Dergi Baskı Çeşitleri Nelerdir?Dergi baskıları insanların günlük hayatta okuyabilecekleri ve pek çok konudan haberdar olacakları baskı ürünlerinden biridir. Dergi basımı firmaların kendi ürünlerinin yer aldığı baskı çeşitleri olarak da öne çıkmaktadır. Dergi baskı çeşitleri üzerinden kişiler istedikleri tarzda ürünü kısa bir süre içerisinde bastırmaktadır.

İstenen materyale uygun şekilde ürün tasarımı oluşturulmakta ve sayfa sayısında baskıya alınmaktadır. Her ürün firmanın istek ve ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Dergi baskı ürünlerinde ölçüler de kişilerin tercih ettikleri formda hazırlanmaktadır. Dergi ölçüleri baskının kaliteli bir şekilde çıkması için ilk olarak ayarlanmaktadır.

Boyutlandırma yapılan bu dergi sayfalarında kaliteli ve özgün tasarımlar oluşturulmaktadır. Markanın daha geniş kitlelere ürün hizmeti sunmasına yardımcı olan bu dergi çeşitleri kuşe ve mat kağıttan üretilmektedir. Boyutları küçük ve büyük ölçekli hazırlanan dergi çeşitleri ile birlikte farklı konular hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Kurumsal firmalar ve özel firmalar belirli aralıklar ile dergi baskı ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Firmanın kendisini tanıtması ve hizmetlerini bilgilendirmesi adına hazırlanmaktadır. Lak ve parlak selefon kaplamaları ile hazırlanan dergi çeşitleri kalitesi ile herkesin en sevdiği ürünlerinden biri haline gelmektedir. Üstelik dergi tasarımında görselliğe önem veren kişiler için parlak ya da mat selefon kullanımı sağlanmalıdır.

Kısmi lak çalışmaları ile beraber tasarlanan dergi daha estetik ve kullanılabilir bir hale gelmektedir. Derginin kapak kısmının kabartmalı olması firmaların görsel imajını da arttırmaktadır. Yapılan her bir tasarım üzerinde bambaşka bir görünüm hazırlanmaktadır. Bu görsellik marka ve tanıtımları için avantaj sağlamaktadır.

Dergi Baskı Ölçüleri Nelerdir? 

Dergi bastırmak isteyen kişiler için baskı ölçüleri en önemli kriterlerden biridir. Basılacak ürün hakkında detaylı taslak çalışması yapan kişiler tasarımın daha eşsiz bir formda çıkmasını sağlamaktadır. Genel olarak A4 formunda dergi baskı ölçüleri hazırlanmaktadır. Bu form standart baskı ürünlerini ortaya çıkarmaktadır. Ölçüler aynı zamanda yatay olarak da kullanılabilmektedir.

Firmalar kendi isteklerine yönelik dikey ya da yatak dergi çalışmaları siparişi vermektedir. Tüm tasarım yatay ya da dikey olarak hazırlanarak baskıya da bu şekilde alınmaktadır. Dergi baskı ölçüleri için kullanılan kağıt kalitesi de en önemli noktalardan biridir. Hazırlanan bu ölçüler derginin kalitesini ortaya çıkarmaktadır. Her bir tasarım görsel anlamda markaya ayrı bir imaj kazandırmaktadır.
 

dergi baskı çeşitleri


Güncel dergi tasarımlarında A4 boyutu en çok tercih edilen ölçülerden biridir. Dikey dergi tasarımları sayesinde kişiler özgün tasarımlarını dergi üzerine işlemektedir. Yatay formda kullanılan dergiler için A5 oranı en uygun olacak boyutlardan biridir. Bu şekilde pek çok firma yatay dergi tasarımları ile özgün baskı ürünlerinden yararlanmaya başlamaktadır.

 

Dergi Baskı Fiyatları Nasıldır?

Dergi baskı fiyatları istenen tarza göre farklılık göstermektedir. Hazırlanan güncel tasarım formları ile beraber fiyatlandırma boyut ve sayfa sayısına göre hazırlanmaktadır. A4 ve A5 baskı ölçüleri fiyat belirlemede firmalara öneri oluşturmaktadır. Dergi baskı tasarımları son dönemde pek çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Yapılan dönemsel dergi tasarımları ile firmalar kendi hizmetlerinden daha kapsamlı bahsetmektedir. Yer alan iletişim seçenekleri ile beraber marka kendi hedef kitlesine ulaşmaktadır. Dergi tasarımlarının eşsiz olması markanın imajı için oldukça önemlidir. Dergi baskıları son zamanlarda daha yaygın hale gelmektedir.
 

dergi baskı fiyatları nasıldır?


Firmalar özgün tasarım araçlarını kullanarak içerisinde kendi hizmetlerinin bulunduğu bu baskı ürünlerinden sipariş vermektedir. İstenen ölçülerde ve sayfa sayılarında hazırlanan bu dergi baskıları için farklı fiyat seçenekleri belirlenmektedir. Kurumsal firmalar istedikleri adette ürün siparişi vererek ona uygun olarak bir ödeme gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlı ve kaliteli dergi tasarımları firmamızda yer almaktadır.

 

 Bu Blog Yazılarımız da İlginizi Çekebilir
Acil Basılan Matbaa Ürünleri Nelerdir

  Ülkemizde matbaa çalışmaları kesintisiz şekilde yapılmaktadır. Birçok matbaa ür...

Magnet Baskı Nasıl Yapılır?

Magnet baskı yapım aşamalarında tecrübeli ekip katkısı, kusursuz ve güzel tasarımların ortaya çıkmas...

Kâğıt Promosyon Ürünleri ile Markanızı Öne Çıkarın

Kâğıt promosyon ürünleri girişimcilerin ve tüm işletmelerin elde ettiği en ucuz ve en kolay rekl...

İşinizi Baskılı Matbaa Ürünleriyle Büyütün

Online matbaa hizmeti veren firmamız tüm işletmeler için ekonomik ve avantajlı reklam fırsatı sunar. ...

Üye Ol

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp
Hemen Ara WhatsApp