İnsört


2022 Yılı Güncel Fiyatları İnsört Baskısı
A4 Insert basım 21 x 29,7 cm Çift Yüzlü 130 gr Parlak Kuşe RENKLİ

(Yapraklar 130 gr kuşe)
Renkli Çift Taraf Baskılı
 

A4 Insert basım 21 x 29,7 cm Çift Yüzlü 130 gr Parlak Kuşe RENKLİ
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 20 x 28 cm 370TL +KDV
2000 20 x 28 cm 620TL +KDV
5000 20 x 28 cm 1160TL +KDV
10.000 20 x 28 cm 2230TL +KDV
A3 Broşür basım 42 x 29,7 cm Çift Yüzlü 90 gr Parlak Kuşe RENKLİ - Kapalı Hali A4

(Yapraklar 90 gr kuşe)
Renkli Çift Taraf Baskılı + Katlamalı
 

A3 Broşür basım 42 x 29,7 cm Çift Yüzlü 90 gr Parlak Kuşe RENKLİ - Kapalı Hali A4
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 42 x 29,7 cm 750TL +KDV
2000 42 x 29,7 cm 1280TL +KDV
5000 42 x 29,7 cm 2370TL +KDV
10000 42 x 29,7 cm 4630TL +KDV
A4 Insert basım 21 x 29,7 cm 8 sayfa 90 gr Parlak Kuşe RENKLİ - Kapalı Hali A4

(Yapraklar 90 gr kuşe)
Renkli Baskı + tel dikişli
 

A4 Insert basım 21 x 29,7 cm 8 sayfa 90 gr Parlak Kuşe RENKLİ - Kapalı Hali A4
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 21 x 29,7 cm 1470TL +KDV
1000 21 x 29,7 cm 2100TL +KDV
2000 21 x 29,7 cm 3150TL +KDV
5000 21 x 29,7 cm 5920TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 4-5 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

İnsört Basımı

İnsert basımı tek ya da birden fazla sayfadan oluşabilir. Firma ve market insörtü mağazaların indirim ve kampanyalarını müşteriye sunma amacı güderek basılırlar. İçeriğine baktığımızda çokça resim bulunan market insörtügenelde 4 renk olarak basılmaktadır. Genelde ürün fiyat listesini oluşturduğu hedef kitleye anlık ya da haftalık olarak indirime girmiş ürünlerini, kampanyalarını, fırsatlarını anlattıkları çok ya da tek sayfalı kitapçıklardır. Çoğunlukla insört basımı haftalık, aylık veya üç aylıktır.

Market İnsörtü Basımı

Broşür veya el ilanı olarak kullanılabilen ve firmanızı belirlediğiniz hedef kitleye ulaştırabilen amacı reklam yapmak olan bir matbaa hizmetidir. İnsert basımı olarak da adlandırılır. Bu hizmeti daha çok parakende yerler firmalar müşterilerle iletişim halinde olmak için yaptırırlar. Bu hizmet etkili bir reklam aracıdır, bu yüzden üreticilerin son zamanlarda ilgi gösterdiği insört basımı, uygun fiyatları ile etkili reklam olarak değerlendirilebilir.

Özellikle dönemsel kampanyaları duyurmak ve en kısa sürede dönüt alabilmek için etkili pazarlama ürünüdür. İnsert basımının firmalar için önemli bir avantajı ise geri dönütlerin çok hızlı olmasıdır. Marketlerin vazgeçilmez kampanya ve tanıtım ürünü olan kaliteli market insörtü kağıt ve canlı renkler ile tasarlanır.

İnsörtte Olması Gerekenler Neler ?

Parakende olarak hizmet sunan firmalar indirime girdiklerinde, kampanyalar başlattıklarında insört basımı ihtiyaçları olur. Market insörtü en cok kullanılan baskıdır. Uygulanan indirimleri kısa sürede hedef kitleye duyurmak isteyen firmalara oldukça hızlı ve etkili fayda sağlar. Kısa sürede hazırlanan insörtlerde etkili bir tasarım olmalı ve müşterilere indirim ve kampanyalar açık, anlaşılır bir şekilde aktarılmalıdır. Müşterilere sunulan insört baskılar genelde haftalık ya da on beş günlük hazırlanır.

Bolca resim, baskı kalitesi yüksek ve baskılar renkli olmalıdır. Tasarım şık ve canlı renklerle oluşturulduğunda baskılar dikkat çeker. Kağıt seçiminde hızlı tükenen ürün olduğu için genellikle kuşe kağıt tercih edilir. Market insört baskı firmaların vazgeçilmez reklam ürünüdür. İnsört baskılarda kağıdın kalitesi, basımdaki renklerin canlılığı ve görsellerin kalitesi çok önemlidir.

İnsört Nasıl Uygulanmalıdır?

Baskısı tamamlanan insörtler genellikle parlak kuşe kağıda uygulanır. Hedef kitlenin ilgisini çekebilecek özellikler insört basımı yapılırken uygulanır. Kullanılan parlak kuşe kağıtların 90 ve 170 gram arasında olması gerekir. Müşterilerin haberdar olması gereken indirimler ve kampanyalar oluşturulan insört baskısı üzerinde dikkat çekmelidir. İnsörtlerin basımı planlı, düzenli bir şekilde yapılarak, hedef kitleyle bir temas sağlanmalıdır.

İnsört basımında yapılan imla veya fiyat hataları sizi alıcı tarafından zor durumda bırakabilir. Bu sebepten çalışacağınız firmayı özenle seçmenizi öneririm. İnsört baskıları zamanla yarışan reklam ürünleridir. İnsört üzerine yazılan tarihte önemli bir yere sahiptir. Çoğunlukla metin yazıları kısa, öz ürünler ve fiyatları ise ön planda olmalıdır.

İnsört tasarımı nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir ?

Firmaların markalaşma süreçlerinde en iyi yardımcıları insörtlerdir. İnsört baskımı 90 ile 170 gram arasında ince kuşe kağıda yapılmalıdır. Market insört çeşitleri, katlamalı yapılabildiği gibi zımbalanarak çok sayfalı olarak da yapılabilir.

Oluşturulan tasarım ve insört baskı aşamasında müşteriler onay verebilirler. İnsört baskı kişinin tercihine göre az sayıda ve özel tasarımlar şeklinde basılabilir. Kullanılabilen dijital baskı makineleri bu konuda baskı işlemlerini hızlandırır ve baskıların çok kısa bir sürede tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda insört tasarımında kullanılan görsellerin ve grafiklerin çözünürlükleri yüksek olmalıdır. Bu sayede baskıda istenilen kalite sağlanır.

İnsört Basımının Amaçları

İnsört basımı hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşmanın temel yoludur. Düzenli bir şekilde müşterilere mağazalarda uygulanan indirimleri ve kampanyaları haber verir. Canlı renklerle basımı yapılmış olan insörtlerin faydaları arasında hedef kitlenin öğrenmesi gereken indirimleri ve kampanyaları bir arada görmesini sağlar. Canlı ve parlak renkler kullanıldığında insörtler, müşterilerin daha fazla dikkatini çekerler. Etkili ve düzenli hazırlandığı zaman faydasını görebilirsiniz.

Düzenli bir şekilde hazırlanmış olan market insört baskıları reklam tanıtım ürünleridir. İnsört baskıları marketlerin ve mağazaların satışlarında artış sağlamak veya mağaza üzerinde olumlu etkiler bırakmaktır. Tecrübeler ve müşterilerin isteklerini anlamak önemlidir. Market insört çeşitleri genellikle tüketiciye fiyat listesi sunulabilen etkili promosyon reklam ürünleridir.

Market İnsört Çeşitleri

Market insört çeşitleri kişinin tercihine göre değişiklik gösterebilir. Parlak kuşe kağıda canlı renklerle yapılan baskıdan sonra oluşan 90 gram 4 sayfalık bir insört cilt tek kırım olarak oluşturulabilir ya da cilt tel dikiş seçilebilir. Sayfa sayısı dört, sekiz, on iki sayfa olarak değişiklik gösterebilir. İnsört aşamasından sonra market insört çeşitleri cilt işlemleri kırım, pilyaj ve tel dikiş olarak kişinin tercihine sunulur. Market insört örnekleri internet sayfalarında mevcuttur.


İnsört Baskı Siparişinde Dikkat Esilmesi Gerekenler 

İnsörtünüzde yer vereceğiniz ürünlerin, eşyaların resim boyut ve çözünürlükleri en uygun ölçülerde hazırlanmalı,

Sayfa sayısı hakkında seçim yaparken tüm gerekli sayfaların oluşturduğunuz tasarıma dahil olduğundan emin olunmalı, Oluşan tasarım içerisinde adres ve iletişim ulaşım bilgilerine yer verilmeli,Tasarımın doğru ebatlarda yapıldığından emin olunmalıdır.

 

İnsört Baskı Öncesi Bilinmesi Gerekenler ?

İnsört baskı aşamalarında baskı aşamasına gelinmeden önce son kontroller iyice yapılmalı, ürün fiyatlarının kontrolü sağlanıp okunabilir olmasına dikkat edilmelidir. Katalog basımlarında yer alan ürünlerin tam olarak içeriklerinin detaylı girildiğinden emin olunmalıdır. Hedef kitlenize hitap eden bilgilerin yer alması önceliğiniz olmalıdır.

Oluşturduğunuz baskı içerisinde yer verdiğiniz ürünlerin çözünürlükleri ve boyutları yeteri kadar yüksek kalitede olmalıdır. İnsört baskı fiyatlarınızda adetler doğru hesaplanmalı ve maliyetleri belirgin olmalıdır. İnsört baskı tasarımınızda hedef kitlenin istekleri üzerine düşünülmelidir.

 

İnsört Baskı Fiyatları

İnsört baskı fiyatları hakkında açıklamalar;

K.D.V dahil değildir. Katalog çalışmalarına göre market insört baskı fiyatları daha ucuz ve maliyetleri daha uygun reklam araçlarıdır Fiyatlar hazır çalışmalar için geçerlidir. Ekstra selefon fiyatları müşteriden temin edilir. İnsörtte kullanılan kağıdın cinsi ve gramajına göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. İnsörtün sayfa sayısı da fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Aynı şekilde insörtün cildinin tel dikişli ya da tutkallı oluşu fiyatları etkiler.

Örneğin a4 boyutunda tamamı 90 gr kuşe cilt tek kırım baskının 1000 adedi 350 lira iken tamamı 90 gr kuşe cilt tel dikiş baskının 1000 adedi 700 liradır. Tasarımı hazır gelen insörtlerden tasarım ücreti istenmez.

Küçük Maliyetle Büyük Pazar Yaratma İnsert baskı günümüzün,  hizmet sektöründe çok geniş hedef kitleye ulaşmanın yollarından biridir.  Özellikle perakende sektöründe insert baskı müşteri ile ilişki kurulması,  ürünlerin reklam ve promosyon biçiminde müşteriye ulaşması için son derece etkili araçtır.  İnsert baskı yalnızca perakendecilerin değil aynı zamanda üretim yapan üretim yapan sektörlerinde kullandığı araçtır. Markaların öne çıkması insört baskı aracılığı ile daha hızlı yapılır.

İnsört Baskı Nedir? İnsört baskı perakende ürün satışı yapan firmaların kampanyalı ve promosyonlu ürünlerin öne çıkartılması ve satışların arttırılmasında son derece etkili reklam aracıdır.  Özellikle kampanya gibi indirim dönemleri insert baskı çok daha fazla kullanılır.  İnsört baskı ürün hakkında bilgi verirken aynı zamanda çok geniş hedef kitleye ulaşmayı da sağlar.  Dolayısıyla yalnızca ürünün reklamı değil aynı zamanda perakendeci kendi kurumunun reklamını da insert baskı aracılığıyla yapmış olur.

İnsert Baskının Avantajları

Serbest piyasa ekonomisinde rekabetin arttırılmasını sağlayan bir takım araçlar vardır.  Bunlardan biri de insert baskı aracıdır.  İnsert baskı geniş tüketici kitlesine ulaşmayı ve kurumla müşterinin ilişkisini sağlamayı amaçlayan baskılı kitapçıklardır.  Sıklıkla kullanılan insertler market ve market zincirleridir.  Sürekli hareketin yoğun olduğu perakendeciler ile halk arasında köprü oluşturan çok önemli reklam aracıdır.  İnsertler belli periyotlarla basılır. Perakendecinin hangi ürünleri bulundurduğu, ürünlerin o haftaki kampanyaları,  promosyonları ve indirimlerinin duyurulduğu günümüzün en vazgeçilmez tanıtım araçlarıdır.  İnsert baskı aracı ile müşteri ürün sirkülasyonu süreklilik gösterir.  Bu da satışların artmasına ve müşteri memnuniyetine neden olur.  Bu sebeple insert baskı özellikle perakende ürün satışı yapan kurumların vazgeçilmez broşürleridir.

İnsert Çeşitleri Nelerdir?

İnsert baskısı müşterinin ilgisini çekecek görselliğe renklere sahiptir.  Bu nedenle parlak kuşe kâğıtlar kullanılır.  Çok kısa sürede tüketilen bir ürün olmasına rağmen insertler kaliteli renkli ve çekici görselliğe sahip kâğıtlardan üretilir. İnsertler ticaretin verimliliği açısından önem taşırken,  hedef kitlenin sürekliliği ve dönüşümünü de hızla gerçekleştirir.  İnsert baskının bu kadar önemli olduğu yerde insert baskı için tercih edilen matbaa da önemlidir.  Matbaanın,  insert baskı kalitesinin, satışların arttırılması ve markalar üzerinde çok etkisi vardır.  Baskının kaliteli olmasının yanı sıra tasarımın müşteri etkileyecek biçimde olması da önemlidir. Müşteri insert baskısı ile karşılaştığında hem mağaza tercihi yapar hem ürün tercihi yapar.  Dolayısıyla insertler bu noktada çok daha öne çıkar.  Fiyat listesini ve ürünün görselini insert baskı üzerinde etkileyici biçimde gören müşteri çok daha kısa sürede ve uzun vadeli tercihler yaparak mağazaya gider.

Etkileyici İnsert Baskısı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde perakende satış yapan firmalar insört baskısı aracını çok fazla kullanır.  Bunun en önemli nedenlerinden biri insert baskının düşük maliyetli, hızlı ve etkileyici reklam aracı olmasıdır.  Dolayısıyla insert baskısı hazırlanması bu noktada son derece önem taşır.  Özellikle kampanya ve indirim dönemlerinde insört baskı etkileyici bir araçtır. Marketler insert baskı aracını en fazla kullanan firmalardır.  Satıcının müşteri ile doğrudan ilişki kurmasını sağlanması açısından oranda etkileyici olması son derece önemlidir.  İnsört baskısı hazırlanması kampanyaya ve indirim biçimine göre değişiklik gösterir.  İnsert de bulunan ürünlerin müşterinin dikkatini çekecek ürünler olması, bu ürün baskınlarının aynı zamanda etkileyici bir kalite ve renk görselliğine sahip olması gerekir.  Bu konuda yapılacak hatalar firmanın itibarını zedeler.  Önemli konu ise insert baskısı hazırlanması aşamasında kampanya başlangıcından bitimine kadar olan sürede yeterli sayıda insert baskının da hazırlanmasıdır.

Firmalar Neden İnsert Baskısı Kullanmalıdır?

İnsört baskısı firmanın müşterilere kısa ve etkileyici yoldan ulaşmasını sağlar. Dolayısıyla insört baskısı kullanmanın temelinde müşteri potansiyelini arttırmak,  müşterilere en kısa yoldan ulaşmak ve satışların artırılmasıdır.  İnsört baskısı özellik bakımından kampanya dönemlerinde ve indirimin olduğu zamanlarda basılan broşürlerdir.  Reklam maliyeti açısından düşünüldüğünde son derece düşük maliyete sahip ancak çok etkili araçtır. Herhangi bir firmanın inserti ile karşılaşan müşteri insert üzerindeki bilgiler ve ürün hakkında bilgi sahibi olur.  İnsertler müşterinin firmaya ulaşmasını sağladığı gibi bu müşteri sayesinde başka müşterilerin de firma yakınlaşmasını sağlar. Hiç bilinmeyen daha önce adı duyulmayan bir perakendeci dâhil en kaliteli insert baskısı ile bir anda hedef kitlesini ikiye katlayabilir.  Böylelikle müşteri hem alışveriş yaptığı firmayı tanır,  hem de firmanın ürünleri ve ürün kaliteleri hakkında bilgi sahibi olur.

İnsert Baskı Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İnsört baskısının önemi kadar tasarımı da önemlidir. İnsert baskı tasarım özel olarak hazırlanır. Üretim aşamasında İnsert baskının uygun hazırlanması uygulanan tasarımların markanın tanıtımı ile birlikte müşterinin ilgisini çekecek biçimde hazırlanması gerekir.  Bu noktada baskı kalitesi ve tasarım oldukça önem kazanır.  İnsert baskı tasarım ile ilgili renkler ve görsellik önem taşır.  Özellikle renklerin seçimi ve baskı rengi oldukça önemlidir. İnsert baskı tasarım aşamasında hazırlanacak insertin tüm sayfa sayısı tam olmalı,   mail adresi, iletişim numarası ve adres bilgilerinin aynı şekilde doğru ölçülerde yapılması gerekir.  İnsert baskı tasarım öncesi aşamasından en son kontrollere kadar titizlikle yapılmalıdır. Ürünlerin sıralaması,  ürünler hakkında bulunan içeriklerin detayları, fiyatları ve görsellerinin insanları etkileyecek biçimde olması gerekir.  İnsert baskıda kullanılan kâğıdın tam çözünürlükte olması ve yüksek kalite içermesi önemlidir.


İnsert Baskı Fiyatları

İnsert baskı fiyatları ucuz maliyete sahip en etkileyici reklam aracıdır.  İnsert baskı fiyatları ve kaç sayfadan oluşacağı,  ebatları,  baskının kalitesi, kaç adet basılacağı gibi konular İnsert baskı fiyatları hakkında farklılık gösterir. İnsert baskı maliyeti sayı çoğaldıkça düşer.  Dolayısıyla kaç adet insert baskı sipariş edileceği, fiyatları buna göre belirlenir. Ayrıca insert baskı fiyatlarını değiştiren diğer önemli konu ise en son tasarımının hazırlanıp yaptırılması veya tasarımın matbaaya yaptırılması da fiyatları değiştiren durumdur.


İnsört Fiyatları Ve İnsert Basımı

İnsertler perakende satış yapan kurumların, marketlerin en iyi görseller kullandıkları iletişim aracıdır.  İnsertler belli zamanlarda müşterilere ulaştırılır. Bunun öncesinde hangi kâğıdın kullanılacağı İnsert baskısının hangi ölçülerde olacağı, insert fiyatları önceden programlanır ve tasarlanır.  Belli periyotlarla basılan insertler resimli veya iyi yazı içeriğine sahip olmaları açısından farklılık gösterir. Bazı insert çeşitlerinde renk seçeneği fazla olmasına rağmen bazı İnsert baskılarında üç veya dört renk özellikle tercih edilir.  Dolayısıyla İnsert fiyatları içeriğine kampanya dönemine göre değişiklik gösterir.

Kırımlı İnsert Baskı Çeşitleri Nelerdir?

İnsert baskıların etkili olabilmelerini sağlayan bir takım çeşitlilik vardır.  Bunlar kırımlı insert baskı çeşitleridir.  Kırımlı insert baskı kırım sayısına göre tasarlanır ve içeriği oluşturulur.  Kırımlı insört baskı çeşitlerinden en fazla tercih edileni A4 boyutunda olan kırımlı insört baskıdır.  A4 boyutlu insert basılan görseller 2 veya 3 kırım sayısına sahiptir. Bir kısmı içe katlanır,  diğer kısımları ise daha küçük olarak katlanır. Dolayısıyla kırımlı insert baskı tasarımı da ona göre ayarlanır. Görsel içeriklerin renk skalasında, kullanılacak renkler değişiklik gösterir. İnsert baskılarda renk oldukça önemlidir. Sıcak ve soğuk renkler kullanılır. Ancak bu iki farklı renkler bir arada kullanılmaz.  Dolayısıyla kırımlı İnsert baskı tasarımları da kendi içinde farklılık gösterir. 

A4 insert basımı nasıl olmalıdır?

A4 insert basımı sıklıkla kullanılan insert basımıdır. Bunun yanı sıra A5 19 x 27 cm insert biçiminde de tercih edilir. A4 İnsert basımı günümüzde en sık kullanılan baskıdır. Büyük perakende kurumlarının kullandığı ve müşteri potansiyelini,  satış yelpazesini geliştirmek ve arttırmak için belli dönemlerde ki fiyat indirimlerinin duyurulmasını sağlar.  Dolayısıyla baskı tasarımı bu noktada önem taşır. A4 insert basımı genellikle market zincirleri,  teknolojik ürünler satılan marketler tarafından tercih edilir. 

İnsert Baskı Üretim Aşamaları Nelerdir?

İnsert üretim aşamaları baskıya çekilmeden önce insert tasarımının ve içeriğinin nasıl olacağının önceden hazırlanıp tasarlanması gerekir.  Hangi ölçülerde basılacağı, içeriğinin ne olacağı hangi renklerin tercih edileceği önceden tasarlanmalıdır.  İnsert baskı tasarımı firma tarafından yapılabildiği gibi matbaa tarafından yapılır.  Bunun yanı sıra insert üretim aşmaları tasarımda hangi görsellerin ne kadar,  hangi kalitede sunulması gerektiği önceden tespit edilmelidir.  Renk ve görsellik seçiminde dikkatli davranılmalı,  müşteriyi etkileyecek en dikkat çekici görseller hazırlanmalıdır.  İnsert baskılar kampanya dönemlerinde müşteriye ulaşmak ve kampanyayı duyurmak için kullanılır.  Ayrıca insert baskıda kuruma ait iletişim bilgileri,  mail adresi ve web sitesi bilgilerinin mutlaka bulunması gerekir. Tasarım konusunda sorun yaşayan firmalar insört baskı tasarımı için matbaaya başvurabilirler.

Renkli İnsört Basımı

İnsert basımı aşamasında insert ebat içeriğini ve üzerine basılacak görsellerin doğru ve yerinde seçilmesi çok önemlidir. Çok renkli insert basımı müşterinin etkilenmesi açısından önemlidir.  Ürünlerin indirimli ve kampanyalı olmalarının önemi kadar,  çok renkli insert basımı etkileyici ve bir o kadar da önem taşır.  Müşteri potansiyelinin artırılması ve satışların buna bağlı olarak artmasının temel koşullarından biri renk seçenekleri,  ürünlerin doğru yerleştirilmesi ve ürünler hakkında kampanya içeriklerinin doğru yayınlanmasıdır.   İnsert tek başına hem en düşük maliyete sahip reklam aracıdır,  hem de ulaştığı müşteriyi etkilemesi açısında belirleyici eklem aracıdır. 

İnsört Baskı

İnsört baskı günümüzde perakende satışların arttırılması konusunda müşteri potansiyelinin gelişmesi,  çok daha geniş hedef kitleye ulaşmayı sağlayan çok önemli etkileyici hatta belirleyeceği reklam araçlarından biridir.  İnsört baskı dijital teknolojinin ürettiği etkileyici bir yöntemdir.  Gerek ürünlerin tanıtılması gerek markanın önüne çıkarılmasını sağlayacak biçimde tasarlanmalıdır.   İnsört baskı özellikle perakende sektöründe çok önemlidir. 

A4 İnsört Fiyatlarında

Firmalara göre değişiklik gösteren kampanya dönemleri öncesinde insört baskı son derece önem taşır. Kampanyaların duyurulması müşterilerin indirimli ürünlerden haberdar edilmesi konusunda çok etkileyici araçtır.  A4 insört fiyatlarında insert sayısının artması maliyeti düşüren en önemli faktörlerden biridir.  İnsört tasarımlarında firmaların en fazla tercih ettiği ölçüler ve en düşük maliyetli fiyatlar A4 insört fiyatlarında olur.  Çünkü firmaların genellikle tercih ettiği insört baskısı A4 baskısıdır. 

İnsert Baskı Maliyeti

İnsert baskı maliyet matbaada basılacak insört sayısına göre düşük maliyetlere çekilir. Karşılıklı anlaşma ile sağlanan ve basılacak insört sayısına göre belli indirimler ve kampanyalar düzenlenir. İnsört baskı maliyet basılacak insört sayısına göre,  fiyatlarda değişiklik gösterir.  Çok sayıda basılan insert baskıları az sayıda basılan insertlere göre çok daha düşük maliyete sahiptir.  Ayrıca insört baskısı matbaaları bu konuda kendi müşterilerine indirim ve belli dönemlerde uyguladıkları kampanyalarla müşterilerine avantaj sağlar.

Market İnsört Basımı

Market insert basımı en fazla tercih edilen insört basımıdır.  Genellikle perakende satış yapan market zincirleri,  insört basımı en fazla kullanan kurumlardır.  Market insört basımı bir firmanın sıklıkla başvurdu araçlardan biridir.  Dolayısıyla periyodik olarak tekrarlanan kampanyalar öncesinde müşteri sayısı ve potansiyeline bağlı olarak değişen sayıda market insert basımı yapılır.  Firmalara insört basımı gerçekleştiren matbaalar firma ile ilişkileri doğrultusunda kampanyalı,  düşük maliyetli insert basımı gerçekleştirir. 

Market İnsörtü Basımı

Günümüzde market insörtü basımı perakendeci kurumlarda çok fazla etkili olduğu bilinir.  Bu nedenle kampanya dönemlerinde market insörtü basımı oldukça fazladır. İnsört özellikle perakende satış yapan marketlerde çok etkilidir.  Gerek elemanlar tarafından dağıtılarak,  gerekse gelen müşteriye verilerek yakın süreçte başlayacak olan kampanya hakkında bilgi almaları sağlanır.  Böylelikle kurumun bir sonraki kampanyası hakkında müşterilerin bilgilenmesi sağlanır.  

Çift Yönlü Baskılı İnsört

Market zincirleri ve perakende satış yapan firmalar kampanyaları öncesinde genellikle çift yön baskılı insert baskılı insört kullanır. Çift yön baskılı insert genellikle A4 ölçülerinde basılır. Kalite açısından kuşe kâğıt baskısı canlı renkler ve görsel tasarımlardan oluşur. Farklı çeşitlerde basılan insert baskı müşteriyi her durumda etkilemeyi ve ürünleri öne çıkarmayı başaran düşük maliyetli reklam aracıdır. 

Market Tanıtım İnsörtü

Market tanıtım inserti marketin tanıtımını sağlarken aynı zamanda marketin hangi ürünleri sattığı konusunda ve hangi markalarla müşterilerine ulaştığı hakkında bilgi verir.  Özellikle yeni açılan market veya kurumsal marketlerin şubeleri market tanıtım inserti kullanılarak kısa sürede geniş müşteri kitlesine ulaşmayı sağlar. İnsört basımı geniş bir reklam aracı durumundadır. 

İnsört Basım Fiyatları

İnsert basım fiyatları kullanıldığı alanda ters orantılı araçlardan biridir. İnsört basım fiyatları ebatlarına içeriğine ve sayfa sayısına göre değişiklik gösterir.  Ancak en önemli avantajı basılacak insert sayısının çokluğu ile ödenecek fiyat arasındaki ters bağlantıdır. İnsert basım fiyatları basım sayısı arttıkça üretim maliyeti düştüğü için firmaya büyük bir avantaj sağlar.  Ayrıca insert basım matbaaları belli dönemlerdeki kampanyalarına sürekli çalıştıkları perakendecilere uyguladıkları kampanyalar ile kendi müşterilerinin de sürekliliğini sağlar. 

İnsert Fiyatları

İnsört fiyatları gerek satış yapan perakendeci kurumun reklamının yapılması açısından gerekse firmanın ürünleri ve marka ürünler hakkında geniş hedef kitleye ulaşmasını sağlayan en önemli araçlardan biridir.  Hem düşük maliyete sahip bir reklam aracıdır,  hem de insört fiyatları sayısı ve içeriğine göre farklılık gösterir. Matbaalar ile yapılan anlaşmalar ölçüsünde yararlanacakları kampanyaların sunulması ekonomik anlamda daha fazla avantaj sağlar. 

İnsert Baskı Kullanım Alanları

İnsert baskı kullanım alanları oldukça çeşitlidir.  Günümüzde en fazla satış yapan market zincirlerinin kullandığı reklam aracıdır.  İnsert baskı kullanım alanları çeşitliliğinden daha çok etkili olması önemlidir.  Hem düşük maliyette reklam aracı olması bakımından hem de müşteri potansiyelinin gelişmesi bakımından önemlidir.  Firmanın ürünleri hakkında kendini tanıtması ve satılan ürün markalarının tanıtılması düşünüldüğünde çok yönlü geniş yelpazeye sahip bir reklam aracıdır. 

İnsört Baskı Ölçüleri

İnsört baskı ölçüleri çeşitlidir.   En fazla kullanılan insört baskı ölçüleri A5 ve A4 tür.  A4 baskı ölçüsü 29,7 x 21 cm ebatlarındadır. A5 insert baskı ölçüleri ise 15 x 21 cm ölçülerindedir.

Uygun Fiyata İnsert Baskı

Perakende satış yapan kurumların sayısının fazlalığı market ve market zincirlerinin çeşitliliği uygun fiyata insert baskı sirkülasyonunu da arttırır.  Sıklıkla firmalar tarafından talep edilen insert baskı matbaaları kendi müşterilerinin sürekliliğini ve iş potansiyelinin arttırılmasını sağlamak için uygun fiyata insert baskı müşteri ilişkilerinde devamlılığı sağlar.  Bu da her iki kurum için karşılıklı avantaj demektir. 

Uygun fiyatlara insert baskı 

Genel olarak perakende sektöründe kullanılan insert baskılar yaygın olarak birçok ticari kurumda kullanılan en düşük maliyetli reklam araçlarıdır.  İnsert baskı ile müşteri kitlesini geliştirebilir,  var olan müşteri potansiyelini büyütebilir,  aynı zamanda firmanızın ürün markalarının reklamını yapabilirsiniz.  İnsert baskılarda kullanılan canlı renkler müşterilerin etkilenmesini sağlayacak biçimde görsellerle oluşturulur. Broşürlerde belirtilen uygun fiyat,  kampanya ürün kalitesinin sağlanması durumunda ise satışların artması,  buna bağlı olarak da müşteri potansiyelinin artması gerçekleşir.
 


 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp