Magnet baskı nedir? Nerede kullanılır?Daha çok buzdolabı ve benzer metal özellikli dolaplar üzerlerinde gördüğümüz magnet baskılar herkesin ilgisini çeken ürünler arasında yer alır. Bu ürünler çok farklı amaçlarla kullanılır. Kimi zaman firma bilgisi, kimi zaman da iletişim bilgileri, her an için bir iş anlaşmasına zemin hazırlayabilir. Birey ve kurumların tanıtım ve reklam faaliyetinde bu tür ürünlere her zaman ihtiyaç vardır. Demir kobalt ve nikel gibi elementlere adeta yapışan mıknatıslar, ilgi çekici baskı ürünlerinin her zaman görünür olmasını sağlar.

Magnet baskı kullanımı son derecede önem teşkil eder. Firmanın reklamını yapan en etkili araçlardan birisi olan ürünler uygun ve kullanışlı olarak bilinir. Bunun için firmaların magnet baskısı yaparken güzel bir baskı oluşturması da son derecede önemlidir. Bu konuda isteklerini belirten kişi ve kurumlar için Brosur.com tarafından çok farklı ve güzel tercihler müşterinin seçimine sunulur. Ekonomik ve uygun bir reklam biçimini kaçırmamak gerekir. Her evde gösterişli bir hava oluşturan magnet baskılar, çok uzun süre kullanılır ve kullanıldığı alanlarda sağlıklı bir iletişim bağlantısına yardımcı olur. 

Magnet Baskısı Nedir?

Magnet baskısı genellikle dolapların üzerinde yer alan dolapların daha güzel gözükmesini sağlayan süslü mıknatıslı baskılardır. Magnet baskıları bundan dolayı her evde ve işi yerinde kullanılmaktadır. Buzdolabı magneti nedir derseniz bu ürünlere aşina olan çok sayıda insan bu soruya kolayca cevap verecektir. Kimi zaman logoyu kimi zaman da bilgileri öne çıkaran bu unsurlar piyasada bulunan en ekonomik tanıtım yöntemlerinden biri olmayı sürdürmüştür. Buzdolabı magneti magnet baskısının en çok kullanıldığı şeklidir.

Firmalar özellikle buzdolabı magneti basımı yaparken bu magnetlerin süslü ve güzel olmasına önem göstermektedir. Örneğin bir süt satıcısı firmasının inekli bir şekilde magnet basması daha da fazla kullanılmasına ve tercih edilmesine sebep olur. Zamanla logosunu ve firma ismini tanıtmış olan firmalar bu baskıda kolayca tanınır ve reklamını en uygun şekilde yapmış olur. Her firma için bu konuda benzetme ve göndermeler yapılabilir.

Magnet Baskı Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

Magnet baskı ürünleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kimi zaman kullanışlı bir aparat ve kimi zaman da gösterişli bir obje olarak karşımıza gelir. Özellikle ev hanımları bu çeşitli ürünlerle evlerini süslemek ister. Kusursuz bir tasarım ve göze hitap eden ürünler çok kullanışlı modeller olarak hayatımızda önemli bir yere sahip olur. Magnet baskı çeşitleri şu şekildedir:

 • Kartvizit modeller
 • Standart magnet modeller
 • Dereceli magnet modeller
 • Açacak aparatlı ürünler
 • Takvim yapraklı magnetler
 • Bloknot özellikli magnetler
 • Lensli magnetler

Çok amaçlı bir kullanım imkânı sunan ürünler içinde kartvizit olarak kullanılanlar her zaman amacına en uygun modeller arasında yer almıştır. Bilgi içeren ürünler sayesinde birey ve firma iletişiminde her zaman önemli avantajlar sağlamak mümkün olmuştur. Kullanılan malzeme ve renk tercihlerinin yanında ürüne gösterilen özeni şık tasarımlarla görmek mümkün olmaktadır. Ekonomik olmakla beraber kaliteli bir reklam ve tanıtım unsuru ile yerel de olsa geniş kitlelere ulaşmak söz konusu olacaktır.

Magnet Baskı Fiyatları Nelerdir?

Baskı maliyeti, ürün kalitesi ve çok uzun süre kullanım konuları magnet baskı ürünleri için çık önemli konular arasında yer alır. Müşteri gözüyle inceleme yapıldığı zaman  magnet baskı fiyatları da merak edilmektedir. Magnet baskı fiyatları firmanın seçeceği ve magnetin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterirken bu konuda çok fazla seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Magnetin çeşidine göre bu baskı fiyatları değişkenlik gösterecektir. Magnet basım konusunda en temel konu müşteri memnuniyetidir. Daha geniş kitleleri etkileme özelliğine sahip olan ilgi çekici baskı örnekleri, kullanımı ve performansı ile oldukça avantajlı sonuçlar vermektedir.

Müşteri olarak magnet baskı ürünlerine ihtiyaç duyanlar için tarafımızdan önemli bir seçenek zenginliği sunulmaktadır. Burada yapılan tercihler tanıtım ve reklam maliyetinin düşmesine neden olacaktır. Daha uygun koşullarda oluşan maliyet ise müşterilerin daha fazla memnun olmasına yardımcı olacaktır. Büyük bir özenle tasarlanan ve yüksek standartlarda üretilen ürünler çok uzun süreler evinizin başköşesinde olmayı hak etmektedir. Kullanılan baskı tekniği ve tercih edilen kaliteli malzemeler sayesinde bu ürünlerin çok isabetli tercihler olduğunu söyleyebiliriz.

Magnet Baskısı Nasıl Yapılmaktadır?

Magnet baskıları için farklı basım alternatifleri bulunmaktadır. Alternatif olarak ofset baskılar magnet baskıları için birincil tercih edilmektedir. Firmaların bu baskıyı tercih etmesindeki en büyük neden maliyetinin düşük olmasıdır. Ofset baskı ile hızlı bir şekilde markanızın magnet baskısını oluşturabilirsiniz. Marka logosu, marka bilgileri ve görsel olarak etkileyici bir tasarım, uygun bir reklam için kapı aralayacaktır. Müşteri isteklerine ek olarak baskı firmasının sunacağı alternatifler, ortaya çok kullanışlı ve ilgi çekici baskı modellerinin çıkmasına yardımcı olacaktır.

Standart baskı modellerinde çok küçük değişiklikler bile sayısız modelin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Magnet baskıların bazıları üç boyutlu olarak basılmaktadır. Üç boyutlu veya şekilli bir şekilde magnet baskıları oluşturulmakta ve bastırılmaktadır. Böylece diğer alternatif ofset baskıya göre daha fazla maliyetli olmasına rağmen firmalar daha iyi reklamlarını yapabilmek amacı ile bu baskı türünü tercih etmektedirler.

Dijital baskı magnet baskı için tercih edilen bir diğer baskı türüdür. Dijital baskı ile dijital ortamda magnetler basılır ve firmaya teslim edilir. Bu baskı türü ise ofset baskı türüne göre daha hızlı basılmaktadır. Baskı için kullanılan yöntemler kadar tercih edilen malzemelerin de önemi çoktur. Çeşitlilik ve verimlilik bu gibi çalışmalara verilen önemle sağlanır.

Magnet Baskının Faydaları Nelerdir?

Mıknatıslı kartvizit ve farklı objeler yıllardan beri bir süs eşyası gibi kullanılmıştır. Daha çok buzdolabı kapağında kullanılan bu tür ürünler, yapışma özelliği ile her zaman göz önünde olmuştur. Pek çok firmanın bu durumu bir avantaja çevirmesi çok fazla sürmemiştir. İyi ve uygun bir reklam unsuru olan bu ürünler yerel tanıtım amaçlı olarak da kullanılmıştır. Magnet baskı modelleri ve çeşitleri bu konuda en makul tanıtım unsurları arasında yer almıştır. Bu ürünün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İşe yarar aparatlar olarak kullanılabilir
 • Üç boyutlu ve güzel bir görüntü oluşturur
 • Tanıtım ve reklam için en uygun tercihler arasında yer alır
 • Bir süs eşyası gibi kullanılabilir
 • İletişim bilgileri ve firma logosu ile iş hacminin artışına katkı sağlar

Mıknatıs sayesinde bu ürünler istediğiniz seviyede tutulur ve göz hizasında bulunabilir. Bazen çok gerekli olan iletişim ve adres bilgileri bu ürünler içinde yer alır. Bir tören sonrasında akıl ve hatıralarda kalacak objeler için de bu baskı metodu en iyi tercihler arasında yer alır.

Magnet baskı çeşitleri çok özel ve kullanışlı ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Bu oluşumda verilen emek ve çalışmayı takdir etmek gerekir. Farklı mikron kalınlığı bulunan ürünler asılı kaldığı için yıpranmaz ve kullanıldığı sürede aşınmaz. Böylece daha fazla kişinin bu ürünlerden istifade etmesi söz konusu olur. İşletmeler ve kurumsal yapıların yanında bireysel olarak da ürünler mevcuttur. Kişiye özel tasarımlar sayesinde bu konuda önemli bir çeşitlilikten söz etmek mümkün olacaktır.Bu Blog Yazılarımız da İlginizi Çekebilir
Kitap Ayracı Deyip, Geçmeyin

Kitap Ayracı Nedir?   Kitap aldığınızda, içinden çıkan renkli ok şekilli ve cetvel nitelik...

Ürünlerinizi Birlikte Afişlere Taşıyalım

Ürünlerini piyasaya kazandıran pek çok firma yerel reklam çalışmaları ile müşterilerine ...

Neden Matbaa Firmasına İhtiyaç Duyulur

Neden matbaa firmasına ihtiyaç duyulur düşüncesi pek çok kişinin merakı olmaktadır.  Asl...

Baskılı Kağıt Karton Çanta İmalatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde reklam ve tanıtım alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle karton &...

Üye Ol

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp
Hemen Ara WhatsApp