Çift Taraflı Kartvizit FaydalarıKurumların, kişilerin veya firmaların kendilerini tanıtmaları amacı ile hazırlanmış olan ufak kartlara kartvizit denir. Bu nedenle kartvizit özellikle kurumsal firmaların olmazsa olmaz kimlik ögeleridir. Üzerinde firmaları tanıtan telefon numaraları veya adreslerinin bulunduğu kartvizitler firmalar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bristol adı verilen özel bir kartondan yapılan kartvizitler günümüzde pek çok firmanın kullandığı ürünlerdir.

Kartvizitin Önemi

Kartvizitin en önemli özelliği iletişimi sürdürebilir kılmasıdır. Herhangi bir alışveriş sırasında tanışılan kişiler ile kartvizit alışverişi yapılması karşı taraf üzerinde bir iz bırakır. Özellikle iş ilişkisi için önemli olduğu kadar tüketici veya hedef kitle ile olan iletişim için çok önemlidir. 

İş ilişkilerinde çevre ile yapılan görüşmelerde mutlaka kartvizit alışverişi yapılır. Bu alışverişin yapılmaması karşı taraf açısından itibar kaybına sebep olabilir. Bu nedenle kurum içerisinde hangi pozisyonda olursa olsun kurumu temsil eden bir kartvizite sahip olmak çok önemlidir.

Kartvizit Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartvizitler özellikle iş hayatında çok sık kullanılan ürünlerdir. Önemli olması sebebiyle kartvizitin tasarlanması da çok önemlidir. İlk olarak üzerinde yer alacak bilgilerin ve bu bilgilerin büyüklüğü ve detaylarına karar verilmelidir. Kartvizitin modeli, rengi ve kesimi de dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Kartvizit tasarımında tek yönlü mü, yoksa çift yönlü kartvizit mi olacağı belirlenmeli ve mutlaka selefon kaplama yapılmalıdır. Selefon kartvizit basımında oldukça önemlidir. Çünkü selefon kaplama çift yönlü kartvizit baskı çeşitleri daha kaliteli ve daha uzun ömürlü olmaktadır. 

Çift Yönlü Kartvizitin Faydaları Nelerdir?

Çift yönlü kartvizitler günümüzde birçok firmaların talep ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Çift taraflı kartvizitler, hazırlanan kartvizitlerin her iki tarafında da firma bilgilerin yer alması ile oluşturulur. Bu nedenle çift yönlü kartvizitlerin faydaları standart kartvizitlere göre daha fazladır. 

Özellikle kartvizitlerin hazırlanmasında firmaların tüm bilgilerinin yer alması oldukça önemlidir. Çift taraflı kartvizitlerde her iki tarafında kullanılması gereken bilgilerin tümüne yer verilmesini sağlayacaktır. Yazılan firma bilgilerin daha belirgin ve daha büyük harflerle basılması da firmalar açısından daha önemli olmaktadır. Bu nedenle birçok firmanın çift taraflı kartvizit kullandığı görülmektedir. Bu Blog Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

Reklam Ve Matbaa Sektörü Maliyetlere Dalgalı Dövizin Etkisi

Son bir kaç ay içerisinde dalgalı kur sebebiyle tüm sektörler oldukça sert etkilenmiş ...

Font Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar kullanımı artmaya başlamıştır. Her aland...

Matbaanın İnsan Hayatındaki Yeri

Matbaa, insanlık tarihinin ve medeniyetin gelişmesinde önemli rol oynayan araçlardan biridir. Yazının bul...

Pandemi Sonrasında Hayat

Koronavirüs salgını ilk olarak Çin ülkesinde görülerek tüm dünyayı etkisi altına...

Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp