Amerikan Servis Basım

Amerikan servis baskı tasarımları yeri geldiğinde 30x40 cm - 35x50 cm ebatlarında bulunur. Ancak her matbaada farklı olarak baskısı yapılabilen amerikan servisleri 20x28(A4) cm, 28x40(A3) cm ve 32x68 cm ebatlarında talep edilebilir. Talebe göre ebat düzenlemesi yapılır. Tasarımları içinse grafik tasarım ekibi markayı ön plana çıkaran unsurları grafik güzellikler ile bulundurur. Tasarım için mutlaka bilgi alışverişi gereklidir. Markanın hangi unsurlarının ön plana çıkarılacağı, hangi renklerin kullanılacağı ve ebatlar konusunda bilgiler alınır. Bilgilere göre tasarımı yapılacak amerikan servis baskısı için çalışmalar başlatılır. Öte yandan tasarımı etkileyen bir başka detaysa (kuşe kağıtsa) parlak veya mat olup olmadığı detayıdır. Parlak kuşe kağıt kullanımı şık ve göz alıcı tasarımı belirleyebilmektedir. Bu bakımdan tasarım için bu detay önemli olarak yer alır.
 

Amerikan Servis Baskının Özellikleri

• Ön yüzü kullanıldığı için baskı tasarımı tek yönlü bulunur. Bu sayede maliyeti düşer. 

• Tek kullanımlık olmasına karşın; reklam amacı ve görsellik amacı taşır.

• 4 renk ofset baskı kullanılır. Bunun yanı sıra farklı özel renk uygulamaları da yer alır. Bu sayede renk canlılığı bulunur tasarımın.

• Amerikan Bristol kağıt çeşidi kullanılacağı gibi kuşe kağıt çeşidi de kullanılır. Tek kullanımlık olduğundan kağıt kalınlığı yada birinci/ikinci sınıf kaliteli olup olmadığı önemsizdir kağıdın. Bu durum da maliyeti düşüren unsurdur.

• Talep ettiğiniz adete göre maliyeti düşer. Bu kapsamda birim fiyatı azalır. 

Ekonomik olarak da değerlendirilen amerikan servis baskıları hem ekonomik hem de avantajlı servisler olarak yer alır. Farklı matbaa uygulamalarına tabi tutulan bu baskılar genelde daha birçok özelliği barındıracağı gibi özellik kaybına da uğrayabilir. Bu bakımdan doğru matbaa tercih edilmeli. Ofset baskı uygulanarak maliyeti düşüren unsurlar ele alınır. Özel renk seçenekleri ile görsellik kazandırılan baskı için kaliteyi artıran işçilikler de uygulanır. Diğer yandan maliyeti düşürmek içinse gramajı düşük kağıt kullanılır tek kullanımlık olduğu için. 
 

Tasarımı Şık Amerikan Servis İçin Baskı

Şık tasarımlı amerikan servisleri en çok talep edilen unsur olarak yer alır amerikan servis baskısında. Tasarımı şık hale getiren detaylar malzemeler olduğu gibi baskı çalışmaları da olmaktadır. Baskıda ele alınacak işçilikler de tasarımı şıklaştırır. 

Amerikan servis baskısı için 4 renk ofset baskı bulunur. Ancak tek yüz baskı da uygulanır. Diğer farklı özel renkler ile de canlılık kazandırılır. Kullanılacak kağıt kuşe kağıt olarak yer alabilir. Talebe göre daha iyi kalitede kağıt çeşidi kullanılır. Kağıda baskının yapılması için tasarım planı uygulanır. Tek kullanımlık olarak belirtilse de temizliği düzgün sağlandığında ömrü de uzar. Herhangi bir bez yardımı ile yada ılık suda temizlenerek tekrar kullanılır. Özellikle malzemede keçe kullanılırken; Deri, plastik, örgü, hasır ve baskı olarak da yapılır. Bu malzemelerin kullanımı ise çalışma tecrübesine göre tasarımı etkileyen bir başka detaydır. İsteğe göre tek renk(sade) baskı da olabilir. Çok renkli de basılabilir. Baskıda fireyi en azda tutmak için ebat ölçüleri matbaa ayarında dikkate alınır. Farklı ebatlar talep edildiğinde ise amerikan servis basım fiyatları değişiklik gösterir. Talebe göre kullanılabilecek kağıt çeşitleri ise; Kraft, kuşe kağıt yada l. hamur kağıt olarak yer alır. Görseller ise yüksek çözünürlükte hazırlanarak baskıda işlenir. 

Amerikan Servis Baskı İçin Fiyat ve Sipariş

İster hazır tasarımlarınız isterse de talebe göre tasarım çalışmaları sağlanır. Amerikan servis baskı fiyatları ise tasarım çalışmaları ve uygulanan işçiliklerin durumuna göre belirlenir. Ayrıca baskı fiyatlarını belirleyen diğer faktörler ise;

• Adet bilgisi,

• Baskıda kullanılacak kağıt çeşidi,

• Kağıdın gramajı,

• Kağıt ebadı, 

• Tek yönlü, çift yönlü baskı

fiyatı belirleyen faktörler olarak yer alır. Bu faktörlerin değerlendirilmesi ardından sipariş için gereken bilgiler ise;

• Adet bilgisi

• Kağıt cinsi, gramajı

• Teslim süresi

• Hangi baskının uygulanacağı

bilgileri ise sipariş için gereken bilgiler arasında yer alır. Ayrıca talebinize göre sipariş vereceğiniz baskı için daha başka bilgiler de gerekli olabilir. Görüşme sağlanarak fiyat ve sipariş hakkında daha detaylı bilgiler edinilebilir.

 

 

Amerikan Servis


2021 Yılı Güncel Fiyatları Amerikan Servis Baskısı

A3 90gr Kuşe Amerikan Servis Baskı Fiyat Listesi

Tek Yön Renkli Baskı

A3 90gr Kuşe Amerikan Servis Baskı Fiyat Listesi
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 42 x 29 cm 480TL +KDV
2000 42 x 29 cm 660TL +KDV
5000 42 x 29 cm 1440TL +KDV
10.000 42 x 29 cm 2180TL +KDV
A3 80gr 1.Hamur Amerikan Servis Baskı Fiyat Listesi

Tek Yüz Renkli Baskı

A3 80gr 1.Hamur Amerikan Servis Baskı Fiyat Listesi
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 465TL +KDV
2000 630TL +KDV
5000 1320TL +KDV
10000 2015TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)


 

Amerikan Servis Baskısı

Amerikan servisler hem ev hem de iş yerlerinin sofra sunumunda kullandığı bir tekstil ürünüdür. Mutfak tekstili kategorisinde yer almasına rağmen kağıt Amerikan servis basımı, broşür ve kartvizitlere benzer şekilde matbaada yapılır. Bu bakımdan, Amerikan servisler kendi başına bir baskı çeşidi olarak kabul edilirler. Farklı tasarım dokunuşlarıyla Amerikan servis sofra düzenini desteklemek, klasik ya da modern çizgilere sahip bir konsept oluşturmak için bire birdir.

Amerikan Servis Nedir?

Masa matı olarak da bilinen Amerikan servis, yemek sırasında kullanılan masa örtüsünün kirlenmemesi amacıyla kullanılır. Koruyucu nitelikteki bu servisler farklı ölçülere sahip kağıt ve kumaşlar kullanılarak üretilebilir. Amerikan servislerin evde kullanımıyla yalnızca masa örtüsü korunmaz aynı zamanda misafirlere görsel bir sofra sunumu yapmak da hedeflenir. Ancak bu servisler evlerde kullanıldığından daha fazla lokanta, kafe ve restoran gibi işletmelerde kullanılmaktadır.

İşletmelerde kullanılan Amerikan servislerin amacı masa düzeni ve temizliğinin sağlanmasıdır. Daha hızlı temizlenen masalar sayesinde yeni müşterilerin mekana kabul edilmesi de daha az vakit alır. Bu tip işletmelerde yer alan Amerikan servis çeşitleri genellikle kullan at şeklindedir ve kağıt materyalden üretilirler.

Sunum Sofralarını Süsleyen Amerikan Servis Çeşitleri

Sofra sunumlarının vazgeçilmez bir parçası olan Amerikan servis çeşitleri oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu bağlamda; kumaş, hasır ve bambudan elde edilen ürünler yıkanabilir özellikte olup uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Ancak çoklu kullanımlar ve işletmeler açısından Amerikan servis bakımını yapmak zor olacağından kullan at ürünler tercih edilmektedir.

Kullan at şeklinde isimlendirilen Amerikan servisler genellikle kuşe veya hamur kağıt kullanılarak elde edilirler. Bu ürünlerin basımında istenildiği kadar renk kullanmak mümkündür. Matbaada seri baskıya geçmeden önceyse Amerikan servis baskı tasarım üzerinde çalışılmaktadır.  

Amerikan Servis Baskı Tasarımı

Amerikan servis modelleri baskı sırasında kullanılan hammadden müşteri tarafından belirlenen tasarıma kadar pek çok değişkene sahiptir. Bu bakımdan, Amerikan servis baskı sayısız model seçeneğine uygun yapılmaktadır. Amerikan servislerin büyük kurum ve kuruluşlar tarafından reklam amaçlı kullanıldığı ve bir pazarlama aracına dönüştürüldüğü de sık karşılaşılan bir durumdur. Böyle durumlarda Amerikan servis baskı tasarım detayları daha da önem kazanmaktadır. Peki, Amerikan servisler için tasarım çalışmaları yapılırken hangi noktalara dikkat edilmeli?

Amerikan servisler sofra düzeni ve temizliği sağlama açısından oldukça işlevsel ürünledir. Ancak bu servislerin sofrada yer alan diğer ürünlerle ya da kullanılan mekan konsepti ile uyumlu olması gerekir. Bu bağlamda tasarım sırasında; Amerikan servis rengi, ölçüsü, motifleri ve buna benzer diğer unsurlar üzerinde durulması gereken detaylardır. Doğru ürün tasarımı Amerikan servisi tüm masanın en dikkat çekici ögesi haline getirebilir.

Amerikan Servis Basımı Nasıl Yapılır?

Kraft ve kuşe kağıt modeller için Amerikan servis basımı değişken niteliklere sahiptir. Bu bağlamda, Kraft özellikle mimari ve grafik tasarım sektöründe kullanılan bir kağıt çeşididir. Aynı zamanda ambalaj kağıdı olarak da bilinen Kraft Amerikan servis basımı yalnızca kahverengi ve beyaz renk seçeneklerine sahiptir.

Kuşe kağıt ise, baskı işlerinde kullanılan ve pürüzsüz yüzey alanına sahip kağıt türüdür. Kuşe kağıtlar her türlü baskıda rahatlıkla kullanılabilmekte ve istenen renk seçeneğine göre ayarlanabilmektedir. Bu bakımdan kağıt Amerikan servis basım arasında en fazla kullanılan ürünlerdir. Amerikan servislerin tek seferlik kullanımı hedefleniyorsa fiyat performans açısından kuşe kağıtlar oldukça avantajlı sayılırlar.

Sık Tercih Edilen Amerikan Servis Modelleri

Amerikan servis modelleri, kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkardığı tasarım sürecinden sonra ortaya çıkmaktadır. Ancak bu alanda yenilikçi fikirler geliştirmeye ihtiyacı olmayanların hazır şablonlardan yararlanması da mümkündür. Bu noktada evlerde kullanılan Amerikan servislerin genellikle çok kullanıma elverişli ve sade bir yapısı olduğu görülmektedir. İşletmelerin kullanımı için yapılan Amerikan servis baskı ise bazı logo ve bilgiler içerebilmektedir.

Amerikan Servis Ölçüleri

Amerikan servis ölçüleri, ürün tasarımı yapılırken karar verilen bir konudur. Bu bağlamda, standart Amerikan servis ölçüleri bulunmasına rağmen müşteri gereksinimleri doğrultusunda farklı ölçülerdeki ürünler de baskıya sokulabilir. En sık tercih edilen kağıt Amerikan servis basım ölçüleri ise; 29x31 cm ve 40x28 cm şeklindedir. Ancak bu ölçüler bir miktar daha artırılmak için müsaittir.

Amerikan servis ölçüleri santimetre cinsinden verilmek istenmediği takdirde farklı anlarım yöntemleri kullanılabilir. Bu bağlamda, A4 ya da A3 şeklinde standart kağıt isimleri kullanılarak ölçü belirlemek de mümkündür.

Amerikan Servisin Kullanım Alanları Nelerdir?

Amerikan servis gıda sektöründe hizmet veren işletmelerin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu bağlamda, kafelerde kullanılan Amerikan servislerin amacı masa örtüsüne olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır. Özellikle kendine has bir konseptle açılan kafelerde masa örtüsünün genel mekanla uyum içinde olması zahmet gerektiren bir durumdur.

Amerikan servislerin yoğun olarak kullanıldığı tek işletme kafeler değildir. Bu bağlamda restoran ve lokantalarda da binlerce Amerikan servisin kullanılıp atıldığı görülmektedir. Bu tip mekanlarda masa örtüleri kafelerin aksine şık bir görüntü elde etmek amacıyla kullanılır. Amerikan servislerin kullanımıyla masa örtülerinin kirlenmesini önlemek hedeflenir. Hem kafe hem de diğer restoranların Amerikan servisi kullanmadaki ortak noktalarıysa pratik ve hızlı bir temizlik imkanının olmasıdır. Özellikle müşteri yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde masa temizliğinin olabildiğince hızlı yapılması son derece önem arz etmektedir.

Amerikan Servis Menü Olarak Kullanılır mı?

Amerikan servis, her türlü tasarımı yapmak için oldukça elverişli bir üründür. Bu bağlamda, işletmelerin ayrı bir menü bastırmak yerine Amerikan servislerden faydalanması da sık sık karşılaşılan bir durumdur. Amerikan servisin menü olarak basıldığı durumlarda genellikle servis üzerine ufak yemek görselleri ve fiyatları işlenmektedir. Amerikan servisin çoklu kullanıma uygun olduğu ve uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğu durumda servisi menüye çevirmek oldukça tasarruflu bir iş olmaktadır.

Amerikan servisin menü olarak tasarlanması ürünün Amerikan baskı fiyat listesi içerisinde bazı yükselmelere sebep olabilir. Çünkü Amerikan servis fiyatları; kağıda basılan renk ve yazılarla birlikte bir miktar daha artabilmektedir.

Amerikan Servis Baskı Fiyatları

Broşür, kartvizit, katalog, etiket, Amerikan servis ya da buna benzer baskı işlerinde geniş bir fiyat yelpazesi bulunur. Fiyat aralığının bu kadar geniş olmasının en temel nedeniyse ürün tasarımlarının her türlü fikre açık olmasıdır. Baskıya girecek ürünün hangi materyalden yapılacağı, renk ve ölçüsünün ne olacağı bu fiyatları belirleyen unsurlar arasında yer alır.

Amerikan servis siparişlerinde alınan fiyat teklifleri en genel haliyle ürünün Kraft ya da kuşe kağıttan yapılmasına göre değişiklik gösterir.  Bu bağlamda, Kraft Amerikan servis fiyatları kuşe kağıda basılan ürünlerden bir miktar daha pahalıdır. Bunun başlıca sebebi Kraft kağıdın nispeten daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Kraft malzemeden üretilen Amerikan servis modelleri fiyatlandırılırken, ürün başı hesaplama yapılır. Oysa kuşe ve hamur kağıda basılan Amerikan servislerde daha farklı bir fiyatlandırma yöntemi kullanılır.

Kuşe kağıda basılan Amerikan servis fiyatları, ürün baskısında kullanılan materyalin kilosu göz önüne alınarak hesaplanır. Bu hesaplama yönteminin bir getiri olarak harcanan bütçeye göre çok sayıda Amerikan servis satın alınmış olur. Özellikle yoğun müşteri akışı yaşanan; kafe, restoran ve lokanta tarzı işletmelerde bu şekilde ürün satın almak daha hesaplı sayılmaktadır.

Amerikan Servis Baskı Siparişi Nasıl Verilir?

Amerikan servis baskı siparişi vermenin diğer baskı ürünlerinden herhangi bir farkı yoktur. Ancak bu noktada öncelikle Amerikan servis tasarımı yapmak ve ürün ölçüsü konusunda son kararı vermiş olmak gerekir.  Tasarımı hazırlanan ve ölçüsü belirlenen ürünün; hangi materyale basılacağı ve kaç adet basılacağı bilgisi de verildikten sonra basım işine geçilebilir.

Amerikan servis siparişi verirken Amerikan servis baskı fiyat listesi hakkında bilgi almak da oldukça önemlidir. Bu bilgilendirme sayesinde fiyat ve performans analizi yaparak bütçenize en uygun ürün baskısına sahip olmanız mümkün olabilir.

İyi tasarlanmış Amerikan Servis Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Amerikan servisin avantajları temizlik ve reklam olmak üzere iki ayrı başlıkta incelenebilir. Bu bağlamda, Amerikan servisler sayesinde masa ve masa örtüsü kirlenmez. Özellikle işletmelerin hızlı ve pratik şekilde temizlik yaparak yeni müşterilere yer açmasına imkan tanınır. Amerikan servis çeşitlerinden her biri temizlik konusunda yeterli beklentiyi sağlayabilir. Bu noktada ürünün yıkanabilir ya da tek kullanımlık olmasının bir önemi yoktur. Bambu, hasır, kumaş, kuşe ya da Kraft kağıttan üretilen farklı Amerikan servislerle masa temizliği konusunda avantaj sağlamak mümkündür. Buna karşın, Amerikan servis bir pazarlama aracı olarak kullanılacaksa farklı detayların düşünülmesi gerekir.

Amerikan servisler, üzerine işlenen; marka ismi, firma logosu, slogan ya da buna benzer bilgilerle etkili bir reklam aracı haline gelebilir. Basit gibi görünse de Amerikan servisin hedef kitleye ulaşma ve müşteri portföyünü geliştirmek gibi bir avantajı vardır. Bu avantajdan et etkili şekilde faydalanmak içinse doğru ürün tasarımı yapılması gerekir. Amerikan servisinin konsepte uygun ve inovatif kullanımı sonucunda, ürünler kullan at özellikte olsa bile, marka değerinde sürdürülebilirlik elde edilmiş olur.

Amerikan Servis Baskısı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Amerikan servis baskısı; kuşe, Kraft ve 1. Hamur kağıt kullanılarak yapılabilen bir iştir. Bu bağlamda baskıda kullanılan kağıda bağlı olarak Amerikan servis baskı fiyat listesi de değişmektedir. Listede yer alan Kraft ürünlerin fiyatlandırması ürün başına, kuşe ve 1. Hamur kağıt fiyatlandırması ise kilo bazında yapılmaktadır. Amerikan servis baskısına, müşteriden beklenen tüm bilgiler alındıktan sonra ivedilikle başlanır. Ancak baskıların teslimat süresi matbaanın yoğunluğuna göre değişebilir.

Amerikan servis basımında isteğe uygun olarak tek renk ya da çok renkli baskı yapılması mümkündür. Renk seçimi ürün fiyatlandırmasını etkileyen bir unsurdur. Baskı makinesinden kaynaklanan bazı nedenlerden ötürü seçilen renk ve baskı arasında %1 oranında renk farklılığı olabilmektedir. Ancak buna rağmen Amerikan servisleriniz elinize geçtiğinde yapılan işin kalitesini anlamanız mümkündür. Bundan sonra Amerikan servislerini misafir ya da müşterilerinizle paylaşarak bu kaliteyi sunmanız mümkün olur.
 

Amerikan Servis Baskı

Bilindik örtülerden memnun olmayan; zahmetli olan bu örtülere alternatif seçenekler arayanlar için yer alan amerikan servis çözüm niteliğindedir. Peki amerikan servis nedir ? Amerikan servis, baskısı tabak altı yerleştirilen örtü görevi görmektedir. Kullanılan malzeme itibari ile imal edilen bu matbaa baskısı hem kullanışlı hem de ekonomik olarak birçok işletmede kullanılır. Eskiden örtülerin kullanımı birçok dezavantajı da beraberinde getirirken günümüz modern işletmelerinde kullanılan amerikan servis baskıları avantajları ile yer alır.

Amerikan Servis Basımı Kağıdı

Amerikan servis baskıları genelde restoran ve cafe gibi yemek sektörüne ilişkin hizmet veren işletmelerde sık sık kullanılır. Müşteriye hazırlanan yemeğin ardından örtüyü; temizleme, yenileme gibi hem zamandan hem de iş yükünden sıkıntılı bir durum oluşur. Normal örtüler uzun ömürlük olabilir ancak pek çok bakımdan dezavantajı bulunur. Amerikan servis baskısı ise tek kullanımlıktır. Temizleme gibi yenisini örtmek için müşteriyi bekletme gibi durumlarına çözüm niteliğindedir. Örtüye nazaran zahmetli değildir. Amerikan servis restoran baskı ile müşteri memnuniyeti sağlanırken dekorasyona etkiyen unsur olması da ayrıcalığı olarak bulunur.

Ayriyeten çabuk serilme ve toplanabilme özelliği bulunur. Öte yandan reklam amacı da taşımaktadır amerikan servis baskıları. Baskısı sayesinde firmanızın logosu, iletişim bilgisi ve diğer bilgiler şık bir grafik tasarımı ile ele alındığı zaman akılda kalıcı hale gelir. İşletmelerde kullanılmasının yanı sıra evlerde de kullanılabilen bir örtü alternatifidir. Daha şık ve zahmetsiz sofra kurulumu ve toparlanması ile doğru seçenek olan amerikan servis basımı yemekte yükünüzü hafifletir. Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp