Şu an Makbuz Form > Sözleşme Formu Baskı bölümünü inceliyorsunuz.

Sözleşme Formu Baskı

2022 Yılı Güncel Fiyatları Sözleşme Formu Baskı
Tek Renk 21 x 29,7 cm Sözleşme

Tek nüsha 80 gr 1.hamur
1 cilt 50 yaprak
Numaratörlü

Tek Renk 21 x 29,7 cm Sözleşme
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 5 330TL +KDV
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 10 390TL +KDV
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 20 570TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 1 Suret 5 380TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 1 Suret 10 450TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 1 Suret 20 670TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz sözleşme için 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Kaliteli Sözleşme Formu Basımı

Çeşitli ihtiyaçların giderilmesi söz konusu olduğunda, hukuksal sonuçlar elde etmek için anlaşmaya varmak gerekmektedir. Bu anlaşmalar genellikle sözleşmelere dayanır. Sözleşmeler iki tarafın anlaşmasına ve anlaşmaya uyulmadığı takdirde hukuki sonuçlar doğuran önemli verilerdir.
 
Sözleşmeler hakkında genel bir tanım yapmak gerekirse, iki ya da daha fazla tarafın birbirine uygun irade açıklaması olarak nitelendirilir ve bu işlem kağıda dökülür. Taraflar bu kağıdı imzaladığında anlaşmanın şartları tamamlanmış olur ve bu şartlara uymak gerekmektedir. Sözleşme kavramı ülkemizde Borçlar Kanununca düzenlenmiştir. Türkiye Borçlar Kanununa göre sözleşmeler, tarafların iradelerini karşılıklı ve uygun olarak açıklamaları ile sağlanır.
 
Sözleşme Yapılmasının Önemi
 
Eski zamanlardan bu yana insanlar birbirleri ile sürekli etkileşim halindedir. Bu sayede sözleşme kavramı oldukça köklü bir yapıya sahip olmuştur. Roma hukukundan beri var olan sözleşme kavramı, günümüzde teknolojik ve ekonomik büyümelerin etkisi ile değişmiştir.
 
Sözleşmeler, tarafların karşılıklı rıza ile birbirine uygun kuralları beyan etmesi olarak adlandırılabilir. Teorik olarak yazılı yapılma zorunluluğu yokmuş gibi görünse de pratikte söz konusu hukuk sistemi olduğunda mutlaka yazıya dökülmelidir. 

Taraflar, hukuki ilişki kurmak amacıyla, adalet düzeninin çizdiği sınırlar içerisinde birbirleri ile uyuşan karşılıklı iradeler doğrultusunda sözleşme yaparlar. Böylece taraflar ortak rıza olmadıkça sözleşmeden dönülemeyeceğini kabul ederler. Sözleşmeler, tarafların haklarını savunması ve meydana gelecek her türlü problemde hukuksal yollara başvurma zeminini hazırlar.
 
Sözleşme Formu Çeşitleri
Sözleşmeler hayatta geniş bir yere ve öneme sahiptir. Özellikle iş hayatında sıkça karşılaştığımız sözleşmeler standartların dışına çıkabilir. Kendi içerisinde pek çok çeşidi olan sözleşmeler koşullarına göre sonuçlar doğurur. Genellikle kullanılan sözleşme formları çeşitleri şunlardır;
Satış Sözleşmesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Trampa (Takas) Sözleşmesi
Bağışlama Sözleşmesi
Kira Sözleşmesi
Kullanım Ödüncü Sözleşmesi
Tüketim Ödüncü Sözleşmesi
Hizmet ve Evde Hizmet Sözleşmeleri
Eser Sözleşmesi (İstisna Sözleşmesi)
Yayım Sözleşmesi
Vekalet Sözleşmesi
Emanet Sözleşmesi (Vedia Sözleşmesi)
Kefalet Sözleşmesi
Kredi Sözleşmesi
Tek Satıcılık Sözleşmesi
Satım İçin Bırakma Sözleşmesi
Pazarlama İmtiyazı Sözleşmesi
Simsarlık Sözleşmesi
Komisyon Sözleşmesi
Adi Ortaklık Sözleşmesi
Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi
Ömür Boyu Gelir Sözleşmesi
Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi
Faktoring Sözleşmesi gibi pek çok sözleşme formu hazırlayıp, baskı işlemi yaptırabilirsiniz.
 
Bir sözleşme formu baskısı, kullanılacak sektöre ya da alana göre bilgilerle doldurulabilecek, standart bir formdur. Devamlı olarak aynı sözleşmenin kullanılması durumunda çoklu baskı yapılmalıdır. Bu sözleşme formlarına standart sözleşme formları denmektedir. Standart sözleşme formlarında genellikle standart terimler kullanılır.
 
Sözleşme Formu Kullanmanın Yararları
 
Sözleşme formları artık neredeyse hayatımızın bir parçasıdır. Pek çok farklı çeşitte nitelendirilen sözleşme formunun yararları;
Her seferinde yeni bir sözleşme hazırlamak durumunda kalmadan, zaman ve kaynaklardan tasarruf edilmesini sağlar,
İşletmeler ve fırsatlar için tek düzelik sağlanır,
İşlem kayıtlarını doğru bir şekilde belgeleme ve saklamayı kolaylaştırır,
 
Birden fazla işlem söz konusu olduğunda aynı sözleşme formunu kullanmanın dezavantajları vardır. Sözleşme şartlarında esneklik eksikliğini göz önünde bulundurarak, belirli bir müzakereden gelen tüm şartları kapsaması gerekmektedir. Ayrıca yeni müşteriler sözleşmedeki bazı kavramları ve terimleri anlamakta güçlük çekebilir. Bu yüzden sözleşmelerin şablonları çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca çalışacağınız kişiye, müşteriye ya da herhangi bir durumda konuya göre yeni form oluşturmanız dezavantajların oradan kalkmasını sağlar.
 

Sözleşme Formu Baskısı

Sözleşme formu baskısı kurumsal firmaların tercih ettiği bir materyaldir. Bu belge çeşidinde, ilgili sektörün ihtiyacına yönelik basım işlemi uygulanır. Sözleşmeler, genel olarak anlaşma ve iş görüşmeleri konularında ihtiyaç duyulan resmi belge unsuru taşımaktadır. Üzerinde firmaya ait bilgiler yer alırken ayrıca her iki tarafın da yapacağı anlaşma için resmi bir üründür.
 
Sözleşme form baskı, şablon ve form düzenine göre yapılmaktadır. Genel olarak basım kalitesi matbaaların imkanları ile ilgilidir. Teknolojik bakımdan matbaalar arasında farklılıklar görülebilir. Özel talepler söz konusu olduğunda ise iyi kalitede bir baskı almak için, teknolojik bakımdan gelişmiş bir matbaaya sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca sözleşme form basımı fiyatları da göz önünde bulundurulmalıdır.
 
Genel olarak sözleşmeler matbaaların ürün çeşitliliği ve basım kriterlerine bağlı olarak yapılsa da bazı matbaa, istisnalara karşılık verebilmelidir. Kısaca müşterinin özel taleplerini karşılayacak nitelikte bir sözleşme formu basma niteliği olması gerekir. Sözleşmeler genel yükümlülükleri karşıladığı müddetçe tasarımının nasıl olduğu önemli değildir. Yani sözleşme form tasarımları için bir standart yoktur.
 
Sözleşme form basımı için antetli kağıt kullanılmalı ve Amerikan ciltleme uygulanmalıdır. Sözleşme formunun boyutları genel olarak A4 kağıdı olsa da çeşitli örneklerde boyutları da vardır. Kısaca basım işlemi yaptırmak isteyen firmanın talepleri doğrultusunda hareket edilmelidir.
 
Sözleşme form tasarımları çoğunlukla sade ve tek renkle sınırlıdır. Bu durum müşterinin isteğine göre değişebilir. Özellikle logo ya da metnin geçmediği bölgelerde renklendirme kullanılabilir. Tasarımlar genel olarak müşterinin istekleri doğrultusunda yapılmaktadır ve buna göre sözleşme formu baskısı fiyatları değişebilir.
 
Diğer yandan çok sayıda iş anlaşması sözleşmesi yapıldığı gibi durumlarda, iş takibi için numaratörlü sözleşme formu basım işlemi yapılır. Böylece evrakların takibinde herhangi bir problemle karşılaşma durumu da ortadan kaldırılmış olur.
 
Genellikle sözleşme formlarının basımında dikkate alınan husus, sözleşme formu fiyat seçenekleridir. Fiyatlar söz konusu olan ürünün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Matbaanın basım tekniği, ürünün çeşitliliği ve sözleşme formunun kalitesine göre uygun sözleşme formu fiyat seçenekleri belirlenir. Sipariş vermeden önce mutlaka iletişime geçerek adet, tasarım ve kargo teslimi gibi konulardan bilgi alınabilir.
 
Sözleşme Formu Hazırlamak için Avukat
 
Sözleşme formu şablonlarını hazırlamak için yardıma ihtiyacınız varsa bir iş avukatına danışabilirsiniz. Avukatlar haklarınızın neler olduğu ve nasıl bir sözleşme hazırlamanız gerektiği ile ilgili size rehberlik ederler. Böylece olması gereken standartlarda bir sözleşme şablonu oluşturabilirsiniz. Ayrıca sözleşme şartlarına uyulmadığı takdirde, dava açmanız gerekirse avukat soruşturma esnasında rehberlik ettiği için sözleşmenin şartlarından haberdar olmuş olur.
 
Diğer yandan sözleşmelerin önemli belgeler olduğunu unutmamak gerekmektedir. Sizin ve karşı tarafın anlaşmalı haklarının yer aldığı maddelerde herhangi bir eksiklik söz konusu olmamalıdır. Standart bir maddenin unutulması dahi, ileride açılabilecek bir davayı kaybetmenize, haklıyken haksız duruma düşmenize bile neden olabilir. Bu yüzden özellikle önemli konularda sözleşme form basımı öncesi şablonu oluştururken mutlaka bir avukata danışmanız gerekmektedir.
 
Sözleşme Formu Tasarımı
 
Pek çok firma ve acentede yazılı sözleşmeler tercih etse de kapsamlı ve sektöre uygun bir şablon oluşturmak zorlayıcıdır. Genellikle online sözleşme araçlarından yararlanarak sözleşme örnekleri alınabilir. Fakat bu platformlar belirli özelliklere yer verdiği için ihtiyaçları tam olarak karşılamaz. Sözleşme formu tasarımlarına çözüm üretmek üzere, geniş kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilir ve sözleşme form baskı işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 
Sözleşme şablonlarında ilk olarak sözleşmenin koşulları, tarafların kendine ait sorumlulukları, tazminatlar, haklar ve gizlilik hükümleri gibi temel bölümler yer almalıdır. Bu şablonların hazır bir şekilde bulunması daha hızlı ve pratik bir şekilde basım kısmına geçişinizi sağlar. Sözleşme form basımı fiyatları ise bastırmak istediğiniz formun özelliklerine, tasarımın ya da sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Sözleşme Basım Süreci
 
Sözleşme formu basım işlemlerinde pozlama ve sonrasında yapılan tasarıma göre kalıp alınır. Kalıp ölçüleri genellikle A4 kağıt formatındadır. A4 sözleşme formu basımı, ölçülerine göre yüksek seviye de verim alınmasını sağlamaktır. Baskı tamamlandıktan sonra makine bandına uygun formalar halinde getirilmesi sağlanır. Daha sonra giyotin makinesinde işlemin devamı getirilir. Genellikle A4 sözleşme formu basımı fiyatları standarttır.
 
Giyotin makinesinde yapılan kesimin ardından eğer herhangi bir pürüz söz konusu ise tıraşlama uygulanır. Böylece törpüleme ile ilgili problemler ortadan kaldırılır. Ciltleme öncesinde ise perforaf işlemi yapılır. Bu işlem formun belli aralıklar ile koparılmasını kolaylaştırır. Diğer yapraklara zarar vermeden istenen bölüm kolaylıkla sözleşmeden ayrılabilir. Sözleşme formu baskısı fiyatları ise formda istenen özelliklere göre değişiklik göstermektedir.
 
Sözleşme Baskısı İçin Ciltleme Yöntemleri
 
Amerikan ciltleme yöntemi oldukça popüler ve en çok tercih edilen yöntemdir. Pek çok baskı türünde olduğu gibi sözleşme formlarında da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Tabi ki farklı ciltleme yöntemleri de bulunmaktadır. Fakat Amerikan ciltleme yöntemi ekonomik ve baskı aşamasından sonrasında verimli sonuç vermesi açısından tercih edilmektedir.
 
Sözleşme formu yatay şekilde hazırlanmışsa, baskıda sol bölmeden yani sırt olarak tanımlanan alandan yapıştırma işlemi yapılır. Eğer dikey tercih edilmiş ise üstten yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Ayrıca müşterinin tercihine göre katalog ve dergilerde kullanılan tel dikiş yöntemi kullanılabilir. Tel dikiş yöntemi oldukça ekonomiktir. Özellikle sözleşme formu fiyatları söz konusu olduğunda, düşük maliyetli ve pratik bir ciltleme tekniğidir.
 
Sözleşme Baskısı İçin Kalite Çıtası
 
Günümüzde kaliteli baskı yapan bir firma bulduk oldukça zordur. Söz konusu farklı tasarımlar olduğunda sözleşme formlarının resmi bir evrak olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden kalite çıtasının standartlarda olması gerekmektedir. Sözleşme formlarında standart kağıt gramajları tercih edilmelidir ve A4 sözleşme formu basımı en ideal olandır. Bu formlarda 80 gram kağıt gramajı ve özellikle birinci hamur kalitesinin uygulanması son derece önemlidir.
 
Firmaların prestijinin bir yansıması olan bu belgeler sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer yandan bu belgelerin uzun yıllar saklanması gerekmektedir. Kaliteli bir baskı, hem henüz doldurulmamış formların hem de doldurulup saklanması gereken formların uzun yıllar boyunca bozulmadan kalabilmesini sağlar. Bu nedenle sözleşme basımı için maliyeti ve standartları düşürmemek gerekmektedir.
 

Sözleşme Formu Baskı Fiyatları


 
Özel sözleşme formu fiyatları, ilk olarak nüsha olarak dosya içerisinde yer alan evrakların özeliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kaç adet baskı yapılacağı, tasarımı, kağıt gramajı ve boyutları gibi ayrıntılarda sözleşme formu baskısının fiyat unsurlarını belirlemektedir. Genel olarak A4 ebatlarında yapılan baskıların fiyat seçenekleri standarttır. Diğer yandan müşterinin taleplerine göre A4 sözleşme formu basımı fiyatları değişebilir.
 
Genel olarak sözleşme formları sade, tek renk beyaz ve logoda renklendirme şeklinde yapılmaktadır. A4 kağıdı standart olarak kullanılsa da A5 kağıt ölçüleri de tercih edilmektedir. Sözleşme formunu dilediğiniz şekilde, firma bilgilerini girerek online tasarım aracı ile tasarlanabilir. Genellikle sözleşme basımı bitim süresi 3 ile 4 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Genel fiyat seçeneklerine tasarım ürünler dahil değildir.

 

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp