Magnet baskı nedir? Nerede kullanılır?Günümüzde buzdolapların üzerlerinde gördüğümüz magnet baskılar hayatımızın adeta bir parçasını oluşmaktadır. Magnet baskılar kullanımı son derecede önem teşkil eder. Çünkü bir firmanın reklamını yapan en etkili araçlardan birisidir. Bunun için firmaların magnet baskısı yaparken güzel bir baskı oluşturması da son derecede önemlidir. 

Magnet Baskısı Nedir?

Magnet baskısı genellikle dolapların üzerinde yer alan dolapların daha güzel gözükmesini sağlayan süslü mıknatıslı baskılardır. Magnet baskıları bundan dolayı her Türk evinde kullanılmaktadır. Buzdolabı magneti nedir şeklinde internette de araştırma yapılmaktadır. Buzdolabı magneti de magnet baskısının en çok kullanıldığı şeklidir. Firmalar özellikle buzdolap magneti basımı yaparken bu magnetlerin süslü ve güzel olmasına önem göstermektedir. Örneğin bir süt satıcısı firmasının inekli bir şekilde magnet basması daha da fazla kullanılmasına ve tercih edilmesine sebep olur.

Magnet Baskı Fiyatları Nelerdir?

Magnet baskıları bu kadar fazla kullanıldığı için firmalar arasında magnet baskı fiyatları da merak edilmektedir. Magnet baskı fiyatları firmanın seçeceği ve magnetin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Magnet baskı fiyatları ortalama olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla magnetin çeşidine göre bu baskı fiyatları değişkenlik gösterecektir. Magnet basım ise bu işi yapan firmalar arasında fiyatlar olarak da değişkenlik gösterebilmektedir.

Magnet Baskısı Nasıl Yapılmaktadır? Magnet Çeşitleri

Magnet baskısı yaptıracak firmaların aklında ki en önemli sorulardan birisi de bu baskıların nasıl yapılacağıdır. Magnet baskıları için farklı farklı basım alternatifleri bulunmaktadır. Alternatif olarak ofset baskılar magnet baskıları için birincil tercih edilmektedir. Firmaların bu baskıyı tercih etmesinde ki en büyük neden maliyetinin düşük olmasıdır. Ofset baskı ile hızlı bir şekilde markanızın magnet baskısını oluşturabilirsiniz.

Magnet baskıların bazıları ise üç boyutlu olarak basılmaktadır. Üç boyutlu veya şekilli bir şekilde magnet baskıları oluşturulmakta ve bastırılmaktadır. Bu da diğer alternatif ofset baskıya göre daha fazla maliyetli olmasına rağmen firmalar daha iyi reklamlarını yapabilmek amacı ile bu baskı türünü tercih etmektedirler. Dijital baskı da magnet baskı için tercih edilen bir diğer baskı türüdür. Dijital baskı ile dijital ortamda magnetler basılır ve firmaya teslim edilir. Bu baskı türü ise ofset baskı türüne göre daha hızlı basılmaktadır. 
 Bu Blog Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

3 Boyutlu Yazıcılar

Üç boyutlu yazıcılar günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılması tercih edilen ale...

Broşür Matbaa Mesleği Hakkında Tüm Bilinenler

  Matbaacı ve matbaacılık mesleği günümüzde pek fazla tanınmamaktadır. Pek &cced...

Corel Draw Kullanım Alanları Ve Kısayol Tuşları

Corel draw ile yeni tanışan kişiler bu program hakkında bazı bilgileri bilemeyebilir. Bu program ile ilgili bazı teme...

Yaratıcı Ambalaj Tasarımının Ürüne Faydası Nedir?

Son yıllarda üretim yöntemleri ve çeşitlerinin artmasıyla beraber pazarlama koşulları ve şartları ...

Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp