Kraft Kağıt ve ÖzellikleriKraft kâğıt sağlam dokusu sebebiyle pek çok sektörde kullanılan kâğıt modelleri arasında yer alır. Matbaa sektörü de bu kaliteli kâğıdı kullanan iş kolu arasında karşınıza gelir. Gözü yormayan ve yazıları uzun süre muhafaza eden özellikleri ile Kraft kâğıt modelleri baskı için önde gelen tercihler arasında yer almıştır. Sadece baskı için değil hediye paketi ve ambalaj için de bu kâğıt modeli önemli tercihler arasında kendine yer bulmuştur. Saf selüloz malzemeden üretilmiş olan kâğıt seçeneği, özellikle geri dönüşüm konusunda da olumlu performansı ile dikkat çekmiştir.

Doğal selüloz elyafı doğa için bir tehdit oluşturmaz. Aynı zamanda yarı mamul ve hammadde olarak kullanıldığı tüm sektörlerde güvenilirliği temsil eder. Almanca Kraft kelimesinden adını alan bu kâğıt modelinin anlamı ise güçlü ve dayanıklıdır. Hafif pürüzlü olan yüzey ise genelde kullanıcılarda olumlu bir izlenim bırakır.

Baskı ve matbaa sektöründe hammadde tercihi büyük önem arz eder. Ürün kalitesi için kâğıt kalitesi önde gelen şartlar arasında bulunur. Zamanla kâğıt konusunda farklı ürünler gelişmiş ve buna bağlı olarak baskı kalitesi olumlu şekilde yükseltmiştir. Broşür.Com olarak Kraft kâğıt kullanarak size kalitesi yüksek baskı hizmeti veriyoruz. Pek çok sektörde kullanılan kâğıdın tercih edilme sebepleri görüntü ve fiziksel özelliklerle kendini gösterir. Kraft kâğıt kullanım alanları şu şekildedir:

 • Estetik paketleme
 • Çok yönlü ambalaj
 • Nakliye ve taşıma
 • Davetiye modelleri
 • Kartvizit modelleri

Görüntüsü çok hoş olan bu kâğıt modeli her zaman rengi ve yapısı ile etkileyici bir model olarak kendini göstermiştir. Malzeme kalitesine önem veren baskı sektörü Kraft kâğıt ile daha efektif ve kullanışlı sonuçlara ulaşmıştır. Farklı model tasarımları ile gerçekleşen baskılarda bu güzel kâğıdı güvenilir bir alternatif olarak önerebiliriz.

Kraft Kâğıdın Tercih Neden Tercih Edilir?

Kraft kâğıt modelleri ile yapılan ürünlerin son yıllarda göze çok hoş gelen sonuçları öne çıkmıştır. Asil ve özgün bir duruş sergileyen kâğıt modeli işlemden geçtikten sonra çok uzun süreler kullanıma olanak sağlayan bir ürün olarak karşımıza gelir. Baskı çeşitliliğini artırma noktasında ürünün kalitesinden ve avantajlarından faydalanmak gerekir. Kraft kâğıdın tercih edilme sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hammadde selüloz kalitesi yüksektir
 • Doğada çabuk çözünür ve çevreye zarar vermez
 • Şık görünüşü sebebiyle tasarım çeşitliliğine destek sağlar
 • Uygun ve ekonomik bir malzemedir
 • Hoş kokulu ve etkileyici bir üründür
 • Mukavemeti oldukça yüksektir
 • Zamana ve yıpranmaya karşı uzun süre dayanır
 • Pek çok çeşit üründe kullanılma özelliği vardır

Kâğıt üretiminde kullanılan malzemeler kâğıt kalitesinin ortaya çıkışında etkili olur. Farklı aşama ve işlemlerden geçen bu ürünler hammadde ve yarı mamul olarak pek çok değişik sektörde kullanılır. Bazen küçük obje ve heykelcik yapımında Kraft kâğıt modelleri kullanılır. Ürünün dayanıklı olması bunda önemli bir etkendir. Kâğıttan yapılan sağlam çantaların sırrı da bu kâğıt modelidir. Direnç gösteren yapısı sebebiyle kulplu ve sağlam bir çanta işlevselliğine sahip olur. Hediyelik eşyalarda parlak ve gösterişli ambalajlarda, bu ürün göz alıcı bir güzelliği sergiler. Bir çiçek demeti ya da özel günde şık bir paket, bu güzel kâğıt çeşidi ile insanların karşısına çıkar.

  

Kraft Kâğıdı İle Üretilen Davetiye Modelleri

Davetiye modelleri ve Kraft kâğıdın yolu pek çok tasarımda kesişir. Gelin ve damat adayları bu güzel kâğıdın görüntüsünden etkilenir. Üzerine yapılan baskı sebebiyle kâğıdın görüntüsü daha net biçimde ortaya çıkar. Tasarım çalışmaları konusunda Ar-Ge temelli çalışmalarda her bir malzemenin yeri vardır. Söz konusu iyi bir davetiye baskısı olduğunda etkileyici ve fantastik görüntülü modeller her zaman tasarımda kendine yer bulur. Eşsiz davetiye ürünlerine bakan ve değerlendiren müşteriler için ürün zenginliği konusunda önemli avantajlar söz konusudur.

Kâğıt geri dönüşümü ormanları ve doğayı koruyan bir denge yaratır. Özel tören hazırlığı yaparken dünyayı korumayı da ihmal etmemek gerekir. Geri dönüşümü oldukça kolay olan üründe, selüloz kalitesi belirgin şekilde ortaya çıkar. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın Kraft kâğıdı en doğru tercihlerden biri olmaya adaydır. Kendine has özelliği olan bu ürün, matbaa sektörünün önde gelen malzemeleri içinde bulunur.

Kraft Kâğıt İle Üretilen Kartvizit Modelleri

Kraft kâğıt ve kartvizit modelleri çoğu zaman bir noktada yan yana gelmiştir. Kullanışlı ve uzun ömürlü malzemenin bu konuda kullanılmaması zaten kayıp olurdu. Güzel bir estetiği yakalamada ve zarif tasarımlar yaratmada Kraft kâğıt ile önemli çözümler bulunmuştur. Firma veya birey ihtiyaçlarına cevap verirken kartvizit üretimine gereken hassasiyeti göstermek gerekir. Seçme şansını çoğaltan ürünler içinde Kraft kâğıt çeşitleri önemli bir yere sahiptir. Geniş bir katalog içinden bu ürünlere ulaşmak, seçme ve tercih konusunda insanların elini daha çok alternatifli hale getirir.

Pek çok kişi kâğıt tercihinde mat ürünlere yönelir. Daha ağır ve modern bir görüntü için bu tercihin olumlu sonuçlarından söz edebiliriz. Baskı tekniğini ilerletmiş ve geniş ürün kataloğu oluşturmuş olan firmamız, size özel ve bireysel ürünlerin tasarımı ile ihtiyaçlarınızı yerine getirmiştir. Çok çeşitli kâğıtlar kullanılarak kartvizit modelleri oluşturulur. Her bir kâğıdın kendine has güzelliği vardır. Kraft kâğıda baktığınıza bu özgün güzelliği hemen görmeniz mümkün olur.

 


 

Kraft Kâğıdın Yapısal Özellikleri

Günümüz çağdaş kâğıdın öncüsü Kraft kâğıttır. Malzemeler ve kullanılan hammaddeler doğa ile uyum içindedir. Kullanım çeşitliliği sağlayan bu model kâğıt durumu, atık olduğunda ise kolayca çözünen bir görüntü ortaya koyar. Beyazdan kahverengi arasında tonları bu kâğıt modeli üzerinde görmek mümkündür. Böylece farklı tarzlarda ürünler ve baskı sektörünün özenli çalışmalarını bu malzeme üzerinde görmek mümkün olur.

Kraft kâğıdı çeşitleri yapısal özellikleri ile hiçbir sorun yaratmayan ürün olarak bilinir. Belli bir süre su ve neme karşı da direnç gösterir. Dayanıklılıktan bahsederken bu özelliği de akılda tutmak gerekir. Baskı işleminden geçmiş olan ürünlerin uzun süre kullanılması hesaplanır. Aslında döngü içinde dayanıklılık herkes açısından fayda sağlar. Yapısı ve dokusu ile sınıfı geçmiş olan bu kaliteli ürün modern zamanların ve geleceğin kâğıt modeli olmaya devam edecektir. Üretim, tüketim ve doğa döngüsünde zararsız bir üründen bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

Kraft Kâğıt Fiyatları

Üretim ve kalite konusunda sürdürülebilirlik çok önemlidir. Maliyetler aşırı yukarı çıkmadan kaliteyi yakalamak gerekir. Üretici ve tüketici için kraft kâğıt fiyatları bu ürünü tercih eden herkese kolaylık sağlar. Ekonomik ve uzun ömürlü malzeme tercihi her branş ve sektörde doğru bir karardır. Ürünün yüksek kalitesi kadar ekonomik yönü de tüm müşteri kitlesi için büyük önem taşır. Kâğıt kalitesini ekonomik bir avantajla yan yana getirmek tüm müşterilerin isteklerini karşılamada önemli bir avantaj sağlar. Estetiği ve özelleşebilir yapısı ile Kraft kâğıt oldukça geniş alanlarda kullanılmıştır. Ham bir görüntü son dönemde popüler bir özellik olarak kabul edilmiştir. Ekonomik bir malzeme olmasıyla da baskı ve diğer sektörlerde güven veren ürünler içinde yer almıştır.

 Bu Blog Yazılarımız da İlginizi Çekebilir
Online Ödeme Yöntemleri ve Matbaa Sektörü

Dijitalin çok önem kazandığı bu dönemde e-ticaret sisteminde de gelişmeler yaşandı. Paydaşlar ara...

Etkili Bir Kartvizit Tasarımı ve Baskısı Nasıl Yapılmalıdır?

İş sektöründe mutlaka en az bir kişinin veya firmanın kartvizitini almışsınızdır. Kartvizit, sizin iç...

Karton Çanta Kullanımının Faydaları

Karton çantalar günümüzde farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Hem kişiler açı...

Onlarca Antetli Kâğıt Tasarımı Burada

Antetli kâğıt örnekleri çok dikkatli ve özenli çalışmalarla karşınıza geliyor. Belge, e...

Üye Ol

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp
Hemen Ara WhatsApp