Şu an Makbuz Form > Sipariş Formu Basımı bölümünü inceliyorsunuz.

Sipariş Formu Basımı

2022 Yılı Güncel Fiyatları Sipariş Formu Basımı
Tek Renk 14x20 cm Sipariş Formu

Tek nüsha 80 gr 1.hamur
1 cilt 50 yaprak
Numaratörlü
Tek renk baskılı

Tek Renk 14x20 cm Sipariş Formu
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 5 310TL +KDV
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 10 350TL +KDV
Tek Renk 1 Asıl 1 Suret 20 480TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 1 Suret 5 360TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 1 Suret 10 390TL +KDV
İki Renk 1 Asıl 2 Suret 20 560TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz sipariş formu için 4-5 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Sipariş Form Baskısı

Bilginin çok ön plana çıktığı, bilgi depolamasının ve akışının büyük bir hız kazandığı bir çağda yaşıyoruz. Bu noktada teknolojik ilerlemeler özellikle bilgi teknolojileri alanında kendini yakından hissettiriyor. İnternetin çok fazla geliştiği günümüzde matbaacılıkta son teknoloji ürünü baskı makinelerinin üretimi ve baskı alanında yaygın bir şekilde kullanımı hem bu alanda çalışan kişilerin hem de bu makinelerin baskıları sonucu ortaya çıkan ürünlere ihtiyaç duyan kişilerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Teknolojinin yarattığı imkanlar dahilinde sipariş formları konforlu bir çalışma ortamı sunuyor.   
       
Sipariş Formlarında Profesyonel Kalite

Ticari hayatta en fazla kullanılan form türleri arasında sipariş formları göze çarpıyor. Bu sipariş formlarında baskı kalitesi, formun içeriği ve kağıdının kaliteli olması en önemli unsurlar olarak belirtiliyor. Uzun ömürlü ve doğru bir şekilde kullanım için sipariş formlarının bu işi profesyonel olarak yapan, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uzun yılların verdiği tecrübeyi işlerine en iyi şekilde aktaran firmalara başvurulması sektörde tavsiye ediliyor. Profesyonel baskıda a5 sipariş formu baskı fiyatları dahil olmak üzere makul ücretler alıcıları memnun etmektedir.   
 

Sipariş Formu Nedir? 

Sipariş formu alışverişin yoğun olduğu sektörlerde özellikle mağazacılık alanında sıklıkla karşılaşılan ve duyulan bir form türü. Kullanımı yaygın olan sipariş formu kavram olarak da ne anlama geldiği merak edilen bir form. Hakkında bilgi sahibi olunmak istenen bu formlar adından da anlaşılacağı üzere sipariş vermek isteyenlerin kullandıkları matbu bir evrak niteliğini taşıyor. Alıcıların bir toptancı, perakendeci ya da üretici kişiden mal almak istedikleri zaman kullandıkları bir belge olarak sipariş formu baskı ifade ediliyor.  

Sipariş Formunu En Çok Kimler Kullanmaktadır?

Piyasada genel olarak çok yüksek miktarlarda ürün satın alımı yapan firmalar ve işletmelerin sipariş formu baskı kullandıkları ve bu formun kullanımını tercih ettikleri biliniyor. Bununla birlikte sipariş formu herkes tarafından gelişigüzel doldurulan bir belge değildir. Görevli ve yetkili kişiler tarafından usulüne uygun olarak ve doğru bilgiler girilerek doldurulan ve düzenlenen bir form niteliğine haizdir. Mağazada görevli olarak çalışan kişilerin müşteriler için satıcıdan sipariş vermesi gerekmedikçe bir mağazadaki sipariş formunun müşteriler tarafından doldurulması genellikle gerekli olmamaktadır.           

Sipariş Formu Hangi Durumlarda Doldurulur?   

Mağazası olan ve bu sektörde müşterilerine hizmet veren şahıs ya da gerçek tüzel kişi şirketleri çalıştıkları satıcılardan sipariş vermek veya verdikleri siparişlere ek olarak yeni siparişler vererek daha fazla ürün talep ettiklerinde bunu yalnız sözlü olarak değil yazılı olarak da iletmek isterler. Genel ticari teamülde bu yöndedir. Söz uçar yazı kalır hesabı, siparişin yazılı bir belgede yer alması hem kalıcılık, hem anlaşılabilir olmak hem de ileride alıcı ve satıcı arasında ortaya çıkacak herhangi bir ticari yönlü uyuşmazlıkta ispat bakımından yazılı bir delil oluşturması ile önem kazanmaktadır. 

Mağaza sahibi olanlar iş yaptıkları satıcı kişilerden ürün talebinde bulunmak yanında hizmet satmak amacı ile de sipariş formu baskısı kullanılabilmektedir. Uygulamada özellikle matbaa firmaları müşterilerine yaptıkları baskılara ilişkin olarak boyut ile kağıt türleri bilgilerini ihtiva eden sipariş formu doldurtmayı tercih etmektedirler. Bu örneklemeler çoğaltılabilmektedir. Düğün, nişan gibi özel günlerin fotoğraflarını çeken kişiler, bu özel günlerin yapılacağı gün, saat, yer gibi çeşitli bilgileri bir arada görmek için müşterilerinden sipariş formlarını doldurmalarını talep edebilmektedir.

Sipariş Formlarının Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir? 

Bilgi toplamak için tercih edilen sipariş formu baskısı müşterilerin ihtiyaçlarını her iki taraf içinde karışıklığa yol açmayacak şekilde düzgün bir tarzda düzenlemeye ve ihtiyaç duyulan ürün özelliklerini en iyi şekilde özetlemeye yardımcı olmaktadır. Bu belge sayesinde satın alınacak sipariş, alıcı ve satıcı arasındaki ticari işlemleri kolaylıkla kayıt altına alınabilmektedir. Önceden hazırlanan sipariş formu basımı ile elde edilen sipariş formları yazılı olabileceği gibi elektronik tarzda da bilgisayarlarda yer alabilmektedir. En fazla kullanılan sipariş formları a5 sipariş formu baskı ürünü olanlar.  

Sipariş Formlarının İspat Gücü 

Bu formların kullanımı ile alıcı satın almak istediği mal ve hizmetlerin siparişini vermekte ve satıcı siparişi kabul ettikten sonra iki taraf arasında kanuni bakımdan bağlayıcı ve geçerlilik taşıyan bir anlaşma oluşmuş olur. İki taraf arasındaki her türlü ihtilafta sipariş formu basımı ürünü olan bu formlar ispat aracı olarak delil mahiyetinde ön plana çıkmaktadır.   

Söz uçar yazı kalır hesabı, siparişin yazılı bir belgede yer alması hem kalıcılık, hem anlaşılabilir olmak hem de ileride alıcı ve satıcı arasında ortaya çıkacak herhangi bir ticari yönlü uyuşmazlıkta ispat bakımından yazılı bir delil oluşturması ile önem kazanmaktadır. Mağaza sahibi olan kişilerin, satıcılarından ürün taleplerinde kesinlikle kaynağı kaliteli sipariş form basım işlemi olan sipariş formlarını doldurmaları gerekmektedir. Yalnız bir talep formu ve stoklama belgesi yerine daha geniş kapsamlı olan sipariş form basım belgelerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. 

Sipariş Formlarının Faturalardan Ayrılan Yönleri Nelerdir?  

Sipariş formları ile faturalar aynı türden belgeler değildirler. İki yazılı belge arasında önemli farklar mevcuttur. Sipariş formu ya da başka bir deyiş ile satış sipariş formu müşteri tarafından doldurulur ve genellikle bu form önceden teslim edilmektedir. Henüz herhangi bir ödeme yapılmadan teslim edilen bir form niteliği taşımaktadır. Fatura ise ödeme yapıldıktan sonra satıcı tarafından alıcıya gönderilen bir belgedir. Fatura, ödemenin yapıldığını ispatlamak gerektiğinde ya da iade etme durumunda sunulması gereken bir belge niteliğine sahiptir. Bu bağlamda sipariş formunda neler olur sorusunun cevabı da merak edilmektedir.  

Sipariş Formu Neleri İhtiva Eder? 

Sipariş formları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler  sipariş formunda neler olur sorusunun yanıtını araştırıyorlar. Standart tek baskılı ya da iki renk sipariş formu baskı özelliğindeki bir sipariş formunun içeriği şöyledir: 

- Alıcı: Malları ödeyen tarafın adı, soyadı, adresi ve iletişim bilgileri
- Satıcı: Malların ödenmesini kabul eden tarafın adı, soyadı ve iletişim bilgileri
- Satın alma Sipariş Numarası: Kolay bir şekilde işlem takibi amacı ile   
satın alma siparişinde belirlenen benzeri olmayan tanımlayıcı bir numara
- Sipariş Bilgisi-Ürün Açıklaması: Mal miktarı, birim fiyatı, toplam mal bedeli ve detaylar
- Teslimat Adresi: Malların gönderileceği yer
- Teslim Tarihi: Malların son teslim edileceği tarih
- Fatura Adresi: Satıcının ödeme için fatura adresini belirtmesi gerekir çünkü alıcı böylelikle ödeme yapabilir.  
- İmzalar: Her satın alma siparişinde en az iki imza mevcut olmalıdır. Bu imzaların sahibi: İşletme adına satın alma işlemini yapan kişi ya da kişiler için bir (veya daha fazla) ve satıcı adına siparişi kabul eden kişi ya da kişiler için bir (veya daha fazla) şeklinde.         
- Sipariş Tarihi: Ticari işlemin gerçekleştiği tarih
- Satıcı ayrıca sipariş formu içeriğinde tedarikçi olarak da ifade edilebilmektedir. 

Sipariş Formu İçeriğinde Yer Alan Diğer Unsurlar 

Sipariş formlarının içeriklerinin tam ve düzgün bir şekilde hazırlanması kadar sipariş formu tasarımı da dikkate alınması gereken hususlar arasındadır. Sipariş formu içeriğinde ayrıca para birimi, ödeme yöntemi, teslim yöntemi, nakliye maliyetleri, sigorta, şartlar ve koşullar, geçerli yasa, sipariş formu fiyatları gibi unsurlara da yer verilmektedir.  

A5 Sipariş Formu Nedir? 

Sipariş formları farklı sipariş formu tasarımı özellikleri ile işverenlerin dikkatini çekmektedir. Bununla birlikte bazı sipariş formları ebatları ile en fazla tercih edilen sipariş formları arasında öne çıkıyor. Bunların başında ise a5 sipariş formu geliyor. A5 ebat formlar; 14x20 cm olarak üretiliyor. Farklı
sipariş form baskı ölçüleri örneğin 297x210 mm (A4) sipariş formları da basılmaktadır.  

A5 Sipariş Formu Baskısı Renk Seçenekleri 

Bu sipariş formlarının üretimlerinde yalnızca tek renk değil a5 sipariş formu baskı alanındaki yenilikler paralelinde kullanılan modern baskı makineleri sayesinde iki renkli basım rahatlıkla yapılabiliyor. Çift renkli basım başka bir ifade ile iki renk sipariş formu baskı sektörel ihtiyaçları ve talepleri karşılaması bakımından da seçilen bir baskı türü. İki renkli a5 sipariş formu basılabilmesi, bu tür formlara olan talebi artıran bir faktör. Bununla birlikte tek renk baskılı türleri de en az iki renk baskılı olanlar kadar tercih edilmektedir. Tek renk baskı da gözle görülür bir azalma görülmemektedir. 

A5 Sipariş Formu Baskı Fiyatları 

Sipariş formu kullanımında sipariş form baskı ölçüleri kadar baskı fiyatları da merak ediliyor. Bu baskı ölçüleri içinde a5 sipariş formları piyasada talep gören ve ihtiyaç duyulan bir sipariş form türü olduğu için makul bir fiyata sahip olması alıcıların beklentileri arasında yer alıyor. Piyasadaki koşullar dahilinde satışa arz edilen bu formlara dair a5 sipariş formu baskı fiyatları fahiş olmayıp ekonomik fiyatlandırma seçenekleri ile bu alanda yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetler veren çeşitli firmalar tarafından satışa sunulmaktadır.    

Baskı fiyatlarına etki eden kriterler incelendiğinde baskı kalitesi, ebatlar ve sipariş edilen adetlerin yanı sıra tek renk sipariş formu baskı ile iki renkli baskı arasında herhangi bir fiyat farkı olup olmadığı sorusu sorulmaktadır. İkisi arasında çok büyük bir fiyat farkı olmamakla birlikte cüz'i miktarda bir fiyat farkı mevcuttur. A5 sipariş formları otokopili kağıda genel olarak bir cilt 50 yaprak şeklinde numaratörlü olarak tek renk sipariş formu baskı ya da 2 renk baskılı olarak basımı yapılan belgelerdir. 

Sipariş Formu Siparişine Dair Bilinmesi Gerekenler 

Sipariş formunun baskı süresi hizmet alınacak firmadan öğrenilmelidir. Sipariş formlarında firmalar müşterilerinin çoğu zaman tasarım desteğine ihtiyaç duymaktadır. Ürün sepete eklenirken tasarımda desteğine evet şeklinde bir seçenek sunabilmektedirler. Buradaki amaç tasarımı yapılacak sipariş formunda kullanılacak logo ve görseller hakkında müşterilerden bilgi almaktır. Kullanımı düşünülen metinlerde bu çerçevede ilgili firmaya bildirilmelidir. Teslimat ve kargo işlemlerine ilişkin de detaylı bilgi alınmalıdır. Kargo teslimatının hangi bölgeleri kapsadığı ve kargo ücretinin ne olacağı önceden net şekilde bilinmelidir.        

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp