Sticker (Çıkartma Etiket)


2020 Yılı Güncel Fiyatları Sticker (Çıkartma Etiket)

Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 8,4 x 5,2 cm
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 8,4 x 5,2 cm
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
1000 8,4 x 5,2 cm 60₺ Sipariş Ver
2000 8,4 x 5,2 cm 110₺ Sipariş Ver
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 8,4 x 5,2 cm (Özel Kesim)
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 8,4 x 5,2 cm (Özel Kesim)
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
1000 8,4 x 5,2 cm 75₺ Sipariş Ver
2000 8,4 x 5,2 cm 135₺ Sipariş Ver
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 14 x 20 cm
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 14 x 20 cm
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
1000 14 x 20 cm 285₺ Sipariş Ver
2000 14 x 20 cm 515₺ Sipariş Ver

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 6-7 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
Tasarım ücretlerimize tasarım hizmeti bölümünden ulaşabilirsiniz.

Maliyeti Düşük Baskılı: Sticker Çıkartma

Son dönemde pek çok firmanın reklam amacı esas alınarak kullandıkları sticker çıkartmalar; çocukların kullandığı yapışkanlı etiket olarak dikkat çekmektedir. Gençler için de uygun tasarımları ile yer alan sticker çıkartmalar aslında sadece çocuk- genç kesim için değil her kesim için iyi bir reklam aracıdır. Tasarım kalitesi yüksek ve görsel içeriği yeterli olarak baskıda sunulan bu ürünlerin maliyeti de düşüktür. Her firmanın reklam bütçesi için mutlaka bütçe ayırması gerekir. Firmanızı ön plana taşıyan her unsur dikkate alınmalıdır. 

Sticker Çıkartma Kullanım Alanları

Sticker çıkartma etiket ürünleri cam, ahşap veya metal zeminler üzerinde kullanılabilir. Ne iç karartacak kadar boğucu nede abartı derecesinde gösterişli grafik tasarımı bulunur. Talebe göre tasarım çalışması yürütülür.

Ancak genel anlamda özdeşleşen kalıbı; sadece amaca yönelik olmasıdır. Yani fonksiyonel olması ile farklı amaçlarda kullanılabilir ancak genel olarak kısa metin halinde asıl isteneni aktarır. Dikkat çekmek ve özel bir durumu belirtmek için ideal yöntem olan sticker ürünleri, her firmanın kullanım amacına göre kullanım alanı farklıdır. Sticker ürünleri kaliteli imal ile meydana gelmişse yapışkan kabul eden her zeminde kullanılabilir. 

Reklam Stratejisi İçin: Sticker Çıkartma

Dikkat çekmek ve uyarı gibi amaçlar için kullanılan etiket basımı reklam amacına da hizmet eder. Tasarımda planlanan metine ilave olarak firmanızı anımsatan detaylar uygulanarak reklam stratejisi uygulanabilir. Bu sayede üründen pek çok bakımdan fayda sağlamış olursunuz. Magnet baskı ürünlerine benzer olarak reklam amacı taşısa da magnet baskı ve diğer baskılardan daha maliyetli ve avantajlı olabilmektedir. Evlerden iş yerine kadar her mekan için kullanılabilecek sticker ürünü kaliteli tasarım ve dekoratif güzelliğe sahip olduğunda ev ve iş yerlerinde kullanılır. Bunu sağlamak içinse matbaa işçiliğinin ve malzemelerin kalitesi önemlidir.

Sticker Baskısı

Sticker basımı etiketlerinde mutlaka işçilik ve iş tekniği özenle gerçekleştirilmelidir. Kaliteli ve uzun ömürlü sticker ürünleri baskıda özenle meydana gelir. Tıpkı baskıda olduğu gibi tasarımda da ekibin tam teşekküllü çalışma yürütmesi gerekir. Grafik çalışmalarını baskıya aktaran ekibin; kullanacak kişiye ilgi çekici gelmesi için renk uygulamaları kullanılır. Ofset baskıda özel renk uygulamalarına yer verilir. 8x5 cm, 17x25 cm ve 24x34 cm olarak ebatları ile yer alan sticker baskıları yapılır. Genel ölçüleri bu şekilde bulunur. Talebe göreyse farklı ebatta kullanılacak kuşe kağıt ile baskısı planlanır. Gramajı 90 ile 110 arasında yer alır. Orta gramajda bulunan kağıt ile kaliteli sticker baskısı tasarımla birlikte sağlanır. Kağıt için gramaj talepleri de alınır. Ancak genel itibari ile gramajlar 90 -110 arasındadır. Kuşe kağıdın yanı sıra farklı kağıt çeşitleri ile de baskı yapılır. Ayrıca mat veya parlak selefon işlemleri de uygulanır. Bu sayede baskı etiketürünü daha kaliteli ve şık görünür. Selefon işlemlerine tabi tutulmayan sticker, firmanızın prestijini dolaylı olarak da etkileyebilmektedir. Örneğin; firmanız için stickerde parlak selefon kullanmamanız ürünü soluk ve renk canlılığı az olarak gösterebilir. 

 

Tasarım Hakkında Çalışmalar

Stickerler genelde küçük ebatlarla imal edilirler. Bu bakımdan sticker ürünlerini şık göstermek zor olabilir. Bu detay içinse metin ve  logoları ölçeklendirme yöntemi kullanılır. Farklı ölçüleri ile grafik tasarımda ekip örnek çalışmalar oluşturur. En uygun ölçüler hazırlanır. Doğru yerleştirme işlemi de uygulanarak baskı için hazır hale gelir. Özellikle uygulanan ölçüde; kenarlardan 3,2 -3,3 mm içeri de logo ve metin düzenlemesi sabit olarak kullanılır. Bir diğer detaysa fontlar olmaktadır. Fontlar da tasarım çalışmalarında hem sade hem de dikkat çekici unsurlar göz önüne alınarak uygulanır. 

Tasarımda özel kesim talep edildiğinde; çok küçük veya kompleks durumları yaşatabilecek kalıplar tercih edilmez. Bu kalıplar küçük olduğunda çabucak yırtılabileceği gibi kalitesinden de ödün verebilir. Bu bağlamda özel kesim için de çok küçük kalıplar tercih edilmez. Öte yandan kompleks durumların yaşanabileceği diğer kalıplar da hem baskı süresini uzatan hem de ürünün kalitesini düşüren kalıplar olarak bulunur. Özel kesim için talep edilen kalıplar; çok küçük olmadığı müddetçe kaliteli tasarımı sağlanarak baskısı yapılır.

Sticker Baskı Fiyatları

Sticker baskı fiyatları sticker için kullanılan malzeme detayına göre belirlenir. Malzemelerde kağıdın cinsi, kağıt ebadı, kağıdın gramajı, selefon uygulaması (parlak, mat), sipariş adeti, tasarım çalışmaları fiyatı belirler. Matbaada gerçekleşecek çalışmalar neticesinde de hazırlanan sticker teslim edilir. Bu kapsamda sipariş için gereken bilgileri sağlamanız gerekir. Sipariş detayları ise aşağıda yer almaktadır.

Sticker Çıkartma Etiketi Siparişi Verme

Sticker baskısı fiyatları içerisinde yer alan detayların çoğu kısmı siparişi vermek için gereken bilgilerde de yer alır. Tasarımı hazır olan veya tasarım oluşturulan sticker ürünü için siparişte istenilen bilgilerse;

• Kullanılacak kağıdın cinsi (Kuşe kağıt, Amerikan Bristol kağıt, kraft kağıdı gibi.)

• Sticker adet sayısı

• Kağıt ebadı

• Baskıda uygulanacak işçilikler

• Kağıdın gramajı

• Tasarım fikri

• Teslim süresi

bilgileri gereklidir. Bu bilgilerin matbaaya aktarılması durumunda sipariş ürünleri hazırlanarak teslim edilir.

 
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp