El İlanı Ölçüleri Nelerdir?Günümüzde birbirinden farklı firmalar reklam ve tanıtıma ihtiyaç duyarlar. Özellikle reklam sektörünün vazgeçilmezlerinden bir tanesi de el ilanlarıdır. El ilanı ve broşürler sayesinde firmaların reklam ve tanıtımı da doğrudan yapılabilir. El ilanlarının tasarımı ve boyutları da çok önemlidir. Günümüzde yapılan el ilanı tasarımları ile firmaların farklılıkları da ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra pek çok kişi el ilanı ölçüleri nelerdir? Diye sorabilir. El ilanı firmaların reklam ve tanıtımı için önemli unsurlardan bir tanesidir. Firmalar el ilanları ile tanıtımlarını rahat bir şekilde yapabilirler. Bunun için el ilanı tasarımları da çok önem taşımaktadır.

El İlanı Boyutları ve Ölçüleri İle İlgili Merak Edilenler

Firmaların reklam ve tanıtımı için el ilanı çok önemlidir. El ilanı da reklam sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alır. El ilanları genellikle ebatlarına göre ve kullanılan kağıtlara göre de çeşitlendirilir. El ilanları genel olarak küçük boyutlu kağıtlara göre çeşitlendirilmektedir. El ilanlarının tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Özelikle de el ilanı ebatları belirtilen şekillerde olmalıdır. Türkiye genelinde en çok kullanılan el ilanları arasında  A6 el ilanı ve A5 el ilanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra A6 el ilanı (10 x15 cm) ve A5 el ilanı (14 x21 cm) ölçülerine sahiptir. Bunun yanı sıra el ilanlarında 10,5 x 21 cm boyutlarında da çok sayıda tasarımlar yapılıyor. Genellikle firmaların istek ve ihtiyaçlarına uygun tasarımlar yapılıyor.

broşür el ilanı ölçüleri

En uygun A5 Broşür (14x20 cm) ürünü

El İlanı Ölçüleri Nelerdir?

Günümüzde kullanılan el ilanlarının ölçüleri çok önem taşır. Firmaların istek ve ihtiyaçlarına göre el ilanları tasarımı yapılabilir. Bunun yanı sıra el ilanlarının ölçüleri genellikle 10,5 x 21 cm olarak bilinmektedir.  En çok kullanılan el ilanı boyutları genellikle A6 el ilanı (10 x15 cm) ve A5 el ilanı (14 x21 cm)  olarak ön plana çıkar. Firmalar tasarımcıdan istedikleri şekilde el ilanı ölçüleri talep edebilirler. El ilanlarının ölçüleri genellikle sektörlere göre değişiklik gösterebilir. Sektörlerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak el ilanı ölçülerine de dikkat edilmelidir. Sektöre uygun çalışma yapıldığı takdirde el ilanı ölçüleri de doğru bir şekilde yapılır.

El İlanları İle İlgili Merak Edilenler

El ilanlarının en önemli özelliği yerel işletmelere katkı sağlamasıdır. Yerel işletme sahibi kişiler hazırlattıkları el ilanları ile reklamlarını da kısa bir sürede yapabilirler. Bunun yanı sıra el ilanlarının dağıtımı sonucunda kısa süreli ve anlık sonuçlar alınabilir. Bu nedenle reklam türü işletmeler için son derece önemlidir. Yerel işletmeler kendi tanıtımlarını yapmak için birbirinden güzel el ilanlarını da kullanabilirler. El ilanları sayesinde ürün ve hizmetler de daha rahat tanıtılır. Bu da hizmet kalitesi açısından çok faydalı olması ile bilinir. Dünden bugüne en çok talep gören reklam aracı el ilanlarıdır. Günümüzde en çok tercih edilen el ilanı ölçüleri genellikle A6 ve A5 olarak bilinmektedir.

El İlanı Kağıtları Nasıl Olmalıdır?

Reklam ve tanıtım amacıyla el ilanları hazırlanır. Bu noktada el ilanı bastırırken kullanılan kağıtlar da çok önem taşımaktadır. El ilanının ölçüsü standart değildir. Kullanım amacı ve kullanım alanına göre talep edilen boyutlara göre el ilanı basılabilir. El ilanı baskı özellikleri ise dikkate alınmalıdır. El ilanlarında parlak bir görünüm ve uzun ömürlü kullanılması için parlak selefon çeşitleri seçilebilir. İhtiyaca en uygun ürünün bulunması için geniş bir kağıt yelpazesi bulunmaktadır. Müşterinin de isteği doğrultusunda CMYK baskı özelliklerine sahip sınırsız renk ve kağıtlar kullanılabilir. El ilanları için en fazla kuşe kağıtlar kullanılır.  Kuşe kağıt en kaliteli el ilanları için kullanılır.

Broşür ve Afiş Boyutları

Günümüzde en fazla kullanılan el ilanı ve broşür boyutları pek çok tasarımcı tarafından temel alınmaktadır. Afiş boyutları genellikle çok büyük olur. Broşür ve el ilanlarının boyutları ise birbirine yakın olacaktır. Bunun yanı sıra broşür el ilanı boyutları genel olarak (21 x 29 cm)  yani A4 büyüklüğünde olabilir. Broşür baskıları alınırken seçilen boyut ve kağıt seçimi çok önem taşımaktadır. Tüm boyutları ile el ilanlarının tasarımı da dikkat çekici olmalıdır. Bu sayede firmaların istek ve ihtiyaçlarına göre el ilanları da tasarlanmalıdır.Bu Blog Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

Antetli Kağıt Ne İçin Kullanılır?

  Antet kelimesi Fransızcadan dilimize geçmiştir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı ise ba...

3 Boyutlu Yazıcılar

Üç boyutlu yazıcılar günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılması tercih edilen ale...

Pandemi Koşullarında Paket Servis Yapan Restoranlara Reklam Önerileri

Günümüzde tüm dünyada yaşanan covid-19 nedeniyle yeni normaller ortaya çıkıyor. &U...

Promosyon Matbaa Ürünlerinin Faydaları

Promosyon ürünleri firmaların tanıtımlarını ve müşterilerin memnuniyetini arttırmak amacıyla etkili bi...

Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp