Etkili Bir Kartvizit Tasarımı Ve Baskısı Nasıl Yapılmalıdır?İş sektöründe mutlaka en az bir kişinin veya firmanın kartvizitini almışsınızdır. Kartvizit, sizin için bir iletişim aracı olarak görülse de, özel ve tüzel kişiler için hem hizmet tanıtımı hem de reklam aracıdır. Bu nedenle üzerinizde olumlu bir etki bırakması için kartvizit tasarımları özen ve dikkat istiyor. Etkili bir kartvizit tasarım baskı nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.
 
Kartvizit Nedir ve Nasıl Tasarlanıyor?

Özel ve tüzel kişilerin kendilerini ve firmalarını tanıtan, üzerinde şirket logosu ve iletişim bilgileri bulunan iletişim aracına kartvizit deniliyor. Kağıttan yapılan bu araçta, isim, adres, telefon, web adresi, şirket logosu gibi bilgiler bulunuyor.
 
Kartvizitler tek ve çift taraflı olarak tasarlanabiliyorlar. Eğitim, hukuk, tıp, özel sektör, sanayi, işletmeler, eğlence, giyim, emlak, gıda, müzik, spor ve sosyal medya sektörü gibi çok geniş bir alanda kartvizit kullanılıyor.
 
Kartvizit, kişi veya firmanın imzası ve imajını taşır. Bu nedenle kartvizit tasarımı kritik bir öneme sahiptir. Etkili ve verimli bir kartvizit için kartvizit tasarımında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;
 
1- Kartvizit üzerindeki yazılar okunabilir büyükte olmalıdır. Yazı karakteri ve puntoyu çok iyi seçmelisiniz.
2-  Bir kartvizitte; şirket adı, kişi adı, soyadı, unvanı, ofisin fiziksel adresi, sabit ve mobil telefon numaraları, web adresi, sosyal medya adresleri mutlaka olmalıdır.
3- Akılda kalıcı olması bakımından fotoğraf ekleyebilirsiniz. Fakat fotoğraf baskısının kaliteli olduğuna dikkat etmelisiniz.
4- Kartvizit cüzdanlara sığabilmesi için kredi kartı büyüklüğünde olmalıdır.
5- Profesyonelliği vurgulamak adına kartvizitinize QR kod ekletebilirsiniz.
 
Kartvizit Basımı

Etkili bir kartvizit tasarlamak kadar kartvizit baskı da önem arz ediyor. Çünkü, siz ne kadar mükemmel bir kartvizit tasarlarsanız tasarlayın, kaliteli bir baskı olmadığı zaman, istenilen etkiyi ve imajı yakalayamazsınız.
 
Kartvizit modellerine göre farklı kağıt türleri, yazı stilleri, arka plan renkleri ve baskı metotları bulunuyor. Bu kadar değişkenlikle birlikte doğal olarak kartvizit baskı fiyatları da değişiyor.
 
Kartvizit basımlarında kuşe, tuval, Amerikan ve Japon Bristol kağıt olmak üzere 4 kağıt türü sıklıkla tercih ediliyor. Kuşe kağıt en çok tercih edilendir. Parlak veya mat selefon kaplamasıyla istediğiniz tasarımı rahatlıkla yapabiliyorsunuz.
 
 
 Bu Blog Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

Katalog Baskısı İle Ürün Tanıtma

Birçok sektörde firmalar ürünlerini ve hizmetlerini müşterilere tanıtmak isterler. Bunun i...

Kartvizit Nedir? Kartvizit Kullanımının Önemi

Kartvizitler günümüzde hemen hemen her yerde görebileceğimiz baskı türleridir. Kişilerin ve ...

İletişim Araçlarının Gelişimi

Bir iletişim aracı neden ortaya çıkar? İnsanlar neden yüzyıllardır kendini ifade etmek için bu kad...

Neden Organize Matbaa

Matbaa sektörü günden güne büyüyen alanlardan biridir. Hizmet alanları genişleyen matba...

Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp