kullanılıp pratikliğiyle sizlere zaman kazandırır. Penceresiz olan türleri ise sizlere mahremiyet sunup güvenli bir şekilde evraklarınızı iletmenizi sağlar. Diplomat pencereli zarf ile postaya vereceğiniz gönderimlerde pratiklik kazanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda penceresiz olan türlerini tercih ederek kurumsal bir kimliğe sahip olabilirsiniz.

Diplomat Zarf Kullanım Avantajları

Diplomat zarf kullanım alanları oldukça geniş ürünler arasında bulunup prestij oluşturan iletişim kanalları arasındadır. Dolaşım halinde iken kurumunuzun reklamını kendiliğinden yapar. Bu nedenle etkili bir pazarlama aracı olarak göze çarpar. Özellikle iyi hazırlanmış tasarımlarda diplomat zarflar alıcı da olumlu bir izlenim bırakır. Göndermiş olduğunuz evrak, fatura veya belge her zaman olduğundan daha çok öneme sahip olur.

Diplomat Zarflar ile Etkili Reklam

Yapıları gereği etkili reklam araçları içerisinde bulunan diplomat zarflar sadece dolaşım esnasında değil ayrıca alıcıya ulaştıkları zaman da reklam yaparlar. Özellikle olumlu bir ilk izlenim bıraktığı için size her zaman katkıda bulunur. Kaliteli tasarım ile müşterilerinizin firmanızı hatırlamaları daha kolay hale gelir. Sektörünüz ile ilgili bir ihtiyaç ortaya çıktığı durumda akıllara gelen ilk tercih olmanızı sağlar. Uzman bir firma tarafından yapılan zarf basımı akıllarda kalıcı olmanıza olanak tanır.

Diplomat Zarfların Üzerinde Yer Alması Gerekenler

Herhangi bir diplomat zarf baskı yapan firma ile anlaşmadan önce üzerinde yer alması gerekenlere karar vermeniz gerekir. Firmanıza ait yüksek çözünürlükteki bir logo bulunması gereken ilk şey arasındadır. Kurumsal bir kimlik oluşturması için de internet siteniz, kurumsal mail adresiniz, sabit telefon numaranız ve adresiniz zarfın üzerinde olmalıdır. Zarf baskı aşamasına geçmeden önce ise son halini görebileceğiniz taslağa göz atabilirsiniz. 

Yenilikçi Diplomat Zarflar 

Teknolojinin gelişmesi beraberinde birçok avantaj getirdiği için klasik tasarımları tercih etmek yerine daha farklı şeyler deneyebilirsiniz. Özellikle müşterilerinizin işini kolaylaştırabilecek adımlar atmak size her açıdan fayda sağlayacaktır. Bunlardan en etkili olanı ise QR kod olarak bilinir. Zarf baskı işleminde kolaylıkla uygulayabileceğiniz QR kodlar ile olumlu bir izlenim oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizin size daha kolay ulaşmalarını sağlayıp tek bir hareketle bütün bilgilerinizi rehbere kaydetme fırsatı verebilirsiniz.

Diplomat Zarf Ölçüleri

Neredeyse her üründe olduğu gibi diplomat zarflar da farklı ölçülerde üretilebilir. Burada tamamen ihtiyaçlara göre tercih yapıldığı için sizlere oldukça geniş bir seçim aralığı sunulur. Genellikle 10.6 x 24 cm olan diplomat zarf ölçüleri ihtiyaçlara göre farklı şekillerde yapılabilir. 11.3 x 23.5 cm ve 11 x 23 cm gibi ölçülere de sahip olan diplomat zarflar yatay ve dikey olarak üretilebilir. Gönderimini yaptığınız evrak tipi belirleyici unsur olduğu için sipariş vermeden önce ölçülerine dikkat etmelisiniz.

Hangi Diplomat Zarf Ölçüsü Tercih Edilmeli?

Siparişini vereceğiniz diplomat zarfları amacınıza uygun kullanabilmek için doğru ölçülere karar vermelisiniz. Eğer sürekli A4 ölçülerde kağıtlar ile çalışıyorsanız standart ölçüde 10.6 x 24 cm diplomat zarflar sizin için doğru seçim olacaktır. Ancak işiniz gereği farklı kağıt etlerinde işlemleri yapmanız gerekiyorsa daha geniş bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Yatay veya dikey tasarıma sahip olması ise diplomat zarflarda tamamen tercihe bağlı bir durumdur. 

Diplomat Zarf Pencere Ölçüleri

Pencereli olan diplomat zarflarda ölçüler tamamen sizlerin talebinize göre düzenlenir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta adresi kolay bir şekilde okunabileceğinden emin olmaktır. Genellikle 40 x 90 mm pencere tasarımında standart bir ölçü olup sizler için de uygun olacaktır.


Diplomat Zarf Fiyatları

Diplomat zarf fiyatları birçok unsura göre değişkenlik gösteren şeyler arasında bulunur. Bu unsurların başında basım yapılacak adet, tasarım, kullanılacak malzeme ve firmanın fiyat politikası yer alır. Diplomat zarf basım fiyatları açısından avantaj sağlayabilmek için yapmanız gereken ilk şey uzman bir firma ile anlaşmak olacaktır. Özellikle teknolojiyi etkin şekilde kullanan firmalar daha uygun maliyetler ile üretim yapma fırsatını sizlere sunar. Ayrıca ihtiyaçlarınızı önceden belirlemek ve buna uygun adette sipariş vermek daha uyguna mal etmenize olanak tanır.

Diplomat Zarf Tasarım Örnekleri

Tasarım aşamasında zorlanıyor ve herhangi bir fikriniz yoksa başvurabileceğiniz en iyi yöntem önceden hazırlanmış tasarımlara bakmak olacaktır. Özellikle sektöründe uzman olan firmalar geniş bir tasarım yelpazesine sahip olduğu için bu konuda sizlere yardımcı olur. Ayrıca bu örnekler diplomat zarf basımı fiyatları konusunda da fikir edinmenizi sağlar. Beğendiğiniz tasarımlara bu örnekler sayesinde kolaylıkla karar verebilirsiniz. Üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilir ve sizi en iyi şekilde yansıtacak tasarımı bulabilirsiniz.

Diplomat Zarfların Basım Aşaması

Diplomat zarfların basım aşaması öncelikle tasarım ile başlar. Uzun yıllardır sektöründe hizmet veren öncü firmalardan birisi olan kuruluşumuz en iyi tasarımı sizlere sunabilmek için her daim yanınızda olur. Tasarım aşamasında sizden herhangi bir ekstra ücret talep etmez. Örneklere ücretsiz göz atma fırsatı verip doğru tasarımı bulmanıza yardımcı olur. İstediğiniz bütün değişiklikleri uzman grafikerleri ile gerçekleştirip tasarımı son haline getirir. En uygun diplomat zarf basım fiyatları sunabilmek için ise adet konusunda sizlere avantaj sağlar.

Diplomat Zarfların Basımı Ne Kadar Sürer?

Kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sizlere sunabilmek için teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan firmamız ayrıca kısa süreli teslimat yapması ile de bilinir. Diplomat zarf basımı fiyatları konusunda sağladığı avantajların yanında hızlı üretimiyle de ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde karşılık verir. Tasarım işlemi tamamlandığı andan itibaren yoğunluğa göre 1 iş günü içerisinde basım aşamasına geçilir. Kısa süre içerisinde basımı tamamlanan ürünleriniz adresinize kargolanır.

Diplomat Zarfların Basımından Sonra Neler Yapılmalı?

Diplomat zarf baskı işlemi tamamlandıktan sonra yapmanız gereken ilk şey ürünlere teslim aldığınız göz atmak olacaktır. Özellikle üzerinde bulunan firma bilgileri ve logonun kolayca okunmasına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir baskı hatasıyla karşılaşmamak adına üretim aşamasında zaten kontrol yapıldığı için genellikle kusurlu ürünlerle karşılaşmazsınız. Ancak teslim aldıktan sonra ürünleri gözden geçirmenizde fayda vardır. 

 

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp